7/24 Canlı Destek

Ukash Kart Yaygın Mıdır?

  • 10 May 2013

Ukash kart kullanımı oldukça kolay olan bir sanal karttır. Aynı zamanda güvenli olduğu için birçok kişi bu dijital kartı kullanarak işlem yapmaktadır. Peki, bu kartın kullanımı yaygın mıdır veya ne kadar yaygındır? Bu kart yaklaşık olarak 16 bin internet sitesinde kullanılmaktadır. Dolayısıyla yerli olsun yabancı olsun çok sayıda insan tarafından kullanılan ve çok sayıda site tarafından kullanılan bu kartların kullanımı giderek yaygınlaşmaktadır. Bunun nedeni hızlı bir şekilde kullanmaya uygun olması, aynı zamanda güvenilir olması ve pratik bir alışveriş ortamı sağlamasıdır.

Herhangi bir şekilde bu kartı kullanmak isteyen biri yaşı her ne olursa olsun müşteri temsilcilikleri aracılığı ile Ukash kart edinebilmektedir. Alacağı 19 haneli bir PIN numarasını kullanarak istediği siteden alışveriş yapabilmektedir. Dolayısıyla Ukash logosu olan herhangi bir siteden alışveriş yapmak mümkün olabilmektedir.

Giderek çok daha fazla kişi sanal kartlardan yararlanmaktadır. Öncelikle sanal kartların fiziksel olarak varlıklarının olmaması onların başkaları tarafından ele geçirme zorunluluğunu ortadan kaldırmaktadır. Bunun yanında kimlik bilgilerinizi verme zorunluluğunuzun olmaması da güvenlik konusunda bir avantajdır. Özellikle kredi kartını çok uzun süre kullanan ve kredi kartı dolandırıcılığına maruz kalmış olan kişilerin tercih ettiği Ukash kartın popüler olmasının en önemli nedeni güvenilir bir alışveriş ortamı sağlamasıdır.

Ukash kart konusunda herhangi bir kart aidatı ödemenizin söz konusu olmadığını bilmeniz gerekmektedir. Limiti siz belirlersiniz. Belirlediğiniz limit kadar da harcama yapmanız söz konusu olacaktır. Ukash kart kullanırken dikkat etmeniz gereken en önemli şey bir sene içerisinde bakiyenizde bulunan miktarı kullanmanız gerektiğidir. Bakiyenizi kullanmazsanız kaybedersiniz. Bu nedenle yıl içinde kullanmadığınız bakiyeyi nakde çevirmek oldukça avantajlı olacaktır.

Sanal kartın kullanımının arttığını ifade eden Bankalararası Kart Merkezi (BKM) 2011 verilerine göre 2,5 milyon oranında yapılan sanal kart işlem hacminin 2012’de daha da arttığını ve 3,6 milyona çıktığını ifade etmiştir. Bu veriler de sanal kartın kullanımının giderek daha da yaygınlaştığını göstermektedir. Sanal kart, banka kartlarının ve kredi kartlarının güvensizliğinden kurtuluşun adresi konumunda değerlendirilmektedir.


Yorum Yazın