7/24 Canlı Destek

Ukash Kart Nedir Kısaca

İnternet hayatımızı kolaylaştırmanın yanında doğru kullanılmadığı takdirde kişisel zararlar verebilen bir iletişim aracı. Evet, herkes interneti belli amaçları için kullanıyor. Bu durum herkesin çok fazla işine de yarıyor. Çünkü günlük hayatımızı kolaylaştıran bir icattır internet. Fakat dikkatli ve bilinçli kullanılmadığı takdirde bize zararlar verebilir. En önemlisi kişisel bilgilerimizin ifşa olmasına neden olabilir. İşte bu riski en aza indirebilmek adına ukash karttan yararlanabiliriz. Bu kart nedir, ne işe yarar diyecek olursanız, gelin beraber inceleyelim.

euro-notes-ukashİnternet, yukarda da bahsettiğimiz üzere pek çok açıdan günlük hayatımızı kolaylaştıran bir araç. İnternet üzerinden yapılan alışverişler de yaptığımız işlemler arasında yer alır ve git gide büyüyen bir sektör haline gelmiştir. İşte bu alışverişi daha güvenli kılabilmek adına sanal kartlar çıkmıştır. Bu kartlar tek kullanımlık olup, kredi kartlarına nazaran daha güvenli bir yapıdadır. Anlık olarak değiştirebileceğiniz limiti ile sadece satın alacağınız ürün fiyatı kadar limitini ayarlayarak, kart bilgilerinizin başkası tarafından öğrenilmesini önleyebilirsiniz. Ukash kartta bu mantıkla çalışan bir karttır. Tek kullanımlık olması en büyük özelliğidir. Bu karta başvuru yaparak kolayca ulaşabilirsiniz. Elinize fiziksel bir kart verilmeyecektir. Bunun yerine 16 hanelik pin kodu verilecektir. Kartınıza ne kadar para yüklediyseniz o kadar harcama yapabileceksiniz. Yani para yerine geçen bir karttan bahsediyoruz. Kartınız, dünya çapında yaklaşık 15000 bin alışveriş merkezi tarafından geçerlidir ve aynı şekilde çok fazla kullanıcıya sahiptir. Yani kartı aldıktan sonra nerelerde kullanabilirim gibi bir sıkıntıya düşmeniz olanaksız. Kartınıza para yatırıldığını, ait olduğunuz operatöre gelen mesajla anlayabilirsiniz. Kartın en güzel özelliklerinden biri de 7 gün 24 saat hizmet verebilmesidir. Günün her saati para yatırabilirsiniz. Bu kartla alışveriş yapmakta tıpkı kredi kartına benziyor. Ürünü satın alacağınız sitede istenilen pin kodunu giriyorsunuz ve işleminiz gerçekleşmiş oluyor.

Zamandan tasarruf yapmak istiyorsanız, gelişen teknolojiye ayak uydurmalısınız. Bu kart sayesinde bunu gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik sanal alışverişi en güvenilir şekliyle kullanmış olacaksınız. Banka havalesi ile ATM veya kredi kartınızla bu karta sahip olabilirsiniz. Güvenliğiniz için böyle basit bir işlemden kaçmayın.


Yorum Yazın