7/24 Canlı Destek

Ukash Ne İşe Yarar ?

Ukash kart nedir? Sorusuna verilecek cevap ön ödemeli sistemi ile çalışan ve internet üzerinden güvenli alışveriş yapılmasını olanak veren bir kart sistemidir. Günümüzde online internet alışveriş sistemi çok gelişme göstermiştir. Her gün yüzlerce site bu kervana katılmaktadır. İnternet dünyasının avantajlarını biraz geç anlayan ülkemizde yarıştan kopmamak adına son zamanlarda açılan e-ticaret tarzı satış siteleri adeta patlama yapmıştır. Hal böyle olunca bu tür sitelerden alışveriş yapanların sayısında büyük bir artış olmaktadır. İnsanlar evlerinin rahatlığında bilgisayar karşısına geçerek istediği ürünü almak için sadece birkaç tıklama yapmaktadırlar.
Ukash kart geçerli olduğu tüm sitelerde güvenle alışverişe ve diğer alanlarda örneğin oyun oynamak için hiçbir kişisel bilgiye ihtiyaç olmadan yapılmasına olanak veren bir ödeme sistemidir.

Önceden belirlenen limiti ile alış yapılarak kart miktarı ölçüsünde işlem yapılmaktadır. Ukash kartlar 19 basamaklı benzersiz sayı dizisinden oluşur. Bu tüm limitler için geçerlidir. Yani 15 TL Euro’luk olsun 250 Euro’luk olsun 19 inden oluşan sayı miktarı değişmez. Bu 19 pinli say ile alışveriş yapılan sitenin ödeme kısmına ukash kart seçeneği üzerinden girilerek işlem yapılmış olur. Kredi kartı veya banka kartı gibi kişisel bilgilerin olduğu ödeme sistemlerine gerek kalmaz. Birçok kez görülmüştür ki internet üzerinden yapılan işlerde birçok sorun yaşanmış, kişisel bilgiler çalınmış ve insanlar mağdur duruma düşmüşlerdir. Bu durum internete olan güveni büyük şekilde sarsmıştır. Bu gibi mağduriyetler ukash ödeme yöntemi ile giderilmektedir. Bu sisteme olan güven gün geçtikçe artmakta ve hızlı bir yayılmaktadır.
Peki, Ukash kartlar nereden alabiliriz? Güvenli ve yetkili bayilerden temin etmek çok önemlidir. Herkese verilmeyen bayilik sisteminde belirli kriterler vardır. Bulunduğu ülkenin vergi sistemine kayıt, mekân gibi özellikler istenmektedir. Bunun nedeni güvenliği en üst düzeyde tutmaktır. İnternetten arama yapıldığında birçok firmanın bu kartı sattığı görülür. Bunların arasından en güvenilir olanı bulmak için ödeme yöntemlerini, referanslarını ve diğer satışlarını iyi araştırmak gerekmektedir. Birçoğu msn üzerinden veya farklı platformlardan yazışma yaparak alışverişi gerçekleştirmektedirler.

Ukash BayiBizim için önemli olan bazı hususlar vardır. Öncelikle bu kartları aldığımız firmanın yetkili bayi olduğuna emin olmamız gerekmektedir. Firmanın bize yönelteceği birkaç soru ve bilgi isteme durumları da vardır. Ücretini şayet havale veya EFT yoluyla göndermişsek alıcı firmanın sorduğu sorulara doğru cevap vermemiz gerekiyor. İsim- Soyisim gibi bilgileri prosedür gereği sorulmaktadır. Kart Pin numarası ister mail adresi ile ister cep telefonuna mesaj olarak gönderilmektedir. Gönderilen kart numarasını 12 ay boyunca istenilen zamanda kullanılabilir. Satın alınan numaradan sadece 1 adet üretilmiştir. Gelen numara ile ukash geçen sitelerde kullanılarak işlem tamamlanmış olur. Dünyada bu yöntem ile alışveriş yapan birçok ülke vardır. Sistem yıllardır çalışan ve güvenle kullanılan bir yöntemdir.

Ukash kart ülkemizde 10 Euro’dan başlayan limitlerle 250 Euro’ya kadar istendiğinde daha fazla limitlere kadar bulunabilmektedir. Fiyatlar yükseldikçe karttan alınan komisyon oranında düşmekte ve ülke kuruna yakın seviyeye gelmektedir. Aynı şekilde elimizde bir ukash kart varsa istediğimiz takdirde onu nakit paraya çevirebiliriz. Bu işlem için tıpkı alış sırasında da bir miktar komisyon oranı düşülür. Yine güvenilir ve tanıdığımız yerlerden alışverişi yapmamız önemlidir. İnternetten araştırıldığında ukash kart satısına başlayan firma sayısı artmıştır. Alışveriş, şans oyunlarında sıklıkla kullanılması popülaritesinin hızla artmasına yol açmıştır. Bu çerçevede bir özet geçmek gerekirse ukash kart nedir? Sorusuna verilecek cevap güvenli para diyebiliriz.


 • Albdülkerim 02 April 2013 at 18:14

  ukash kart ile internetten online alışveriş yapabiliyorum, ayrıca kredi kartımı kullanmama ve özel bilgileri sitelere vermeme gerek kalmıyor. ukash kart bence oldukça faydalı bir sanal kart. ayrıca bu kart ile online alışverişler sırasında sadece 19 haneli ukash pin kodu kullanılıyor, tabi bu da benim işime geliyor :))

 • Kamuran 08 April 2013 at 01:42

  Ukash kart sayesinde istediğim her an ukashın geçerli olduğu sitelerden kaliteli ürünleri en uygun fiyatlardan satın alıyorum. Kredi kartı kullanmayanlar için müthiş bir sistem kesinlikle tavsiye ederim.

 • Latif 08 April 2013 at 18:27

  ukash kart her konuda kullanıcılarına avantaj sağlayan bir sanal kart. bu kart ile istediğim siteden alışveriş yapabiliyor ve online işlemlerinde herhangi bir sorun yaşamıyorum. üstelik online alışverişlerimi hızlı ve daha kolay bir şekilde yapıyorum. herkese bir ukash kart tavsiye ederim.

 • Can Elçin 08 April 2013 at 18:30

  ukash ile günün her saati online alışveriş yapabiliyor ya da online para transferi gerçekleştirebiliyorum. kolay ödemelerin en etkili sanal kartlarından biri uaksh diye düşünüyorum. herkese tavsiye ederim. ukash ile isteyen herkes dilediği siteden online alışveriş yapabilir ve ödemelerini hızlı bir şekilde gerçekleştirebilir.

Yorum Yazın