7/24 Canlı Destek

UKASH Dolandırıcılığı Dikkat!

UKASH Dolandırıcılığı Dikkat!

2012 Yılında Ukash ön ödemeli kart satış sektöründe hızla yükselen ukashbayi.com son günlerde piyasadaki ukash dolandırıcıları için müşterilerini uyarıyor. Bilmediğiniz veya sözde kurumsal evden satış yapan bu kişiler, insanların emek vererek kazandıkları paraları saniyeler içerisinde cebe indiriyor.

Bir çok şikayet aldığımız için, siz müşterilerimize duyuru yapmak istedik. Peki nasıl dolandırıyor bu kişiler? Bildiğiniz gibi internetteki çoğu kişi “Google” üzerinden sitelere ulaşarak işlem yapmakta. Resmi olarak bu işi yapan firmaların sayısı iki elin parmaklarını geçmez iken 100’lerce illegal ve ne olduğu belirsiz emek hırsızları kendi reklamlarını yaparak Google aramalarında yukarılarda çıkıyor. Özellikle ukash bozdurma adı altında yapılan dolandırıcılık en çok kabul göreni ve yaygın olanı.

Ukash bozdurma dolandırıcılığı dikkat!

Sözde Ukash Kart bozan bu firmalar sizden elinizdeki kodları isteyerek satış listesine koyacağını satılınca size paranızı vereceğini söyler. Siz güvenerek kodlarınızı verirsiniz, hesabınıza para beklersiniz. Bekleme devam eder ama size gönderilen herhangi bir para yoktur. İletişime geçtiğiniz zaman zaten çoğu zaman karşınızda muhatap kimseyi göremezsiniz. Ulaşabildiğiniz kişilerde Kodların çalışmadığını onlardan kaynaklanan bir sorun olmadığını belirtir. Ama aslında sizin satması için verdiğiniz kodları onlar tarafından çoktan yüklenilip kullanılmıştır. Telefon yüzünüze kapanır veya canlı desteklerden cevap alamazsınız. Biz ne tavsiye ediyoruz? Ukash bozduracaksanız sürekli çalıştığınız firmadan ukashlarınızı bozdurun. Onlar size yardımcı olacaktır. 2 lira fazlanın peşine düşmeyin elinizdeki kodlardan olmayın.

Ödeme yaparken dolandırılmak.

Ukash kart alırken sistem şu şekilde işler. Siz almak istediğiniz kart miktarını seçersiniz. Alacağınız kişiye ön ödemesini yaparsınız. Oda size kart kodlarınızı ulaştırır. Olması gereken işlem budur. Lakin açıkgözlü bu emek hırsızları sizin göndermiş olduğunuz paranın kendisine ulaşmadığını. Söyler veya size daha önce kullanılmış olan bir kod verir. Siz kodu yüklemeye çalıştığınızda kodun kullanılmış olduğunu görüp firmaya dönersiniz ama sorumluluk kabul etmeyen firma size asla yardımcı olmaz. Sizde eli kolu bağlı hiç bir şey yapamazsınız. Burada çözüm bilindik büyük firmalarla çalışmaktadır.

Kart alırken 2 lira ucuza alayım diye dolandırılmayın “ucuzdur vardır illeti pahalıdır vardır hikmeti” Örneğin bizim sattığımız 27 liralık kodu dışarıdan 26 liraya alabilirsiniz 1 liralık fark için dolanıcıların tuzaklarına düşmeyin. Unutmayın ki o 1 TL’lik fark ile hizmet bedeli üzerinden verginiz ödenmekte adınıza fatura oluşturulmaktadır. Evden bu işi yapanlarla kurumsal firmaların arasındaki fark sarsılmaz bir tecrübe ve güvenli alışveriştir.

Ukash Bayi size güvenli bir alışverişin kapılarını sonuna kadar açıyor.


 • Hakan Yıldırım 03 August 2012 at 10:04

  İlk kart alımımda dolandırılmaktan o kadar korktumki yine aynısını yaşayacağım diye ukash dan soğudum resmen ama sizle tanışmam güzel oldu. Sorunsuz bir şekilde aldım.

 • Elif Ak 04 August 2012 at 10:35

  arkadaşlar rica etti bizde yazalım bir kaç birşey. çok dolandırıldık bu sektörde güvenli yer bulmak çölde su bulmaya benzer o yüzden en iyisi burası diyorum en güvenli yasal hızlı ukash kartları burada satılıyor.

 • gece kusu 28 August 2012 at 15:26

  ukashboz diye bir çok site var bende 100€ kaptırdım kendilerine bu ne ilk son olacak ukash bozdurma işlemlerimide sizinle yapacağım artık. teşekkürler. bu arada gece vardiyasındaki arkadaşa çok teşekkürler.

 • önder 24 December 2012 at 12:43

  ……..(sansürlü) sitesine 200 € kaptırdım haklarında yasal işlem başlatıp dava açtım. Yalnız olmadığımı daha çok kişiyi dolandırdıklarını ispatlarsam daha çok ceza almalarını sağlayabileceğimi söyledi avukatım. Bu siteye para kaptıran arkadalşlar mail atarlarsa sevinirim.

  • admin 13 February 2013 at 14:28

   Merhaba Önder Bey;

   Karşı firmanın ismini suçluluğu ispatlanmadığı için sansürlüyorum. Ukash hakkında dolandırıcılık sorunuyla karşılaşan arkadaşlardan size mail gelir sizde o firmayla sorun yaşayan olursa birebir temasa geçersiniz.

 • Kamil 02 April 2013 at 15:38

  bende ukash kart almak istiyorum, ancak önder beyin başına gelen aynı konuda sıkıntı çekiyorum. sonuçta 200 değil 20 euro bile olsa boşuna paramın gitmesini istemem. bu nedenle sitenizin güvenli olduğunu duydum ve kısa süre içerisinde ukash kartlardan birini almayı düşünüyorum. inş hiç bir sorun yaşamam

 • Yaşar Kurt 03 April 2013 at 11:12

  ukash kart satın alma konusu gerçekten titiz davranılması gereken bir işlem aksi taktirde istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabiliyor. bu nedenle internet sektörün yeterli ismini duyurmayan firmalardan ukash kart almanın pek mantıklı bir hareket olacağını düşünmüyorum.

 • İhsan Parlak 03 April 2013 at 11:15

  ukash dolandırıcılığı diyip geçmemek gerekiyor. Çünkü insanlar artık nereden birşeyler koparsa kar olara görüyor. zaten online ticaret bu nedenle bir türlü gelişme imkanı bulamıyor. bugün birçok kişi kredi kartı olmasına rağmen birtakım firmalara ya da sitelere güvenemediği için online alışveriş yapmıyor

 • Zafer açıkgöz 03 April 2013 at 11:16

  eğer ukash kart ödeme yaparken dolandırılmak istenmiyorsa kesinlikle ukash satın alınan site üzerinde gerekli araştırmalar yapılmalı. aksi taktirde dolandırılmak olası. ukash kart genel özellikleri açısından etkili bir sanal kart, ancak bir de satış işlemleri için daha güvenli ortamlar olsa daha iyi olacak. iyi günler.

Yorum Yazın