7/24 Canlı Destek

Ukash Facebook

ukash-facebook İnternetin her geçen gün hızla gelişip, değiştiği günümüzde, insanların sosyal paylaşımlarda bulunduğu, bir biriyle iletişime geçtiği, yeni arkadaşlar edindiği pek çok mecra bulunmakta. Bunlardan en popüler olanı hiç şüphesiz Facebook. Yıllara dayanan uzun mazisi ile hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelen sosyal paylaşım sitesi Facebookher geçen gün yeni bir uygulama geliştiriyor.

Facebook, neden ihtiyaçtır, ya da nasıl bir gereksinimle ortaya çıkmıştır diye düşününce, bu popüler sosyal paylaşım sitesinin insanlar arasındaki iletişimi sağlaması ve birbiriyle iletişimde kalmasını sağlamak amacıyla kurulmuş olduğunu saptamak mümkün. Yıllardır görüşemediğiniz ve hiçbir iletişim bilgisine sahip olmadığınız ilkokul arkadaşlarınızı, ilkokul öğretmenlerinizi, eski iş arkadaşlarınızı hatta eskikomşularınızıbulabilir, onlarla yeniden bir araya gelme imkânına sahip olabilirsiniz. Ya da şehir dışındaki arkadaşlarınızı, akrabalarınızı, dostlarınızısürekli görme imkânına sahip olmadığınız için Facebook üzerinden haberleşme ve iletişimde olma imkânı sunmakta.

Fotoğraf ve video paylaşımlarının gerçekleştiği soysal paylaşım sitesinde düğün fotoğraflarınızı, tatil fotoğraflarınızı, yıldönümü patileri, doğum günü kutlamaları fotoğraflarınızı arkadaş ve dostlarınızla paylaşabiliyorsunuz. Sevdiğiniz müzik videolarını, film fragmanlarının yayınlandığı videoları, sevdiğiniz kitapları, sevdiğiniz köşe yazılarını paylaşabiliyorsunuz. Bugün dünyanın her yerinde milyonlarca ziyaretçisi olan sosyal paylaşım sitesi, en fazla ziyaretçi trafiğinin olduğu mecralardan biridir. Bu yüzden pek çok kişinin reklam vermek için de tercih ettiği öncelikli sitelerden biridir. Facebook’da reklam verdiğiniz zaman reklamınızın bir gösteriminde milyonlarca kişiye ulaşması demek oluyor. Verdiğiniz reklamı aynı anda milyonlarca kişi görebiliyor ve size geri dönüşü mutlaka olumlu yansıyor.

Pek çok giyim, takı, ayakkabı, çanta, ziynet eşyası vs. markalarının kurumsal sayfalarının bulunduğu sosyal paylaşım sitesinde markalar, ürünlerinin tanıtımını yapıp, kampanyaları, ucuzlukları Facebook hesaplarındaki kurumsal sitelerden duyurabiliyorlar. Markalar rekabetini arttırabilmek ve daha çok satış yapabilmek için sık sık sonunda ödüllerin dağıtıldığı yarışmalar dahi yapıyor. Bu hem marka sahiplerini hem de markanın takipçilerini memnun ediyor.Sosyal paylaşımlarını Facebook üzerinden gerçekleştiren markaların sayfaları da öyle sıradan kişiler tarafından yönetilmiyor. Bu markalar kurumsal Facebook sayfalarını yönetebilmeleri için internet işi yapan iletişim firmalarına sayfalarını yönetmesi için iş veriyor. Bu konuda eğitimli sosyal medya uzmanlarının yönettiği sayfalar doğru bir mantıkla ve bilinçle yönetilirse marka sahiplerine büyük geri dönüşler sağlıyor. Şimdi bir şey almak için insanlar ilk olarak hemen o markanın Facebook hesabı olup olmadığına bakıyor. Facebook hayatımızda o kadar büyük bir önem taşıyor ki Facebookhesabı olmayan siteler kalitesiz ve işe yaramaz gibi düşünülüyor.

Facebook’un yarattığı bu algı,insanların kafasında, bir markanın kalitesini internetle ne kadar haşır neşir olduğuna bakılarak anlaşılabileceği düşüncesi doğuruyor. Pek çok sanatsal etkinliğin, seminerlerin, yürüyüşlerin ve daha pek çok sosyal aktivite ve toplumsal hareketin duyurularının yapıldığı sosyal paylaşım ağını pek çok dernek de aktif olarak kullanıyor. Hemen hemen bütün kadın dernekleri, hayvan sever dernekler, engeli dernekleri, kimsesiz çocuklar yararına çalışan pek çok dernekler çalışmalarını Facebook üzerinden duyurarak hem toplumda bir farkındalık yaratmayı hem çalışmalarını duyurarak bağlı oldukları yardım dernekleri için kar sağlamayı amaçlıyor. İnsanların yardıma ihtiyacı olan başka insanlar ve canlılar için dayanışma sağlamak amacıyla da bir araya gelip, rahatlıkla örgütleniyor olabilmesiFacebook dediğimiz bu sosyal paylaşım sitesinin istenirse ne kadar faydalı hale dönüştürülebileceğiniz bizlere gösteriyor. Eşleri tarafından şiddete uğrayan kadınları desteklemek için, çaresiz sokak hayvanlarına yardımcı olabilmek için, anne ve babasını kaybetmiş kimsesi olmayan, sahipsiz çocuklara yardımcı olabilmek için pek çok insanın bir araya gelmesini, onlar adına iyi şeyler yapmak için Facebook üzerinden kolaylıkla örgütlenebiliyor olmaları da internetin faydalarından en önemlisi denebilir.

Tüm bu özellikleri ile beraber Facebook oldukça popüler bir sistemdir. Facebook üzerindeki pek çok uygulamada ödeme sırasında Ukash sistemini kullanarak güvenli alışveriş yapabilirsiniz. Ukash, bir kredi kartı gibi ödeme sistemidir. Öyle ki tamamen güvenli olan Ukash ile hem güvenli alışveriş yapabilir hem de Facebook üzerinden oynayacağınız pek çok oyunda avantajlı olabilirsiniz.


 • Ahmet sancak 01 April 2013 at 23:33

  ukash kart ile facebooktan gercekten online odeme yapilabiliyor mu? Cunku oglum facebookta yer alan oyunlara bayiliyo bu nedenle bazi uygulamalar icin odeme yapmam gerekiyo ancak bu esnada kredi karti kullanmak istemiyorum acaba biraz detayli bilgi verirmisiniz bu konuda rica etsem

 • Hasan Bektaş 08 April 2013 at 18:13

  facebook oyunları için ukash kartımı kullanıyorum ve bu sayede ödemelerde herhangi bir sorun yaşamıyorum. ukash hizmeti sunan herkese teşekkür ederim. sizin sayenizde artık online işlemlerinde kredi kartına ihtiyaç duymuyorum, sadece ukash kartımı kullanıyorum. herkese tavsiye ederim.

 • Zeliha Çakır 08 April 2013 at 18:14

  kısa süre önce satın almış olduğum ukash kartımı facebook oyun ödemelerinde kullanıyorum ve hiçbir sorun yaşamadan ödemelerimi yapıyorum. bence facebook ödemelerini daha kolay bir şekilde yapmak isteyen herkesin bir ukash karta sahip olması gerekiyor diye düşünüyorum.

 • Polat Şendurur 08 April 2013 at 18:16

  ukash kart facebook uygulamaları için yapılan ödemelerde oldukça etkili bir sanal kart, geçen ay aldığım 100 euroluk ukash kartımı hala kullanıyorum ve kullanım aşamasında herhangi bir sorun yaşamıyorum. bakiyemin bitmesi ardından yine satın almayı düşümüyorum. herkese iyi günler

 • Özgür 10 April 2013 at 23:21

  ukash kartımı genelde facebook üzerinde kullanıyorum. oyun oynamayı seven biriyim ve zamanımı çoğu zaman facebookta yer alan oyunlarla geçiriyorum. hem arkadaşlarımla paslaşıyor hem de oyun oynuyorum. oyunlar için gerekli ödemeleri ise ukash kartım ile yapıyorum ve asla kredi kartı kullanmıyorum.

 • Fatma Menteşe 10 April 2013 at 23:23

  facebook oyunlarını çek seviyorum. ancak oyunlar için bazı bölümlerde ödeme yapılması gerekiyor. ben kredi kartımı facebook üzerinde kullanmak istemiyorum. ukash kartımı facebookta oynadığım oyunlarda kullanabilir miyim? herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım?

 • Erdem Aydın 10 April 2013 at 23:24

  ukash facebook uygulamalarında kredi kartını kullanmak istemeyenler için bence oldukça etkili bir sanal kart. çünkü ukash kart sayesinde herhangi bir sorun yaşamadan online ödeme yapabiliyorum ve bunun yanında ukash kartın faydasını pek çok alanda görebiliyorum.

 • Yalçın Menteş 11 April 2013 at 19:49

  facebook uygulamalarının bazıları ücretli. bu nedenle oyunlarda etkili olmak için bazı özelliklerin edinilmesi yani satın alınması gerekiyor. ancak ben bunu kredim kartlarımla yapmayı sevmiyorum. ukash kart ile ödeme yapabileceğimi öğrendim ve ardından hemen ukash satın aldım.

Yorum Yazın