7/24 Canlı Destek

VoIP Telefon Görüşmeleri İle Tüm Dünyaya Sesinizi Duyurun

Telefon icat edildiği 1876 yılından beri insanları uzak mesafelerden birleştirmeye devam ediyor. Cep telefonlarının yaygınlaşması ile birlikte artık sevdiklerimize ulaşmak oldukça kolay hale gelse de konuşma ücretleri çoğu zaman sorun teşkil etmeye devam ediyor. Yurt içi sabit hatalara veya cep telefonlarına yapılan arama ücretleri oldukça hesapla hale gelse de yurt dışı aramalar halen cepleri yakmakta.

ukash-vopiumBunu önlemek ve hali hazırdaki internet bağlantımızı bir yönden daha kullanabilmek içinse artık insanlar VoIP ( Voice Over Internet Protocol ) yani internetten yapılan sesli aramalara yönelmiş durumda. Artık insanlar internette onlarcası bulunan VoIP programlarına bakiyelerini yükleyerek çoğu ülkedeki sabit ve cep hatlarını bedava, bedava olmayanları da dakikası 1 sent gibi oldukça ucuz ücretlere arıyorlar.

ukash-skypeHali hazırda internet kullanıcılarının çoğu bilgisayardan yaptıkları görüşmelerini sesli ve görüntülü görüşme programları sayesinde gerçekleştirmekteler. Skype gibi dünyaca ünlü programlar da internet üzerinden telefon görüşmesi hizmeti sunuyor olsa da programın popülaritesiyle doğru orantılı olarak talep ettiği ücretler bir miktar fazla durumda. Çoğu VoIP programı değişik ülkelere birbirinden ayrı tarifeler ile ulaşım imkânı sağlıyor. Bu yüzden sürekli konuşmak veya SMS göndermek istediğiniz bir ülke var ise bu ülkeye en ucuz hizmeti sağlayan programı aramak kullanıcının faydasına olacaktır.

ukash-telefonicaBu tarz programlara bakiye yüklemek için kredi kartınızı kullanabiliyor olsanız da dünya çapında güvenilir uygulamalar olmadığından kişinin içinde bir endişe kalması normaldir. Bu yüzden ön ödemeli ukash kart gibi seçenekleri kullanmak faydanıza olacaktır. VoIP programları genelde 5, 10, 25, 50 Euro gibi sabit yükleme seçenekleri sunmaktadır. Arzu ettiğiniz tutarsa satın aldığınız ukash kredinizi hesabınıza kolayca yükleyerek arzu ettiğiniz ülkeye çok ucuza arama yapıp mesaj göndermeye başlayabilirsiniz. Eğer bilgisayardan görüşme yapmak istemiyorsanız ufak bir ek ücret karşılığında internetten yaptığınız aramayı cep telefonunuza yönlendirebilir ve bu yolla da görüşme sağlayabilirsiniz. Ukash ve benzeri sistemler yardımıyla hiçbir özel bilginiz saklanmadan bu sistemi kullanan dilediğiniz site veya programa bakiye yüklemesi yapabilirsiniz.

ukash-mondetechukash-mo-call


Yorum Yazın