7/24 Canlı Destek

Ukash kart Nasıl hızlı bir şekilde alırım?

  • 28 December 2012

İnternet alışverişlerinde en güvenli ödeme şekli olan ukash kart her geçen gün çevresine daha fazla insan topluyor. Sanal alışveriş tutkunları bu uygulamayı hem çok güvenli hem de çok konforlu buluyor. Kredi kartının pabucunu dama atacak olan bu uygulama her geçen gün hem müşteri hem de satıcı olarak artan taleplere yetişmeye çalışıyor. Şu anda Avrupa üzerinde sayısız ukash satışı yapan firma bulunmaktadır. Ülkemizde de ukash kart nasıl alırım diye düşünmeden internet üzerinden kolaylıkla bu avantajdan yararlanabilirsiniz.

2013 yılına geldiğimiz bu günlerde dijital çağı yaşıyoruz ve hayatımızın her alanında teknolojinin nimetlerinden faydalanıyoruz. Özellikle internet kavramı, artık yaşamımızın her alanında yardımına başvurduğumuz bir uygulama oldu. Her türlü bilgiye ulaşabilirken artık market alışverişini bile internet üzerinden yapabiliyoruz. Ancak her konfor beraberinde bazı sıkıntılarda getiriyor. Özellikle internet ortamının güvenliğinin ne derecede olduğu konusunda birçoğumuz bilgi sahibi değiliz. Eskiden kendimizi veya mal varlığımız güvende hissedebilmek için kapıyı kilitlemek, pencereleri kontrol etmek ya da dışarı çıktığımızda cüzdanımıza sahip çıkmak yeter olurken, internet çağında bu güvenlik işlemleri yetersiz kalıyor.

Özellikle internet üzerinden alışveriş yapanlar, her ödeme aşamasında gayri ihtiyari tedirgin olurlar. Bu kadar kişisel bilginin internet ortamında satıcı site ile paylaşıyor olmak müşteriyi huzursuz eder. Her ne kadar internet satış siteleri güvenlik duvarının aşılamayacağını ve kişisel bilgilerinizin koruma altında olduğunu söylüyor olsalar bile, çevreden ya da haber bültenlerinden duyulan dolandırıcılık haberleri, hackerlerin kendilerinin bu konuda ne kadar geliştirdiklerini ortaya koyuyor.

Ukash Kart Nasıl alırım ?

Son yıllarda Avrupa ülkelerinde kullanımı oldukça rağbet gören ukash kart internet üzerinden alışveriş yapmanın güvenli halini sunuyor. Ukash kart uygulamasına geçilmesinin tek amacı, alışverişleri internet üzerinden yapmayı tercih edenlerin güvenliğini sağlamaktır. Bu sayede, müşteri yaptığı alışverişlerde kişisel bilgilerini satıcı site ile paylaşmak sorunda kalmayacak, sadece tek kullanımlık bir şifre kodlayarak ödeme işlemini tamamlayacaktır. Bu da müşteriye olabilecek en yüksek güvenliği ve konforu sağlayarak, dijital çağa yakışır bir alışveriş anlayışını beraberinde getirecektir. Avrupa ülkelerinde ukash uygulaması başladığı günden bu yana, çok beğenildi ve rağbet gördü. Şu anda tüm Avrupa’da fatura ödemeleri de dâhil olmak üzere bu yöntem kullanılıyor. İnsanlar bu zahmetsiz ve güvenli kart sayesinde günümüzün teknolojisinden en üst limitte fayda sağlandığını dile getiriyorlar.

Ukash kart uygulaması ön ödemeli bir uygulama olduğu için önce kartınıza bakiye yüklemeniz gerekir. Zaten en kaba anlatım ile kontörlü kredi kartı diyebileceğimiz bu yöntem, bu yönü ile oldukça itibar görmektedir. Kredi kartı kullananlar bilir; banka size bir limit belirler ve siz bu limiti doldurana kadar alışveriş yapabilirsiniz, ancak harcadığınız bu limit bankaya karşı borçlanmanızı ve bazı durumlarda ödeme zorluğu çekmenize sebep olur. Ukash kart ise ön ödemeli olduğu için bu sıkıntıları ortadan kaldırıyor. Yani bütçenizi belirleyip alışveriş için ne kadar bir meblağ ayırabiliyorsanız bu meblağı kartına bakiye olarak yüklüyorsunuz ve kendi paranız ile alışveriş yapmış oluyorsunuz. Bu durumda hiçbir bankaya borçlanmıyor ve bütçenizde olası açıkların önüne geçmiş olursunuz. Özellikle alışveriş yaparken, kendisini kontrol edemeyenler için oldukça uygun olan bu uygulama, herkese ayağını yorganına göre uzatabilme imkânı sağlıyor. Nihayetinde alışveriş yaptığınız sitelerin bankalar ile anlaşmalarının olduğunu düşünürsek, kredi kartı kullanımı durumunda hem satıcı firma hem de banka kazanıyor ve çoğunlukla kaybeden siz oluyorsunuz. İşte ukash kart sadece bu yönü ile bile çok fazla insanın ilgisini çekiyor. Yani ukash para yatırma durumunda alışveriş yapabiliyor ve eğer bütçeniz buna izin vermiyorsa gereksiz sıkıntıları yaşamak zorunda kalmıyorsunuz.

Şuanda tüm dünya üzerinde alışveriş yapma imkânı sağlayan bu kart sayesinde, farklı banka ve bu bankaların kredi kartı ile çalışmak zahmetinden kurtuluyorsunuz. Tek kart ile dilediğiniz her yerden alışveriş yapabilir, her ülkenin alışveriş sitelerini ya da oyun sitelerini gezebilir ve ödemelerinizi güvenli bir şekilde tamamlamış olursunuz. Beğendiğiniz ürün yâda hizmete tek kullanımlık 19 haneli bir şifrenizi kodlayarak ulaşmanın konforunu yaşarsınız. Ukash kart uygulaması ile hem sanal alışverişlerinizde güvenliği üst limitinde yaşar, hem de bütçenizin durumuna göre alışveriş yapar ve ay sonunda gelen hesap özeti ile birlikte tatsız sürprizlerle karşılaşmazsınız. Bu nedenle ukash kart nasıl alırım sorularını bırakarak internetin keyifli yönünü keşfederek ukash siteleri ile kolayca alışverişe başlayabilirsiniz.


Yorum Yazın