7/24 Canlı Destek

Ukash Sistemi

İngiltere menşeli olan, ülkemizde de kullanımı bir anda yaygınlaşan Ukash kart her ihtiyacı karşılayabilen sanal bir karttır. On dokuz haneden oluşan sanal kredi kartının başvurusu ve kullanımı sırasında kişisel bilgilerinizi vermeden kendi belirlemiş olduğunuz pin kodu ile rahatlıkla ve güvenli bir şekilde karta sahip olup kısa sürede aktifleşmesiyle kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

Pek çok internet sitesi üzerinden satışı gerçekleşen Ukash kart hiçbir şahsi ve özel bilgi vermeyi gerektirmeden başvuru sonrasında sizin için belirlenecek olan on dokuz rakam ve kendi belirleyeceğiniz şahsi pin kodunuz sayesinde Ukash kart tanımlı bütün mağazalarda, alışveriş merkezlerinde, pastanelerde, restoranlarda rahatlıkla kullanılabilmekte. Sahip olduğunuz pek çok bankanın kredi kartı adınızdan, soyadınıza, kimlik numaranıza hatta anne kızlık soyadınıza varana kadar en gizli ve özel bilgileri vermeyi gerektirirken Ukash karta sahip olmak isteyenlerden bu bilgilerin istenmemesi ileride karşılaşılabilecek dolandırıcılık mağdurluğunu da ortadan kaldırıyor.

Büyük bir gizlilik ilkesine dayandırılarak oluşturulmuş olan Ukash kartı gönül rahatlığıyla bütün harcamalarınızda ve alışverişlerinizde kullanabilirsiniz. Karta sahip olmaya karar verdiğiniz zaman Ukash kartı en doğru siteden alabilmek için lütfen internetteki forumlar üzerinden yorumları okuyarak en doğru internet sitesi üzerinden elde etmeye özen gösterin. Şu anda yirmi bini aşkın yerde tanımlanmış olan kartı nerdeyse her yerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. İnternet üzerinden yapacağınız alışverişleriniz de dâhil. Dolayısıyla, kartla ilgili olarak neredeyse her yerde geçiyor olmasıyla ilgili bir tereddüttünüz olmasın. Fatura ödemelerinizi dahi  Ukash kartınızla gerçekleştirebiliyorsunuz.

Ukash kart sistemi, Euro ile işlem görmektedir. Bütün işlemler Euro ile gerçekleştirilmektedir. Türk lirası olarak alım yapabilirsiniz ama işlemlerin tamamı Euro üzerinden yapılmak zorundadır. Her miktarda pek çok paket seçeneğinin bulunduğu kartı ihtiyacınız olduğu kadar alabiliyorsunuz. 10 Euro’dan başlayan paket fiyatları 250 Euro’ya kadar çıkabilmektedir. Daha yüksek miktarlarda alım yapmak isteyenler için bir sınırlama yoktur. Herkes arzu ettiği kadar alabilmekte. Belirtmemiz gereken şey 10 Euro’dan az alım yapılamadığı. Kartınızdaki parayı istediğiniz zaman bozdurma olanağına da sahipsiniz.  Düşük fiyatlı paket aldığınız halde yaptığınız harcama limiti aşmaz ve kartınızda Euro kalırsa istediğiniz anda bozdurup harcayabilirsiniz. Hatta öyle ki kartınız da kalan parayı harcamak ya da bozdurmak istemiyorsanız, kartı satın aldığınız site üzerinden başvuruda bulunarak kalan bakiyenizin size iade edilmesini bile isteyebiliyorsunuz. İstediğiniz anda sizin vermiş olduğunuz hesaba paranız geri yatırılacaktır.

Bütün bu işlemleri yani kartı satın alma aşamasından, kullanım, bozdurmaya kadar olan bütün aşamaların eksiksiz ve sorunsuz gerçekleşebilmesi için Ukash kartı en güvenilir siteler üzerinden temin etmeye özen gösterin. İnternet üzerinden pek çok sitenin satışını gerçekleştirdiği kartın paket fiyatları hemen hemen her sitede aynıdır fakat dikkat edilmesi gereken şey kartla ilgili her hangi bir sıkıntı ya da mağduriyet yaşamamak için en güvenli olan siteden temin etmek olacaktır. Alışveriş tutkunu olan ve kendini bir türlü frenleyemeyen kişiler için ideal bir kart. Çünkü yüksek limitli bankaların kredi kartlarından birine sahipseniz, alışveriş yaparken para ödemediğiniz için alışveriş sırasında cazip gelen kartınız ay sonunda elinize geçen kredi kartı ekstreniz aracılığıyla sizi şoke edebiliyor. Fakat ukash kartta bu sorun yok. Satın aldığınız limit kadar kullanım yapabildiğiniz için limitiniz bittiğinde istesenizde fazla kullanım yapamayacağınız için aylık bütçenizi aşan, kontrolsüz alışverişler gerçekleşmeyecektir.

Limit aşımı olmadan, kredi kartı bilgileri ve şifre girmeyi gerektirmeden, ay sonunda gelmeyen banka ekstrelerinin peşinde koşmaktan sıkıldıysanız, bütçenize göre alışveriş yapmayı bir türlü beceremiyorsanız, farkında olmadan tükettiğiniz kredi kartı limiti yüzünden alışveriş ve harcamalarınız sırasında yetersiz bakiye ile karşı karşıya kalıyorsanız en kısa sürede bir Ukash kart edinmenizi öneririz. Çünkü bu kart tam da sizlere göre.


Yorum Yazın