7/24 Canlı Destek

Ukash ve İnternet Güvenliği

Artık hayatımızda sorunsuz ve baş ağrısız kullanabileceğimiz muhteşem bir kart var. Adı Ukash kart. Kart sanal bir kart olmakla beraber bütün alışveriş ve harcamalarınızı en gerçekçi yaklaşımla yapmanızı sağlayacak. Çünkü limitiniz kadar kullanma imkânı veren kartta istenmeyen harcamalara ve alışverişlere yer yok.

Çok beğendiğiniz ve almayı istediğiniz bir şeyi çoğu kez cebinizdeki kredi kartıyla, sonra nasıl olsa bir şekilde öderim diyerek alıp sonradan büyük baş ağrıları yaşamak yok bu sanal kartta. Bankaların kredi kartlarıyla, sonradan nasıl ödeyeceğinizi düşünmeden gerçekleştirdiğiniz harcamalar daha sonra başınıza büyük işler açabiliyor. Ukash kart bu riski tamamen ortadan kaldırıyor. Hangi birimiz düşüncesizce hareket edip harcadığımız kredi kartımızın kurbanı olmadı ki. Öderim düşüncesiyle yaptığımız harcamayı bir ay erteleyince faiz ödemedi ki. Bir de aylarca ödeyemeyenler, nasıl zor durumlara düştü. Evinden, arabasından olanlar oldu. Hatta ödeyemediği kredi kartı borçları yüzünden pek çok insan canına kıydı.

Ukash kartla bütün bu dertlere son. Çünkü kart cebinizdeki arayı bilip ona göre hareket etmenizi sağlıyor. Ukash kartınızın bakiyesini aşan hiçbir alışverişi ve harcamayı yapma şansınız olmadığı için sonunda kötü, tatsız ve istenmeyen durumlara düşme derdi yok. İnternet üzerinden satın alacağınız kart sizin bütçenizle doğru orantılı. Cebinizde on Euro’nuz varsa hemen bir Ukash kart sahibi olabilirsiniz demektir. Çünkü kart on Euro’dan başlayan paketlerle 250 Euro’ya varan paketler arasında bulunuyor. İsterseniz daha fazlasını da satın alabilirsiniz. İstediğiniz zaman bozdurma imkânınız olan bu şirin kart Türk lirasıyla işlem yapmıyor. Satın alma işlemlerini Türk lirası üzerinden yapabiliyorsunuz ama işlemler mutlak suretle Euro üzerinden gerçekleştiriliyor.

Ve istediğiniz anda kartınızdaki Euro’yu bozdurup, Türk lirasına çevirerek kullanma imkânı da sunuyor. Olurda kartınızda bakiye kalırsa dilediğiniz taktirde hesabınıza geri aktarılabiliyor. Dünyanın pek çok yerinde büyük ilgi gören kart dönemsel kampanyalar ve indirimler de gerçekleştiriyor.  Ukash kartı hangi siteden alacaksanız o siteyi sürekli olarak takip ederseniz kartın gerçekleştirdiği kampanyalar ve indirimler sayesinde ekonomik alışverişler gerçekleştirebilirsiniz. Her anlamda karlı olan kartta hiçbir şekilde resmi belge ya da kişisel bilgiye gerek yok. On dokuz haneden oluşan kartı kendi belirleyeceğiniz size özel bir pin koduyla sayısız alışveriş merkezlerinde, mağazalarda, restoranlarda kullanabiliyorsunuz. Kişisel bilgiler verilerek işlem gerçekleştirilen internet sitelerinde, atmlerde, çoğu kez bankalarda dolandırıcılık mağduru olma riski çok yüksekken Ukash kartta böyle bir probleme yer yok.

Ukash kart bir yerde sizin cebinizde garanti nakit para demek. Euro ile satın aldığınız için Türk lirasına göre daha fazla paranız oluyor cebinizde. Türk lirasına sıkıştıysanız da dert değil. Hemen bozdurup kullanabiliyorsunuz. Çok amaçlı bir kart denebilir. Yeni bir değer olan Ukash kart kavramı kısa sürede başta İngiltere olmak üzere dünya üzerinde sayısız ülkede büyük etki yaptı. Kart İngiltere’de üretildi ve ilk olarak orada kullanılarak başarılı olduğu ve büyük ilgi gördüğü saptandı. Bizim ülkemizde İngiliz markalarının satıldığı bütün mağazalarda tanımlandı.

Sosyal medyada da kulaktan kulağa konuşulan kart kısa sürede pratik oluşuyla nam saldı ve insanlar arasında yayılmaya başladı. Kendine ait sosyal medyası da olan Ukash kartla ilgili bütün sorularınızın ve merak ettiklerinizin cevaplarını bulabiliyorsunuz. Kartla ilgili bütün duyuruların gerçekleştirildiği sosyal medyası her gün güncelleniyor. Ukash kartı sosyal mecradan takip ederseniz ne neydi? Hangi bilgi gerçek? Söylenenlerin hangisi doğru? Gibi sorularınızın en doğru ve en güncel cevabına kolaylıkla ulaşabilirsiniz.


  • İsmail 11 April 2013 at 12:17

    güvenli bir internet alışverişi için ukash kartı tek geçerim. sadece 19 haneli bir pin numarası ile ödemelerimi yapabiliyorum ve bunun yanında ukash kartım ile istenen sonuçlara ulaşabiliyorum. yapmam gereken sadece ödeme alanlarına pin numarasını girmek kadar kolay oluyor.

Yorum Yazın