7/24 Canlı Destek

Ukash Kart Kolaylığı İnternet ve Facebook

Paranın icadından önce insanlar, ihtiyacı olan şeyleri takas yöntemiyle alırlardı. Daha sonra Lidyalıların parayı icat etmesiyle birlikte ihtiyaçlar para karşılığı alınmaya başladı. Bankalar kurulduktan sonra insanlara kredi adı altında belirli bir miktar para verip, daha sonra faiziyle geri alarak para kazanıyorlardı.

Teknolojinin her geçen gün ilerlemesiyle insanlara sağlanan kolaylıkta gün geçtikçe doğru orantılı olarak devam etmekteydi. Dolayısıyla kredi kartları ortaya çıktı. Artık insanlar parayı çekmek için bankaya gitmek zorunda değildi. Bu küçük kartlar sayesinde, post cihazı bulunduran işyerlerinden, o an için herhangi bir ücret ödemeden alışveriş yapabiliyorlardı. Teknoloji insan hayatını zamanla daha da kolaylaştırmaya başladı, artık insanlar alışveriş yapmak için dışarı çıkıp, marketlere, manavlara, giyim mağazalarına gitmek zorunda değillerdi. Kredi kartı numaraları ve bilgileriyle internet üzerinden alışveriş yapabiliyorlardı. Bunun farkına varan internet korsanları ise insanları dolandırarak kredi kartlarından yüklü miktarda ücret çekmeye başladılar. İnternet alışverişlerinde güvenin kredi kartıyla sağlanamayacağı anlaşıldıktan sonra, yeni bir kart üretildi. Elektronik kart veya cüzdan da diyebileceğimiz 19 haneli numaradan oluşan Ukash. Bu elektronik kartlar, kullanıcılarının herhangi bir bilgisini istemediği için herhangi bir dolandırma da söz konusu da olmamaktadır. Güvenirliği ve geniş kullanım alanı sayesinde bazı şirketlerde bu ödeme şeklini kullanıcılarına sundular. Özellikle internet üzerinden çok oyunculu olarak oynanan oyunlarda, insan bedeninin kötü düşmanı olan hırs faktörü kullanılarak, oyunculara para karşılığı ekstra özellik sunmaya başladılar.

Zynga da Ukash’in akımına kapılıp, oyuncularına Ukash ile ödeme sunan şirketler arasındadır. Dünyayı saran Ukash çılgınlığı ülkemizdeki alışveriş siteleri arasında yavaş yavaş yerini almaya başladı. Ülkemizdeki elektronik kart kullanıcıları, genellikle yabancı sitelerden alışveriş yaparken bu kartı tercih etmektedirler. Ukash kartın herhangi bir kişisel bilgi vermemesi dolandırıcılığın ortadan kalkmasına neden olmuştur. İnternet üzerinden güvenli alışveriş yapmak istiyorsanız, kredi kartı veya banka kartı yerine bu elektronik kartları tercih etmelisiniz.

Kredi kartı numaranızı asla vermeyeceğiniz sitelere gönül rahatlığıyla Ukash numaranızı verebilirsiniz. Bu yöntemle satıcılar asla ürününü kimin aldığını dâhil bilemeyecektir. Bu da gizlilik olarak kullanıcılara büyük bir avantaj sağlamaktadır. Ülkemizde Ukash son 4-5 yıldır kullanılmaktadır. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de süratle tanınırlığını arttırmaktadır. Ülkemizde büyümeye başlayan elektronik kart çılgınlığı, yakın bir zamanda Avrupa’daki kadar büyüyecektir. Bu kartlardan satın almak istiyorsanız, ülkemizde satışı yapan komisyon sitelerini tercih edebilirsiniz. Herhangi bir sorunuz veya probleminiz bulunuyorsa da bu sitelerin canlı destek bölümünden cevap ve yardım alabilirsiniz. Zynga bildiğiniz üzere internet üzerinden çok oyunculu oyunlar hazırlayan bir yazılım şirketidir. Temmuz 2007’de Mark Pincus, Michael Luxton,  Justin Waldron, Andrew Trader ve Steve Schoettler birlikte bu şirketi kurmuşlardır. Oyunları genellikle Facebook ve Myspace üzerinden oynanmaktadır. Zynga’nın en çok tutan oyunu ise Farmville’dir. Bu oyunu 65 milyon kullanıcı oynamaktadır. Zynga oyunlardan elde ettiği gelirleri ise Haiti’ye bağış yaparak kullanmıştır. Şirketin Dallas, Almanya, Japonya, Boston ve Austin’de stüdyoları bulunmaktadır. Öne çıkan oyunları ise; Castle Ville, Cafe World, ChefVille, CityVille, Dream Zoo, FarmVille, Mafia Wars, The Ville, Yoville, Zynga Bingo. Bu öne çıkan oyunların çoğunda kullanıcılar, diğer kullanıcılar ile çekişme halindedir. Ücret karşılığı oyunlarda kolaylık sağlayan Zynga da, ödemeleri Ukash ile kabul eden şirketler arasındadır.


Yorum Yazın