7/24 Canlı Destek

Ukash ve Alışveriş

Dünya üzerinde güvenilir ve sıfır sorunlu bir kart arıyorsanız adı Ukash karttan başka bir şey olamaz. Cüzdanınızda nakit paranız mı yok? Ya da nakit para taşımayı sevmeyenlerden misiniz? Cebinizde ya da çantanızda oldukça fazla ağırlık yapan içinde her bankaya ait kredi kartlarınızın olduğu başka bir cüzdan taşımaktan sıkıldınız mı?

O halde Ukash kart tam sizin gibiler düşünülerek üretilmiş. Satın alması kolay, kullanması pratik, istediğiniz anda bozdurup harcaması mümkün ve bildiğimiz bütün kart kavramlarını alaşağı edecek nitelikteki bu sıra dışı kart sanal olduğu kadar beklentilerinizin tamamına istediğiniz anda cevap verebilecek kadar da gerçek. Bugüne kadar kullandığınız ve bildiğiniz bütün kartların dışında bir kart. Kesinlikle bir kredi kartı değil.

Bir kredi kartı gibi de çalışmıyor. İnternet üzerinden kolayca ulaşabileceğiniz, istediğiniz her an hatta şu anda bile satın alabileceğiniz sanal bir kart. Sanal olduğuna bakmayın, başınız sıkıştığında, tüm alışverişlerinizde ve tüm harcamalarınızda işinizi kesin olarak halledecek tek gerçek kart. Limitine siz karar veriyorsunuz. Kart beklemek yok, güncelleme ya da aktifleşme süreci boyunca beklemek yok. Çünkü bu kart sahip olduğunuz anda yani isterseniz hemen şimdi kullanıma uygundur. Sahip olduğunuz anda kullanıma açık ve aktiftir.

Bankaların kredi kartlarına sahip olabilmek için başvuru yapmak zorundasınız. Başvurunuz değerlendirildikten ve istediğiniz limit sizin için uygun görüldüğünde banka size kredi kartınızı en az bir hafta içinde ulaştırıyor. Kartınız elinize ulaştıktan sonra ilgili şubeye gidip, sıra numarası alıp,  bankaların, o bir türlü bitip tükenmeyen kuyruklarına girerek sıranın size gelmesini beklemek zorunda kalacaksınız. Sıra size geldiğinde de sizinle ilgilenecek olan banka müşteri temsilcisinin bir türlü ardı arkası gelmeyen kişisel ve en özel bilgilerinizi teyit etmek durumunda kalacaksınız. Ki bunu daha önce zaten defalarca yaptınız. Kredi kartı başvurusu sırasında, kartınızın ilgili adrese yani size teslim edilme sürecine kadar olan aşamasında zaten bu kişisel sorulara defalarca cevap vermek zorunda kaldınız. Bitti sanmayın çünkü dahası da var. O kart, cebinizde size ait olduğu ve siz o kartı kullanmaya devam ettiğiniz sürece bu sıkıcı ve cevaplamaktan artık size gına getiren sorulara her defasında cevap vermek zorunda kalacaksınız.

Bir de limit belirleme işi var ki Ukash kartta bu konuda tamamen özgürsünüz. Banka kredi kartlarında siz o bankanın kredi kartını kullanmak için başvuru yaptığınız banka için ideal kişiyseniz eğer banka kredi kartınızı adresinize ulaştırıyor ulaştırmasına ama gelir belgenize bağlı olarak limit alabiliyorsunuz. Yani Ukash karttaki gibi limiti siz belirleyemiyorsunuz.  Banka kredi kartı alırken, elbette siz bir limit talebinde bulunuyorsunuz fakat banka yetkilileri belirlediğiniz miktara onay vermediği takdirde karta sizin talep ettiğiniz limitle değil banka yetkililerinin sizin için onay verdiği limitle sahip olabiliyorsunuz.

Bankanın kredi kartınız için verdiği limit size yetersiz mi geldi? Aylık harcamalarınızı ve alışverişlerinizi karşılamaya yetmedi mi? Olabilir. Öyle istediğiniz anda ya da kafanıza estiği her anda limitte yükseltemezsiniz. Evet, limit yükseltmek için talepte bulunma hakkınız var ama başvuruda bulunmanız limitinizin her durumda yükseleceği anlamına gelmiyor. Oysa Ukash kartta hiç bu prosedürler ve keyif kaçıracak uygulamalar yok. Ukash kart on dokuz haneden oluşan ve sadece kendi belirlediğiniz bir şahsi pin koduyla istediğiniz anda istediğiniz işlemleri gerçekleştirebileceğiniz bir kart. Limiti siz belirliyorsunuz çünkü Ukash kartın satın alma aşamasında satıldığı internet siteleri üzerinden paketler halinde bulacaksınız ve iddia ediyoruz ki her bütçeye göre paket var. En düşük bütçeden en yüksek bütçeye kadar istediğiniz her limitten başlayan paketlerle karta sahip olarak bugün ülkemizde bile tanımlanmış binlerce harcama ve alışveriş noktalarında kartınızdaki para kadar kolaylıkla kullanım yapabiliyorsunuz.


  • Sezen 11 April 2013 at 12:50

    ukash ile alışveriş yapmak hem çok güvenli hem de çok zevkli. çünkü bu kart ile özel bilgilerinizi paylaşmadan online ödemelerinizi yapıyorsunuz. ayrıca sadece ukash pin kodu kullanılması yapılan ödemelerin zevkli bir hale gelmesini sağlıyor. ukash sektöre sunanlara çok tşk ederim.

  • Serhat 28 April 2013 at 20:40

    ukash ile alışverişin dibine vuruyorum desem. çünkü kredi kartında olduğu gibi online alışverişlerde kişisel bilgiler istenmiyor ve bende istediğim her siteden kolayca online alışveriş yapabiliyorum. kredi kartı kullanmayı tercih etmeyenler için birebir. tavsiye ederim

Yorum Yazın