7/24 Canlı Destek

Ukash kart kullanmak nasıl avantajlar sağlar ?

Ukash size internet üzerinden ödeme yapmak veya nakit göndermek için banknot ve madeni paralar yerine sanal bir para kullanmasını sağlamak için tasarlanmıştır. Ukash sisteminden yararlanabilmek için bir kredi kartı veya banka hesabınızın olması şart değildir.Biraz nakit paranızın olması bile yeterlidir!
Ukash kart kullananlara neden bu sistemi tercih ettiklerini sorduğumuzda çok farklı nedenlerden dolayı Ukash kullanmakta oldukları cevabını aldık. Bazı insanlar internet ortamında kredi kartı veya banka hesaplarını kullanmayı güvenli bulmuyor. Bazı insanlar da bir kredi kartı veya banka hesabı sahibi olmadıklarından bu sistemi tercih ettiklerini ifade etti. Ukash kartları limitli kontör kartları gibi harcama olanağı sunduğundan kontrolün tamamen sizde olması oldukça önemli bir detay ve belki de bu kadar yaygınlaşmasının en önemli sebebi. Bilindiği üzere Ukash kartlar tüm dünyada geçerli, satın aldığınız bir ukash kart ile gerek internet üzerindeki alışveriş mağazalarında gerekse online oyun para alımında hiçbir coğrafi sınırlama bulunmuyor.
Hangi nedenle Ukash kart satın almak isterseniz isteyin, satın alacağınız firmaya hiçbir finansal bilgi vermek zorunda değilsiniz. Eğer bilgilerinizin güvenliğinden endişe ediyorsanız havale gibi basit bir işlemle Ukash kart sahibi olabilirsiniz. Ayrıca Ukash kartları ne şekilde harcadığınız da tamamen gizli kalacaktır.
Bir Ukash kart satın alabilmek için öncelikle güvenilir ve Ukash kart ticareti yapan bir firma ile iletişime geçmelisiniz. Bu firmalardan Ukash kartı çeşitli ödeme şekilleri ile temin edebilirsiniz. Ukash kartlar 10 Euro – 250 Euro arası paketler halinde satılmaktadır. Bu bakiyeler sizin ödeme yapabileceğiniz sınırlardır ve bu ücretin dışında hiçbir ücret alınmadığı gibi limit aşımı da söz konusu değildir. Bakiye para birimi Euro olsa da bu ücretin döviz kurları da göz önünde bulundurularak hesaplanan lira karşılığı ile de TL cinsinden ödeme yaparak Ukash kartlara sahip olabilirsiniz. Satın alırken TL olarak ödeme yapsanız bile satın aldığınız Ukash kartın para birimi Euro olacaktır. Bu anlamda döviz alır gibi Ukash kart alarak yatırım yapan pek çok insan var.
Ukash kart ile ödeme yapmak kredi kartına göre çok daha hızlı olduğundan da Ukash kartlar sanal alışverişlerde tercih edilmektedir. Her siteye uzun uzun kredi kart bilgilerinizi yazmak yerine Ukash sistemi ile ödeme yapmayı tercih ettiğinizde yalnızca kartınıza ait 19 haneli pin numarasını girmeniz yeterli olmaktadır. Bunun dışında sizden hiçbir finansal bilgi istenmemektedir.
Kolay, güvenli ve gizli ödemeler Ukash kart ile mümkündür. Ukash kart ile ödeme yapmak bu üç temel üzerine kuruludur. Bu sistemde kontrol tamamen sizdedir ve ödeme yapmak yalnızca kart numarasını girmek kadar kolay ve basit bir işlemdir. Ne kredi kartı bilgileri ne de banka hesabına dair bir bilgiyi herkese açık internet ortamında paylaşmadığınızdan en güvenli ödeme sistemidir. Ukash ile yapılan harcamalar tamamen gizli tutulmaktadır. Nereye ne kadar para yatırdığınızı ancak siz bilebilirsiniz.
Ukash’ın bir başka güzel tarafı da transfer kolaylığıdır. Yurtdışındaki bir yakınınıza para göndermek oldukça zahmetli ve masraflı olabiliyor. Daha önce böyle bir durumla karşılaştıysanız bunu çok iyi bilebilirsiniz. Mesafe ne olursa olsun herhangi bir yakınınıza para göndermek Ukash kart ile oldukça kolaydır. Ukash kartlar somut kartlar değildir, kart olarak kastedilen aslında kart kodudur. Bu 19 haneli kart numarasını para göndermek istediğiniz kişiye iletmeniz para transferi için yeterli olmaktadır. Ukash kart numarasını alan kişi ister bulunduğu ülkede bu kartı bozdurup nakite çevirebilir, isterse online ödeme noktalarında ödeme yaparak çeşitli hizmetlerden yararlanabilir.
Ukash kart numarasını yalnızca isteğiniz ile bir başkasına para transferi amacı ile göndermek istediğinizde tanıdığınız kişilerle paylaşın. Kendilerini polis olarak tanıtan ve daha başka yollara başvuran pek çok dolandırıcı sizden Ukash kart numaranızı veya kredi kart bilgilerinizi isteyebilir. Kart numaranız size özeldir ve para vermek istemediğiniz takdirde kimseyle paylaşmamanız gerekir. Dolandırıcılar direk olarak Ukash kartı hedef almazlar, sizden ödeme talep ettikleri zaman bu ödeme yapmak için aklınıza gelebilecek bir yoldur. Bilgisayarınıza kasıtlı olarak virüs bulaştırıp temizlemek için para talep eden istismarcılar olduğu bilinmektedir. Bu gibi kişilerden korunmak için mutlaka antivirüs kullanmalı ve hiçbir şart ve koşulda ne kredi kart bilgilerinizi ne de Ukash bilgilerinizi vermemelisiniz.
Ukash için elektronik nakit para diyebiliriz. Kart hamili Ukash sisteminin geçerli olduğu her ödeme noktasında ödeme yapabilir. Kart olarak kastettiğimiz kart numarası olduğundan bu kodun çok iyi korunması gerekmektedir. Peki o zaman kredi kartından ne farkı var diyebilirsiniz. Bu kartların kredi kartlarından farklı olmasının sebebi tek kullanımlık olmalarıdır. Kredi kart bilgileriniz sanal ortamda ödeme yaptığınızda değişmez. Ancak Ukash kart ile herhangi bir harcama yaptığınızda kart bozulur, para üstü iadesi var ise tarafınıza iade edilir ve kart tamamen iptal edilir. Bu nedenle bilgilerin sızdırılması diye bir risk oluşmaz çünkü o kart ne olursa olsun tekrar kullanılamaz.
İlk defa İngiltere’de satışa çıkan ve kullanıma sunulmuş olan Ukash kartlar, bunu takip eden dönemlerde internet ağı üzerinden çeşitli alanlarda kullanılan ve güvenlik konusunda hassas olan insanları etkilemeyi başaran kolay ve güvenli bir sistem olarak dünya çapında yaygınlaşmayı başarmıştır. İnsanlarin beklentilerini karşılama durumuna göre satın almayı tercih ettikleri ürünleri dikkate aldığımızda, Ukash kartların nasıl bu kadar yaygınlaşabildiğine dair fikir yürütmek hiç de zor değildir. Pek çok ülkede yapılan araştırmalarla ortaya çıkmıştır ki sistem hem internet üzerindeki binlerce ödeme noktasında kullanılmaya uygundur hem de herhangi bir ekstra finansal bilgi gerektirmediğinden en basit şekilde finansal bilgilerinizi koruma altına almaktadır: onları sanal ortamda hiç kullanmayarak.
İnternet üzerinden alışveriş denince hepimizin içini kemiren o şüphe artık Ukash kart ile giderildiğinden online alışverişler de giderek yaygınlaşmaktadır. Çağımızın en büyük kolaylıklarından olan internet üzerinden alışveriş yapmak bu kartlar sayesinde ayrı bir keyifli olmakta. Ukash kartlar ile yapabilecekleriniz sadece alışverişlerle sınırlı değil. İnternet üzerinde ücretli olarak sunulan her türlü hizmetten bu kartlar ile yararlanabilirsiniz. Skype gibi iletişim araçlarınıza kontör yükleyebilir, deneme süresindeki programlarınızı aktif edebilir ve bunun gibi pek çok hizmetten Ukash kartlar ile yararlanabilirsiniz. Ukash kartların ülkemizde en çok kullanıldığı noktalar genellikle Knight online, FarmVille, MafiaWars gibi online oyun paraları satın alımı, skype kontörleri gibi sitelerdir.
Ukash kart fiyatları her bütçeye uygundur. 10 Euro’dan başlayan 250 Euro’ya kadar devam eden bir paketler serisi halinde satışa sunulan bu kartlardan herkes bütçesine ve ihtiyacına göre satın alabilmektedir. Ukash kart kullanabilmek için hiçbir üyelik işlemi gerekmediği gibi yıllık ücret de talep edilmez. Yalnızca kart bakiyesi kadar bir ücret ödemeniz bu kartı temin etmeniz için yeterli olmaktadır. Limit aşımı da olmadığından ödemelerinizde hiçbir sürpriz masrafla karşılaşmazsınız, kontrol tamamen sizin elinizdedir ve bilmediğiniz hiçbir gelişme yaşanmaz. Sadece bozdurma işlemlerinde cüzi bir miktar komisyon kesilir, bunun dışında kalan bakiye tamamen size iade edilir. Siz de çok avantajlı Ukash dünyasına katılın, hızlı, kolay ve en önemlisi güvenli ödeme yapabilme fırsatını yakalayın.


 • hakan ay 13 October 2012 at 21:58

  Siteniz ve kaliteniz tartışılmaz piyasanın 3 adım önünde. Böyle bir sistemden dolayı sizlere ve firma sahiplerine ne desek azdır. en iyi ukash satış sitesi sizsiniz. güncel makaleleriniz ve sms sisteminiz en gelişmiş diyebiliriz.

 • Ali kül 29 November 2012 at 19:45

  Gercekten hayatımı kolaylaştırdı Ukash yapmak istedigim ve internt üzerinden yapabilcegim herseyi bu site sayesinde ukash alarak yapabiliyorum.

 • İsmet Alankaya 05 April 2013 at 20:54

  eğer siz de internet üzerinde kullanabildiği bir sanal karttan avantaj sağlamayı bekliyorsanız, kesinlikle ukash kart limitlerinden birini tercih etmenizi tavsiye ederim. ukash kartıma sahip olduğum günden bu yana pek çok farklı avantaj ile karşı karşıya kaldım ve artık ukashtan vazgeçemiyorum. herkese tavsiye ederim.

 • Rahmi Alkan 05 April 2013 at 20:55

  ukash kart, bence herkesin sahip olması gereken bir sanal kart. çünkü ukash kredi kartı yerine kullanılabiliyor ve isteyen herkes online para transferini bu kart ile kolayca yapabiliyor. ayrıca ukash kart ile internette yer alan online oyunlara da ödeme yapmak mümkün oluyor. saygılar

 • İpek Altınoluk 05 April 2013 at 20:57

  ukash kartlardan biri ile siz de internetten online alışveriş yapabilir ve sorunsuz bir şekilde ürün satın alabilirsiniz. Yapmanız gereken sadece ukash seçeneklerinden birine sahip olmak ve ardından istenen sonuçların ön plana çıkmasını sağlamaktır. etkili bir online alışveriş için siz de ukashı tercih edin.

Yorum Yazın