7/24 Canlı Destek

Ukash Güvenli Ödeme Sistemi

ukash-kart-guvenli-kartPek çok işlemimizi internet üzerinden yaptığımız bir çağda, internet güvenliği bizler için oldukça önem taşımaktadır. Ancak ne yazık ki internet güvenliğini sağlamak çok da mümkün değildir. Buna karşılık internet kullanımında hassas ve dikkatli olmak yapabileceğimiz bir davranıştır. Bunu sağlamak için de en önemli nokta güvenli ödeme sistemi adı altında geçen uygulamaları kullanmaktır. Bahsi geçen bu uygulamaların başında son zamanların gözdesi olan sanal kart gelmektedir. Sanal kartlar kullanılmaya başlandığından beri kişiler kişisel bilgilerini internet üzerinden paylaşmadan gerekli olan işlemleri yapabilmektedir. Sanal kartlar arasından en çok kullanılan ve tercih edileni ise ukash kart adı ile bilinen bir karttır. Ukash kart aslında kullanımı oldukça basit olmasına rağmen bir o kadar da güvenli bir karttır. Bunun sebebi elbette ki kartın kullanım prensibidir. Ukash kart kullanım prensibine göre kişi kişisel bilgilerini paylaşmadan gerekli olan işlemlerinin hepsini tamamlama şansına sahiptir.

Ukash kart tüm dünyada pek çok ülkede kullanılan bir sanal karttır. Ülkemizde de çeşitli şirketler aracılığıyla ukash kart sahibi olmak mümkündür. Bunun için öncelikli olarak şirketle bağlantıya geçmek ve dilediğimiz tutarda ukash kart için ödeme yapmak yeterli olacaktır. Ödemeyi yaptığımız andan itibaren kısa bir süre içerisinde bize ukash kartımızın numarası veya şifresi verilir. Bu numara ve şifre ile ukash kartı dilediğimiz şekilde kullanma şansına sahip oluruz. Elbette ukash kart limit bitene kadar. Limiti biten bir ukash kartı tekrar kullanmak mümkün değildir. Bunun için yeniden dilediğimiz miktarı içeren ukash kart çıkarırız. Ukash kartın bu kadar güvenli bir ödeme sistemi olmasının nedeni elbette ki görüldüğü üzere tek kullanımlık bir kart olmasıdır.

Ülkemizde ki ukash kart kullanıcıları için tek dezavantaj ukash kartın henüz yurt içinde ki sitelerde kullanılamıyor oluşudur. Ancak bu dezavantaja rağmen ülkemizde pek çok kişi ukash kart sahibidir ve sürekli olarak işlemlerinde ukash kart kullanmaktadır. Bu da ukash kartın ne olursa olsun oldukça güvenli bir ödeme sistemi olduğunu bir kez daha bizlere gösteren bir durumdur.


Yorum Yazın