7/24 Canlı Destek

Ukash Telefonica Nedir

ukash-telefonica Bilgi ve telefon teknolojisi dünyanın şu anda en önemli ağları arasındadır. Konunun uzmanları bu konuda insanlara evrensel düzeyde çok daha kolay bir şekilde himzet vermek için gece gündüz çalışmaktadırlar. Çünkü dünyanın en dinamik en aktif ve en değişken sektörleri arasında olan telekomünasyon alanı, büyük bir rekabet düzeni içinde yer alır. Zaten gerek ülkemizde gerek de dünyada telekomünasyon hizmetlerinin özelleşmesi bu alanların sınırlarının dünya üzerinde gelişlemesine yol açmıştır. Bunun en basit örneğini ülkemizden vermek mümkündür. Şu anda ülkemizde yer alan telekomünasyon ağı kendini aşmış düzeydedir. Peki, dünyada durum nasıldır, nasıl bir sistem söz konusudur diye sorduğumuz zaman karşımıza neler çıkmaktadır. Dünyadaki rekabet ortamının ve dinamizmin de ülkemizden çok farklı olmadığını belirtmemiz gerekiyor. Örneğin bunlardan bir tanesini mercek altına alalım. İspanya’nın bir numaralı telekomünasyon devi Telefonica birçok konuda öncü, yenilikçi dev bir marka olma yolunda ilerlemiştir. Dünyaya açılma politikası gereğince birçok yeniliği hayata sokmaktan çekinmeyen firma, halka arz edilmiş durumdadır. Açıklanan sonuçlara göre dünyanın mobil alanında en büyük 5 şirketinden bir tanesidir.

Gerek içerik hacmi gerekse pazardaki ağırlığı ile dünyada önemli bir yerde olan Telefonica’yı İspanyol hükümeti 1997 senesinde özelleştirmiştir. Dünya an itibariyle dijital bir evrene doğru yol almıştır. Telefonica bu durumun farkındadır ve yatırımlarını daima bu yönde geliştirmektedir. Global ortaklık meselesine oldukça önem veren şirket, olabildiğince her ülkeye hizmetlerini götürmeyi planlamaktadır. Zaten son 10 sene içindeki bu müthiş çıkışlarını tamamen bu politikalarına bağlıdır. Bağımsız teknoloji devleriyle entegre olabilmekte, yeniliklerini, fikirlerini, güçlerini birleştirebilmektedir. Bu anlamda hem yenilikçi hem uzlaşmacı hem de öncü bir şirket olmayı başarmıştır. Pazarda bilhassa Avrupa’da ve Güney Amerika ülkelerinde, yani Latin Amerika diye bilinen bölgelerde ağırlığını ortaya koymuştur. Dünyada şu an itibari ile müşteri sayısının 300 milyonun üzerinde olduğunu biliyor muydunuz? Bu gerçekten inanılmaz bir rakam. Bir şirket için inanılmaz bir veri. Londra’da ana merkezi olan İspanyol şirketin Brezilya’da İsrail’de önemli temsilcilikleri bulunmaktadır. İnternetin gücünü de elinden geldiğince kullanma çabasında olan şirket hem internet şirketleri ile hem de mobil gsm operatörleri ile çeşitli anlaşmalar yapmaktadır. Geçtiğimiz günlerde çok önemli bir sözleşme daha yaparak bir kez daha gücünü ortaya koymuştur.

Sanal ödeme sistemlerinin dünyada en yaygın olanı olan Ukash ön ödeme şirketi ile çok büyük bir anlaşma yaparak çapını bir nebze daha arttırmıştır. Bu hem Telefonica takipçilerini hem de Ukash severleri, daha doğrusu Ukash kart sevenleri oldukça sevindirmiştir. Bilindiği gibi Ukash kart 19 haneli bir şifre ile internet üzerinden ön ödeme mantığı ile işleyen bir alışveriş kartıdır. En önemli iki özelliği pratik olması ve tabiki de güvenli olmasıdır. Merkezi İngiltere’de olan Ukash kart, bütün dünyada birçok internet kullanıcısı tarafından kredi kartı yerine sıklıkla kullanılmaktadır. Kredi kartı kullanımının özellikle internet üzerinden kullanımı oldukça tehlikeli bir durum arz etmektedir. İnternet korsanları bu konuda özel bilgileri rahatlıkla deşifre edebiliyor. Bu yüzden internetten alışveriş yapmanın en akıllı yolu ukash kart sistemidir. Telefonica ukash kart ile önemli bir kurumsal ortaklık içine girmiştir. Ukash kart İspanya’da 5 binden fazla telefonica şubesinde yerini almıştır. Ukash kart bu anlaşma ile ço kdaha fazla noktada yer almaya başlamıştır. Üstelik bu anlaşma ile daha kullanışlı daha pratik bir durumdadır. Telefonicaya ait İspanyol siteler online bir şekilde bu kartın satışını ve promosyonunu üstlendi. Siz de Ukash kart ve telefonica ortaklığından faydalanabilirsiniz.


  • Ozan Çiğdem 08 April 2013 at 18:08

    ukash kartla tanıştığım günden bu yana online işlemlerde kredi kartı kullanmıyorum, hatta telefonica uygulamasından dahi ukash kart yararlanıyorum. ayrıca telefonica için de kesinlikle kredi kartımı kullanmıyorum. ukashı biz müşterilerinizle buluşturduğunuz için sizlere teşekkür ederim.

  • Asena 08 April 2013 at 18:10

    ukash kartın bu zamana kadar karşılaştığım en etkili sanal kartlardan biri olduğunu söyleyebilirim. bu kart sayesinde uzun zamandır kredi kartıma el sürmediğimi belirtmek istiyorum. bence internette kredi kartı kullanmak istemeyen herkesin sahip olması gereken bir kart.

  • Cengiz Kahraman 13 May 2013 at 06:06

    ukash kartım ile telefonica ayrıcalıklarından yararlanabiliyorum. ukash kartım sayesinde istediğim gibi ödeme yapabiliyor ve kredi kartı kullanmıyorum. online ödemeler için genelde ukash kartımı kullanıyorum ve diğer sahip olduğum kredi kartlarına genel olarak ihtiyaç duymuyorum. herkese tavsiye ederim.

Yorum Yazın