7/24 Canlı Destek

Ukash Hakkında Güncel Bilgi

UKASH NEDİR?
19 haneli bir kod barındıran ve kredi kartı güvenliğini hedefleyen ukash sistemi tüm dünyada yaygın bir şekilde kullanılan ve binlerce alışveriş noktasında geçerli olan bir sistemdir. GSM operatörlerinin kontör kartı uygulamasına benzer olan bu sistem sayesinde kişiler alışveriş yaptıktan sonra ödemelerini gerçekleştirirken kredi kartı bilgilerini yazmak yerine satın aldıkları Ukash kart kodunu yazar ve ödemelerini bu şekilde gerçekleştirirler. Kontör kartlarında olduğu gibi Ukash kartlarında da bir bakiye limiti bulunur ve bu şekilde adlandırılırlar. Örnek olarak 10 Euro’luk ukash gibi.

Kartların tüm dünyada geçerli olması ve İngiltere merkezli bir sistem olması nedeniyle bakiye para birimi olarak Euro kullanılmaktadır. Ancak döviz kurlarındaki dalgalanmalarla değişebilmekle birlikte bu ücretin Türk Lirası karşılığını ödeyerek de Ukash kart satın alabilirsiniz. Ukash kartları kredi kartınızla satın alabileceğiniz gibi eft veya havale ile de temin edebilirsiniz. Sistem yıllardır tüm dünyada başarılı bir şekilde uygulanıyor ve pek çok memnun müşteriye sahip.
Ukash kart satın aldığınız andan bir yıl süre içinde kullanmanız gereken bir kart. Bu süreçte harcama imkanınız yok ise bozdurma yoluna gidebilirsiniz. Evet, kontör kartlarından farklı olarak satın aldığınız Ukash kartları bozdurma imkanına sahipsiniz. Direk olarak döviz almak yerine bu şekilde yatırım yapmayı tercih eden ciddi bir kullanıcı kitlesi var. Tüm dünyada geçerli oluşu ve 250 Euro gibi orta meblağdaki paketleri bunda oldukça etkili.

Ukash kart henüz gerçek hayatta temin edilemediğinden sanal ortamdan satın alınabiliyor. Bir Ukash kart satın almadan önce satın aldığınız firmanın kayıtlı bir firma olmasına dikkat etmelisiniz. Popüler olan her şeyde olduğu gibi Ukash sektöründe de sahte firmalar maalesef ki var. Yasal bir şekilde satış yapan kayıtlı bir firmadan temin ettiğiniz Ukash kart ile bir sorun yaşamazsınız. Ukash kart satışı yasaldır, sürmekte olan yasallaşma süreci Türk online alışveriş sitelerinde geçerli olabilmesi adına sürdürülmekte olan görüşmeler nedeniyledir.
Ukash kartın bu kadar yaygınlaşmasının ve dünyaca popüler olmasının sebebi kredi kartı güvenliğini sağlaması nedeniyledir. Ukash kredi kartı yerine geçen bir sistem değildir, yalnızca online alışveriş sitelerinde kredi kartı bilgilerini tanımlama gereksinimini ortadan kaldırarak hem kullanıcının daha hızlı işlem yapmasını sağlar, hem de herhangi bir kredi kartı bilgisi paylaşılmadığından güvenlik adına maksimum önlem alınmış olur. Son derece özel olan kredi kartı bilgilerinizi hiç yazmadığınızdan kredi kartı bilgilerinizin çalınma riskini kökten çözmüş olursunuz.
Oldukça yaygın bir şekilde özellikle Avrupa’da sıkça kullanılan ukash kartlar kredi kartlarına %100 güvenli bir önem sağlamaları nedeni ile tüm dünyada çok popüler. Bozdurulabilir olması da ayrı bir avantaj sağladığından Ukash kullanıcı sayısı her geçen gün katlanarak artmakta.

Ukash kart ile kazanacağınız bir başka avantaj da aslında hiç kredi kartı sahibi olmadan kredi kartı ile satış yapan alışveriş sitelerinden yararlanabilme imkanına kavuşmanız. Yıllık ücretler ve bitmek bilmeyen borçlara sürüklenme riskini bir kenara bırakarak, güvenli, limitli bir alışveriş keyfine Ukash kart ile erişebilirsiniz. Ukash kart ile kredi kartındaki sahip olmadığınız henüz elinizde olmayan bir parayı harcamadığınızdan bütçenizi aşmak ve zor durumda kalmak asla söz konusu değildir. Ödeme yapmak için yalnızca 19 karakterden oluşan Ukash kodunu ödeme formuna girmeniz yeterli olacaktır. Bunun dışında hiçbir bilgi tanımlaması yapmadan gayet kolay ve hızlı bir şekilde tüm ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ukash kart ile Ukash logosunu taşıyan tüm online alışveriş merkezlerinden dilediğiniz gibi alışveriş yapma imkanına sahip olmaktasınız.

Oyunlar! Evet, Facebook sayesinde dünya çapında ün kazanmış olan FarmVille, CityVille, MafiaWars gibi oyunların yanı sıra son dönemlerde ortalığı kasıp kavuran online oyun çılgınlıklarından Knight Online, World Of War Craft gibi pek çok oyunda Ukash kartlar geçerlidir. Satın alabileceğiniz en küçük Ukash kartı 10 Euro bakiyesine sahip olup lira para birimine çevrildiğinde 28 TL gibi bir fiyata denk gelmektedir.

Neden bu kadar kolaylık hizmetinize sunulmuşken mağaza mağaza dolaşıp sınırlı seçeneklere sahip olmanın üstüne bir de yorulasınız ki? Alışverişlerinizi internet ortamından yapın, Ukash kart ile güvenli bir şekilde ödemenizi gerçekleştirin, birkaç tık ile ihtiyacınız olan her şey kapınıza kadar gelsin. 21. yüzyılın sağladıkları kolaylıklardan faydalanarak kendinize ve sevdiklerinize daha çok vakit ayırabilirsiniz. Bütün gün çarşı pazar mağaza dolaştığınızı varsayalım. Bir günün tamamında göreceğiniz bütün ürün çeşitlerini düşündüğünüzde hepsini evinizin rahatlığında bir fincan çay ile keyif yaparken yarım saatte görebilme şansınız var. Tüm ürünler telefon bile etmeden birkaç tıklamayla evinize gelebiliyor. Önceleri insanların içinde bir şüphe olarak duran ya kredi kartım çalınırsa korkusu artık Ukash ile tarihe karıştığından internet üzerinden alışverişi tercih etmemeniz için hiçbir neden yok.
Ön ödemeli bir kart uygulaması diyebileceğimiz bu sistem sayesinde insanların şüphe ve endişelerinden arınması ile online alışverişin çok daha hızlı bir şekilde yaygınlaşması bekleniyor. Günümüzde internetten alışveriş kolaylığını yaşayan ve bilen insanlar sanılanın aksine gıda ürünlerini dahi internetten almayı tercih ediyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinin internet üzerinden satışı oldukça fazla. Tüm bu kolaylıkları güvenli hale getiren ise Ukash kart oluyor. Dünyada oldukça yaygın bir şekilde kullanılmasına ve ciddi oranda bir kullanıcı kitlesine ulaşmasına karşın ülkemiz bu konuda son halkalardan biri olarak sisteme dahil olmakta ve süreçte biraz geç kalmış bulunmaktadır. Ancak bu durumun da belli bazı avantajları var. Bir kere Ukash hakkında detaylı kaynak bulma sıkıntısı bulunmamaktadır. Türkçe kaynaklar da dahil olmak üzere Ukash sistemini açıklayan pek çok makale ve video bulabilirsiniz. İkinci olarak da sistem uzun süredir yaygın olarak kullanıldığından herhangi bir aksilik veya sürpriz yaşama olasılığınız yoktur. Oturmuş bir sistemin en önemli faydası da güvenilir olmasını kanıtlamasıdır. Ukash tüm dünyadan milyonlarca memnun müşterisi ile çok önemli bir referansa sahiptir.

Son ödeme trendi olan bu sisteme siz de katılın, hiçbir endişe veya şüphe taşımadan güvenilir mi kuşkulu mu demeden Ukash logosu gördüğünüz tüm sitelerden alışveriş yapmanın keyfine varın. Bütçenize uygun olan bir Ukash kartı satın alarak oyun ve alışveriş keyfine çabucak başlayabilirsiniz. Çağımızın getirdiği yeniliklere ayak uydurun ve güvenilir online alışveriş deneyimini sizler de yaşayın.


 • Ceren demir 01 December 2012 at 11:05

  Evet bende alışveriş hastası biriyim,bir gün arkadaşımın neden bu kadar yoruyorsun ki kendini internet üzerinde aldığın üst baş vs benzeri şeyleri internet üzer,nden alabilirsin dedi cok şaşırdım ve burayı tavsiye etti bana ve herşeyimi daha kolaylaştırdı bu site…

 • Elif Nur 06 April 2013 at 01:03

  yazınızdan çok etkilendim ve bende ukash kart almaya karar verdim. ukash kartın bu kadar geniş çaplı özellikleri olduğunu bilmiyordum. ayrıca ukash kartımı sizin sitenizden almayı düşünüyorum ve okuduğum kadarıyla sizinle yapılan alışverişlerde herhangi bir sorun çıkmadığını gördüm.

 • Hasan Akkaş 06 April 2013 at 01:05

  yazınız gerçekten çok yararlı. ukash kart hakkında birçok bilgi veriyor. ukash kartın ne olduğunu bilmeyenler bu yazı sayesinde ukasha ait her şeyi öğrenecektir. ben bir ukash kullanıcısıyım ve burada yazanların tamamını doğrulayabilirim. herkese bir ukash kart satın almasını tavsiye ediyorum.

 • İbrahim Görkem 06 April 2013 at 01:07

  ukash kart sayesinde online işlemlerde oldukça avantajlı bir konumda olduğumu söyleyebilirim. ukash kart alan herkes kredi kartına veda edebilir. çünkü ukash kart, kredi kartının yapabildiği her şeyi yapabiliyor ve kredi kartına ihtiyaç duymuyorsunuz. herkesin bir an önce ukash karta sahip olmasını öneririm.

 • Bülent Çelik 11 April 2013 at 19:50

  ukash kartımı uzun süredir kullanıyorum ve online alışverişlerimde şu ana kadar herhangi bir sorunla karşılaşmadım. özel bilgilerimi sitelerle paylaşmadan istediğim ürünü alabilmem ukashta beni cezbeden en önemli noktalardan biri. daha uzun süreler ukash kartı kullanacağımı düşünüyorum.

Yorum Yazın