7/24 Canlı Destek

Ukash Macerası

  • 2 Yorum
  • 06 February 2013

İnternetin hayatımıza dahil olmasıyla birçok değişiklik yaşadık. Film izleme alışkanlıklarımız ya da haberleşme tarzlarımız değişti. Ama bunu en çok hissettiğimi konuların başında herhalde alışveriş geliyor. İster bayan olsun ister erkek artık internet sayesinde oturduğu yerden, hiç yorulmadan ve piyasadakilerden daha ucuza istediği ürünü alma şansına sahip. Alışveriş anlamında aklımıza gelebilecek her şey bu imkan sayesinde bize hem para hem de fazlasıyla zaman kazandırıyor. Yeni çıkan ürünlerden, üyesi olduğumuz alışveriş siteleri sayesinde anında haberdar olabiliyor ve istediğimiz an kapıda teslim almak suretiyle siparişimizi verebiliyoruz. İnternetin bütün bu güzel olanaklarına rağmen alışveriş yapma hızı şirketleri hala memnun edemiyordu. Fakat son zamanlarda çıkan yeni bir ürün bu hızı inanılmaz derecede arttırdı. Ukash kart olarak bilinen sanal kredi kartları artık internet üzerinden alışveriş payan müşteriler için güvenliğin değişmez bir parçası oldu. Artık aracı firmalarla rahatlıkla satın alabileceğimiz Ukash kart sayesinden internette yaşanan kötü örneklere son vermiş oluyoruz.

Ukash tüm dünyada kullanılan 14 binden fazla internet sitesiyle anlaşması olan şu an da en güvenilir sanal kredi kart olarak adlandırılan sanal karttır. İngiltere merkez bir firmanın ürünü olan Ukash kullanıcılarına oldukça geniş bir platforma alışveriş yapmalarını sağlamaktadır. Ukash kart, müşterilerinin bilgilerini gizli tutarak onlara en güvenli anlamda internet üzerinden alışveriş yapma imkanı sağlamaktadır. Çoğunluğu tek kullanımlık olan bu kartlar alışveriş yaptıktan sonra isterseniz kartın kullanımına son verme seçeneğini de sizlere sunmaktadır

Ülkemizde de her görsel hem de yazılı basında yer alan internet üzerinden dolandırıcılık olayları insanları alışveriş yapmaları konusunda tedirginliğe itmektedir. Karşı taraftan gönderilecek bir virüs ile bilgileriniz çalınıp sizin adınıza kayıtlı olan kart numaraları ya da şifreleriniz ele geçirildiğinde sizin paranızla alışveriş ya da nakit çekim yapmaya çalışanlar olabilir. İşte Ukash bu sorunları en güvenilir şekilde ortadan kaldırma amacıyla üretilmiş sanal bir kredi kartıdır. Aracı firmalara yaptığınız başvuruyla beraber ne kadar limit istiyorsanız sanal kredi kartınıza o kadar para yüklenir. Sonra size gelen kartla sadece yurtiçinde değil yurtdışındaki birçok siteden güvenli bir şekilde alışveriş yapma şansına sahip oluyorsunuz. Sadece ürün anlamından değil sosyal paylaşım sitelerinde yer alan bazı oyunlarda da gereken ürünleri almanıza da size yardımcı oluyor. Özellikle son dönemde bu sosyal paylaşım sitelerindeki oyunlara artan talep karşısında firmalar oyunun bazı özelliklerini ya da oyunda kullanılan bazı araçları satış amacıyla piyasaya sürmektedirler. Sizi kendine bağlayıp sürükleyen bu oyunlarda satın almak isteyebileceğiniz çeşitli ürünleri Ukash kart sayesinde güven içinde alabilirsiniz.

Ukash ile nasıl ödeme yapabilirim diyorsanız bu da çok basit. Üyesi olduğunuz internet sitesine girip beğendiğiniz ürün ya da ürünleri seçerek işe başlıyorsunuz. Ardından sitenin ödeme kısmına geliyorsunuz. Ardından ödeme seçenekleri arasında yer alan Ukash seçilmekte ve ve ekranınıza gelen kısma 19 haneli Ukash pin numaranızı girmektesiniz. Ödeme tamamlandıktan sonra da karşınıza sanal kredi kartınızda kalan miktar gösterilmektedir. Eğer yüklediğiniz paranın hepsini kullanmadıysanız kalan miktar size yeni bir pin karşılığında yeniden yüklenmektedir. Kişisel bilgilerinizin gizli tutulması Ukash kartı en güvenilir yapan özelliği. Buna sanal kredi kartı demek kafaları karıştırmış olabilir ama unutmamanız gereken özellik Ukash kartın amacı sadece internet üzerinden yapacağınız alışverişlerde size güven sunmasıdır. Bunun dışında başka bir amaçla Ukash kartı isteseniz de kullanamıyorsunuz. Sizde en kısa zamanda Ukash karttan edinip internet üzerinden gönlünüzce alışveriş yapabilmenin keyfini çıkarmaya başlayabilirsiniz.


  • Sade 06 April 2013 at 21:30

    Merhaba, ukash kartta kart aşım ücreti var mı? okuduğum kadarıyla limiti biz belirliyoruz. bu konularda bilgi verir misiniz? teşekkürler

  • Yağmur 11 May 2013 at 21:02

    ukash kartımı kısa süre önce aldım ve şu an kredi kartı yerine onu kullanıyorum. ayrıca online alışverişlerimi onunla yaparak ödemelerde zaman kaybetmiyorum. kredi kartı için oldukça etkili bir alternatif. bence herkesin bir ukashı olmalı ve online işlemler onunla gerçekleşmeli.

Yorum Yazın