7/24 Canlı Destek

Ukash Para Yatırma ile Keyifli Alışverişler

  • 28 December 2012

Günümüz şartlarında artık alışveriş yapma kavramı boyut değiştirdi. Eskiden olduğu gibi çarşı pazar dolaşmak yerine zahmetsiz olduğu için internet üzerinden alışveriş yapmak daha fazla rağbet görüyor. Bu yöntem sayesinde sayısız mağaza dolaşılabiliyor ve daha fazla çeşide ulaşılabiliyor. Ancak her rahatlık beraberinde bazı olumsuzlukları da getiriyor. İnternet üzerinden alışveriş yapmanın en olumsuz yönü, ödeme aşamasında yaşanıyor. Bu aşamada müşteri ödeme yapabilmek için TC kimlik no, banka hesap no ve daha birçok kişisel bilginin istenmesi durumunda huzursuz oluyor, ancak firmanın ödemeyi gerçekleştirebilmesi için bu bilgilerin verilmesi gerekiyor. Ukash kart uygulaması, alıcı kesimi bu tür endişelerden kurtarıyor. Kredi kartına oranla çok daha fazla müşteri güvenliği sağlayan bu yöntem, gelişen dünya düzeni içerisinde alışverişin en güvenli hali olarak biliniyor. Ukash para yatırma ve harcama sistemi olarak oldukça güvenli bir alışveriş sunuyor.

Tam olarak 1997 yılında Avrupa ülkelerinde uygulamaya sokulan ukash kart, müşteriye güvenlik ve konfor olgusunu bir arada sağlıyor. Sistemin işleyişi şöyle gerçekleşiyor; ukash karta edinebilmek için bağlantıya geçtiğiniz firmaya bir kereliğine kişisel bilgileriniz ve banka bilgilerinizi vermeniz isteniyor. Sonrasında bu bilgiler merkezde toplanıyor ve korunuyor. Sonrasında kartınıza bakiye yüklediğinizde size 19 haneli ve tek kullanımlık bir şifre veriliyor. İnternet üzerinden alışveriş yaptığınızda ödeme aşamasında sadece bu şifreyi kodlayarak ödemeyi tamamlayabiliyorsunuz.  Satıcı firma Bunun dışında sizden başka bilgi istemiyor. Kodladığınız şifre tek kullanımlık olduğu için bloke oluyor. Eğer kartınızda hala bakiye varsa sizin isteğiniz doğrultusunda ya paraya çevrilip hesabınıza aktarılıyor. Ya da alışverişe devam edebilmeniz için başka bir şifre veriliyor. İşte bu yüzden şu anda dünya üzerinde en güvenilir ödeme biçimi olarak bu uygulama gösteriliyor.

Gerek satış aşamasında gerekse satış sonrası destek konusunda rakiplerinden oranla çok daha yüksek bir standarda sahip olan bu kurum, ukash para yatırma ya da ukash bozdurma hizmetlerini en iyi şekilde sağlıyor.

Müşterinin güvenliğini en üst düzeyde sağlayan bu uygulama şu anda dünya üzerinde geçerli ve size tek kart ile tüm dünya da alışveriş yapabilme imkânı sağlayarak, hayatınızı daha da kolaylaştırıyor. Böylece farklı firmalardan alışveriş yapabilmek için farklı bankaların kartları ile çalışmak zorunda kalmıyorsunuz. Sadece bu yüzden bile, birçok kişi bu uygulamayı çok benimsiyor. Şu anda dünya genelinde 22 bin firma bu yöntem ile ödeme kabul edebiliyor ve her geçen gün bu firmalara yenileri katılıyor. Çünkü müşteriler gibi firmalarda bu yöntem sayesinde farklı bankaların prosedürü ile zaman kaybetmiyor ve mesai kaybına uğramıyor. Yani bir nevi sıcak satış yapabiliyorlar. Oyun ve sosyal paylaşım siteleri, turizm şirketleri ve alışveriş firmalarının birçoğunun, artık tamamen ukash uygulamasına geçmekten yana oldukları görülüyor. Çünkü ukash müşteriye güvenli alışveriş imkânı sağlayarak, her geçen gün çevresine daha fazla insan toplayabiliyor. Ayrıca firmalar için bu uygulama fazladan prestij katıyor.  Çünkü kendisini, satışa sunduğu hizmeti ve ya ürünü ispatlamış olan firmalar bu uygulamaya dâhil olabiliyor.

Ön ödemeli bir uygulama olan ukash, alışveriş tutkunlarını hayatına daha da güvenli ve sorunsuz hale getiriyor. Ukash para yatırma şeklindeki bu hizmette limitinizi belirliyorsunuz.  Birçok kişi alışveriş esnasında kontrolünü kaybedip, alışverişin dozunu kaçırabilir. Eğer kredi kartı ile ödeme yapılıyorsa alışveriş anında idrak edemediği bu durum, ay sonunda hesap özetini görünce acı gerçek olarak yüzüne çarpabilir. Kredi kartının limiti dolana kadar devam edilen alışverişler sonrasında birçok kişinin ödeme sıkıntısı çektiği ve bir çıkmaza sürüklendiğine hepimiz şahit olmuşuzdur. Ukash kart uygulamasında ise ancak kartınızdaki bakiye kadar alışveriş yapabilirsiniz. İlk duyduğunuzda kulakta olumsuz etki yaratan bu durum aslında müşterinin lehinedir.  Bütçenizi tamamlayıp sonrasında yapacağınız ukash yüklemesi ile alışveriş yaptığınızda, sadece elinizdeki para ile harcama yaparsınız. Yani bankaya borçlu olmaktan kurtulur ve sıkıntı yaşamazsınız. Eğer kartınızdaki bakiye, beğendiğiniz ürünü almak için yeterli değil ise satış iptal olur. Sonrasında yeni bir yükleme yaparak alışverişe devam edebilme imkânı sunan ukash kişisel bilgileriniz kadar, bütçenizin güvenliği içinde en ideal olanıdır. Buna rağmen ukash kart alırken ukash para yatırma kısmında ihtiyacınız olan kadar miktarı seçmeniz yararlı olacaktır.

Şu anda yurt dışı bağlantılı aracı kurumlardan ukash temin edilebildiği için bakiye yüklemeleri de Euro üzerinden alınıyor. 10, 25, 50, 100ve 250 Euro değerindeki bakiye yüklemeleri ile hizmet vererek daha geniş bir kesime kendisini benimsetmek isteyen bu sistem, teknoloji çağına yakışır biçimde alışveriş etme konforunu herkese yaşatmayı amaçlıyor.


Yorum Yazın