7/24 Canlı Destek

Yeni Devir ve Yeni Kolaylıklar

Artık internetten alışveriş bizim vazgeçilmez alışkanlıklarımız arasında girdi. İnterneti kullanan bütün tüketiciler bunun nimetlerinden sonuna kadar faydalanmak istiyor. Çünkü internetten alışveriş dışarıdan alışverişe göre hem daha ucuz hem daha kısa zaman alıyor hem de daha çok çeşidi bulmamıza yardımcı oluyor. Bu sistem üretici ve satıcı firmalarında işine geliyor. Daha kısa sürede daha çok tüketiciye ulaşma şansına sahipler. Mağaza ve eleman sayılarından tasarruf edip bize ürünlerini dışarıya göre daha düşün fiyatlarla sunmaya çalışıyorlar. Bu da iki taraf açısından çok cazip bir ortam yaratıyor.

İnternet üzerinden alışverişe uzak olanlarınsa birçoğu kimlik bilgilerini ve kredi kartı numaralarını vermeye korktukları için bu sitelerden alışveriş yapmıyor. Basında sıkça çıkan haberlerde insanların kredi kartı numaralarının çalındığı haberleri yer alıyordu. İşte bu haberler giderek azalmaya başladı. Bunun en önemli sebebi de Ukash isimli kartın piyasaya çıkmış olması. Ukash kart bir anlamda sanal kredi kartı ve kullanıcılarına kimlik bilgisi ya da kredi kartı numarası vermeden internet üzerinden alışveriş yapmalarını sağlıyor. İngiltere! De bir firmanın çıkarttığı kart sayesinde dünyada herkes hiç korkmadan internet alışverişi yapmaya başladı. Basında azalan haberlerin en büyük kaynağı işte bu kart. Yaklaşık 14.000 siteyle anlaşıp dünyadaki bütün online alışveriş yapan tüketicilerin güvenliğini sağlamayı amaçlayan firma anlaşma yaptığı sitelere her gün bir yenisini ekliyor. Ülkemizde de birçok siteyle anlaşması bulunan Ukash nerdeyse bütün online alışveriş yapan tüketiciler tarafından tanınıyor.

Siz Ukash bayiliğini yapa bir firmaya gidip kart almak istediğinizi söylüyorsunuz ve sadece oraya kimlik bilgilerinizi ve kredi kartı bilgilerinizi veriyorsunuz. Aracı kurum dışında kimse sizin kimlik ya da kredi kartı bilgilerinizi göremiyor. Sonra kendinize kullanmak istediğiniz limiti belirliyorsunuz. Belirlediğiniz limitin üstünde asla alışveriş yapamıyorsunuz. Bu özellikte tüketicilerin korunması açısından çok önemli bir etken. Bundan sonra yapmanız gereken internet üstünden yaptığınız alışverişin sonunda ödeme kısmına gelmek. Ödeme sayfasında ödeme seçenekleri arasında Ukash ile ödeme kısmını seçip size tanımlanan pin kodunu girdikten sonra alışverişinizi tamamlamış oluyorsunuz. Ve böylece güvenli alışveriş dünyasına adımınızı atmış oluyorsunuz. Belirttiğimiz gibi ne bir kimlik bilgisi ne de bir kredi kartı şifresi girme zorunluluğunuz yok. Sadece Ukash kart ile size tanımlanan pin kodu sizin için yeter ki oluyor. Ne olursa olsun kimse ne sizin bilgilerinizi görebilir ne de bu bilgileri çalabilir.

Tabi bu imkanlar sadece internet üzerinden alışveriş yapan kişilere özel bir durum değil. Alışveriş dışında gerek sosyal paylaşım sitelerinde gerekse facebook oyun oynayan kişiler içinde kullanıma açık bir kart. Örneğin sosyal paylaşım sitelerinde giderek artan popüler oyunlardan bazıları belli bir ücret karşılığı size oyunsa sanal para verebiliyor. Daha önce bunu satın almak isteyen fakat internetten alışverişe güvenemeyen kişilerde eğer Ukash kart sahibi olurlarsa çok kısa sürede en güvenli şekilde istedikleri kadar sanal para alabilirler. Bunun dışında daha önce belirttiğimiz gibi internet üzerinden facebook oyun oynamak isteyen ama yine kredi kartı bilgilerini vermek istemeyen kişiler çok güvenli bir şekilde bunu yapabilirler. Aracı firmalara gittiğiniz takdirde, firmalar en kısa sürede Ukash kartınızı hazırlayıp sunuyorlar. Ayrıca Ukash karta yüklediğiniz miktarın hepsini kullanmak zorunda değilsiniz. İçinde kalan paranız sizin bir dahaki alışverişinize aktarılıyor yani kalan para yine sizin paranız olarak sistemde durmakta. Sizde güvenli alışverişin keyfini çıkarıp internetteki fırsatları kaçırmak istemiyorsanız Ukash kartı bir an önce temin edip ayrıcalıklar dünyasındaki yerinizi alın.


 • Yasemin 07 April 2013 at 14:37

  Artık neredeyse tüm alışveriş işlerimi internet üzerinden gerçekleştirir oldum. Ukash tamda bu noktada oldukça yararlı oldu bu anlamda herkese tavsiye ederim.

 • Ayşe yaşar 07 April 2013 at 16:47

  Merhaba ukash kartın geçerli olduğu yerlerin neler olduğunu belirtebilir misiniz? Teşekkürler

 • Fırat 08 April 2013 at 00:40

  Ukash kart sayesinde şahsi hiçbir bilgimi vermeden, sadece 19 haneli pin numaram ile alışverişimi tamamlıyorum. Bunun yanında binlerce ürüne erişip istediğimi seciyorum.

 • Tuncay Tan 10 April 2013 at 19:48

  kolay bir alışverişin en doğru adresi nedir diye sorarsanız, ben hiç tereddüt etmeden ukash kart derim. çünkü ukash ile kişisel bilgileri vermeden alışveriş yapıyorum. bunun yanında online ödeme sırasında sadece 19 haneden meydana gelen bir pin kodu kullanıyorum ve online alışverişlerimi kolayca yapıyorum.

 • Menşure 10 April 2013 at 19:50

  artık online alışverişler için kredi kartı değil ukash kartı kullanıyorum. özel bilgilerimi sitelerle paylaşmadan hızlı ve güvenli bir alışveriş yapıyorum. ayrıca online para transferlerimde de yine ukash kartı kullanabiliyorum. herkese bir ukash kart satın almasını tavsiye ederim.

 • Zeynep Yanlı 10 April 2013 at 19:51

  kolay, hızlı ve güvenli bir alışveriş için siz de benim gibi ukash karta bir an önce sahip olun ve online ödemeler sırasında herhangi bir sıkıntı yaşamayın. çünkü ukash sektörün en etkili sanal kartlarından biridir ve her zaman için kullanıcısının yanındadır. bence alışverişin adı artık ukash kart.

 • Lale 11 April 2013 at 09:12

  ukash gerçekten online alışverişlerde büyük kolaylık. sadece 19 haneden meydana gelen bir pin numarası ile ödemeleri kolayca gerçekleştirebiliyorsunuz. ayrıca kredi kartı kullanmayanlar için oldukça etkili bir sanal kart herkese tavsiye ederim. bence herkesin bir ukashı olmalı.

 • Ertuğrul 11 April 2013 at 09:15

  online alışverişlerde kolaylık mı arıyorsunuz bence ukash kart bunun için oldukça ideal bir sanal kart. eğer online alışverişlerinizi hızlı ve kolay bir şekilde yapmak istiyorsanız, ukash kartlardan birini alabilirsiniz. farklı limitleri bulunduğu için kullanıcılara alternatifli bir sanal kart.

 • Serkan 11 April 2013 at 09:17

  ukash kartımı sitenizden aldım ve uzun süredir kullanıyorum. işin sevindirici tarafı ukash kart sayesinde birçok işimi kolayca halledebiliyorum. geniş bir platformda kullanılması benim çok avantajlı. ayrıca online para transferlerimi dahi onunla gerçekleştirdiğimi söyleyebilirim.

Yorum Yazın