7/24 Canlı Destek

Ukash Kart Konforu

 • 3 Yorum
 • 29 January 2013

Günümüzde tüm dünya üzerindeki en güvenli ödeme biçimi olarak ukash kart gösteriliyor.  Yurt dışında oldukça yaygın olan bu uygulama ülkemizde adını duyurmak için biraz geç kaldı. Gerçi son birkaç yıldır giderek popüleritesini arttırıyor olsa da, Avrupa ve yurt dışındaki ukash kullanımına bakıldığında, ülkemizde bu uygulamanın daha çok gerilerde olduğu görülüyor.

Anasayfa Test Şu anda sadece internet üzerinden yapılan alışverişlerde ödeme alınabilinen ukash, her bakımdan müşterinin güvenliğini ve konforunu sağlıyor. Bunun yanı sıra oyun siteleri, turizm siteleri de ukash karta ile ödeme alabiliyorlar. Özellikle oyun sitelerindeki büyük meblağlar dönmektedir. Online oyun oynamayı sevenler bilir; bir noktadan sonra kontrolünü kaybedip daha fazla oynamak için hırs yapılır. Eğer ki şanslı gününüzde iseniz ne ala, yoksa kayıp üstüne kayıp yaşayabilirsiniz. Bunun üzerine birde sanal ortamda başınıza gelebilecek dolandırıcılık olaylarına karşı savunmasız olduğunuzu bilmek sizi daha çok yıpratır ve oynadığınız online oyun, sizin için hoş vakit geçirilecek bir aktivite olmaktan çıkar. İnternet üzerinden ödeme alan bu gibi siteler güvenlik duvarından bahsediyor olsa bile, birçok dolandırıcılık olayında bu güvenlik duvarının pekte güvenli olmadığı anlaşılıyor. İşte bu ortamda oyun oynadığınızı, birde şansınızın yaver gitmediğini düşünürsek hem oyunda para kaybetmiş olursunuz hem de kişisel bilgileriniz kötü niyetli şahısların eline geçer ve daha büyük sıkıntılar yaşarsınız. Ukash kart ile ödeme yaparak oyun oynadığınız zaman, oyunda kaybetmiş olsanız bile tek kaybınız bu olur. En azından daha büyük bir dolandırıcılık oyununun kurbanı olmazsınız. Ama eğer o gün sizin gününüz ise ve güzel paralar kazanıyorsanız, tüm kazancınız elinize net olarak kalır. Oysa kredi kartı ile ödeme yapmışsanız, kazandığınız paranın çoğunu kredi kartının aylık ödemesi için yatırırsınız.

Her açıdan kullanışlı olan ukash kart internet üzerinden alışveriş yaptığınızda da sizin hesabınıza çalışır. Özellikle satıcı firmalar ukash kart ile alışverişi yaygın hale getirmek için çeşitli kampanyalar ve indirimler düzenliyorlar. İhtiyacınız olan ürünü bu yöntem ile daha ucuza alabilir ve ekonomi yapabilirsiniz. İnternet sitelerinde gezinirken ukash logosunu gördüğünüz tüm mağazalarda bu uygulamadan yararlanır ve modern alışverişin konforunu yaşarsınız. Örnek vermek gerekirse; aradığınız bir ürünü sanal ortamda bulduğunuzda eğer kredi kartı ile ödeme yapmayı tercih ederseniz, sayısız kişisel bilginizi satıcı firma ile paylşamak zorunda kalacaksınız, çünkü firmanın ödemeyi müşterisi olduğunuz bankadan tahsil edebilmesi için başka yol yok. Bu kişisel bilgilerinizi satıcı firma ile paylaşırken bir taraftan içinizi endişe kaplamaya başlayacak. İster istemez “acaba doğumu yapıyorum, kişisel bilgilerim ne kadar güvende?” diye kendi kendinize soracaksınız ve o alışveriş sizin açınızdan zevkten çok azap halini alacak. Ama aynı ürünü aynı firmadan ukash kart ile ödeme yaparak almayı düşünüyorsanız, ödeme işlemi anında 19 haneli ve tek kullanımlık şifrenizi kodladığınız anda ödeme işleminiz tamamlanacak.

Ön ödemeli olan bu uygulamada limit aşımı olasılığı yok. Yani kartınızdaki bakiye kadar harcama yapabileceksiniz. Bu da demek oluyor ki; alışveriş yapmayı seviyorsanız ve alışveriş anında kendinizi zaptedemiyosanız sizin için en uygun ödeme şekli ukash kartır. Kredi kartı kullananların büyük bir kısmı bu durumdan şikâyetçi. Hemen herkes “ çok bir şey de almadım ama nasıl bu kadar yüksek ekstre geldi?” şeklinde bir soru ile karşılaşmıştır. Oysa ukash kartınıza bakiye yüklediğiniz zaman alışveriş yaparsınız. Bu da bütçe hesaplamalarında sorun yaşamanızın önüne geçer. Yani alışveriş yapmayı seven herkes için en uygun ödeme biçimi ukash karttır.


 • Pınar 08 April 2013 at 18:51

  herkese ukash kart konforunu bir an önce yaşamasını tavsiye ederim. çünkü ukash kart ile istediğiniz siteden online alışveriş yapabilir ve online para transferlerinizi ukash ile kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca ukash ile yaptığını alışverişlerde zaman kaybına uğramaz ve güvende olursunuz. benden söylemesi.

 • Salih Can 08 April 2013 at 18:52

  hala ukash kart ile tanışmadıysanız henüz ukash konforunu tatmamışsınız demektir. etkili bir online alışveriş için siz de hemen ukash kart limitlerinden bütçenize uygun olanı satın alın ve daha fazla beklemeden online ödemelerde kredi kartı kullanmaya bir son verin. dost tavsiyesi :)

 • Ahmet 08 April 2013 at 18:54

  internette genelde kredi kartı kullanmayı sevmeyen biriyim, bu nedenle online yapılan işlemleri de pek sevdiğim söylenemez. tabi ukash kartla tanışana kadar. çünkü ukash kart kullanmaya başladığım günden beri internette ukash kullanmıyorum ve online işlemlerimi güvenli bir şekilde gerçekleştiriyorum.

Yorum Yazın