7/24 Canlı Destek

Turkcell Ön Ödemeli Ukash

Günümüzün teknolojik gelişmeleri gün güne ilerlemekte ve insanların, hızına yetişemeyeceği bir seviyeye gelmektedir. Teknolojinin bu kadar hızlı bir şekilde gelişmesi de beraberinde birçok olanakları göz önüne sermiştir. Örneğin alışveriş keyfi denen bir olgu vardır. Bu olgu binerce yıldan beridir devam eden bir şekilde mantığı değişmeden verilen bedel üzerine alınan hizmet ve mal gibi değerlerdir. Kimi zaman pazarlarda, kimi zaman mağazalarda ve dükkânlar da yapılan bu karşılıklı ticarette para, değerli taş veya birebir ürün-mal gibi materyaller kullanılmıştır. İşin mantığı hiç değişmemiş ihtiyacın karşılığı değerli olan ve geçerli olanla değişimi esastır. Günümüzde de bu işlem için geçerli olan sistem paradır. Paranın yerini artık kartlar, çekler ve nihayetine numaralar almaya başlamıştır. Çok yakın bir zamanda ise artık kâğıt paranın yerini kart ve cipli kimliklerin alacağı kesin gibidir. Bunun en somut örneğini Ukash kartlarda görmekteyiz. Kâğıt paranın dünya üzerindeki dolaşımı gün güne azalmakta, artık banka’lar ve son kullanıcılar arasında internet ve sanal ortamlarda bu akış sürmektedir.

MOBİL ÖDEME YOKTUR.

SADECE BANKA HAVALESİ MEVCUT.

ukash-turkcellŞimdiye kadarki alışveriş işlemleri içerisinde, geçerli olan sistemlerde en çok aranan şey güvenilirlik ve tatmin hissidir. İnsanlar verdiği paranın karşılığını almak isterler. Güvenilirlik denildiği zamansa birçok formalitenin, işlemin sıkıcı prosedürlerin devreye girmesi durumu vardır. Özellikle internet üzerinden yapılan alışveriş ve para yatırma alam işlemlerinde bu sıkıntı ayyuka çıkmaktadır. Bu gelişmeler karşın insanlar daha güvenilir, daha az veya hiç kimlik bilgisi bile vermeden alışveriş ve oyun zevkini sürdürmek istemektedirler. Bunun yolu Ukash Kart denilen güvenilir sistemden geçmektedir.

Ukash Kart internet üzerinden çevrimiçi alışveriş ve eğlenceli oyunlarda kullanılan çok güvenilir ve basit bir kart sistemidir. Aslında ortada somut kart yoktur, onun yerine 19 haneli bir birinden farklı rakamlardan oluşan ve benzersiz olan bir rakamlar bütünü vardır. Ön ödemeli bir para yükleme sistemi gibi önceden istenilen limitler dâhilinde satıcıdan talep edilir. İstenilen limitlere göre ücreti banka havalesi, EFT veya ülkemizde yeni yeni başlayan Turkcell Ukash sistemi ile rahatlıkla yapılabilir. Bu şekilde çok daha kolay ve kimlik bilgileri, kredi kart bilgileri veya banka bilgiler verilmemekte tam bir gizlilik içerisinde rahatlıkla alışveriş veya eğlenceli oyunlar oynanabilmektedir. Bu ödeme sistemleri içerisinde en yenisi olan Turkcell Ukash bire bir kontör yükleme işlemi ile aynıdır. Ukash kart satan firmalar ödemeyi telefon kontörü ile de kabul etmektedir. Kişinin durumuna ve isteğine bağlı olarak herhangi bir sistem kullanılabilir. Banka ile çalışmak istemeyenlerin genel tercihi bu şekildedir.

Ön Ödemeli sistem, tüm para sistemleri içerisinde en güvenilir olanıdır. Paranın yerine bu kez kontörler veya konuşma süreleri dâhil olmuştur. Gelecekte farklı ödeme ve alışveriş sistemlerinin çıkacağı aşikârdır. Ülkemizde internet üzerinden alışveriş gelişmekte olan bir sektördür. Basında çıkan mağduriyet haberleri üzerine birçok kez sekteye uğramış, güvenilirliğine epeyce gölge düşmüştür. Dünya üzerinden en fazla internet üzerinden alışveriş yapan ülkenin İngiltere olduğu ve Ukash ön ödemeli kart sisteminin de İngiltere menşeli bir firma tarafından çıkarıldığını da belirtelim. Ukash ödeme sistemi ile yapılan alışveriş ve diğer işlemlerde dolandırıcılık, kalpazanlık ve hileli işlemlerin büyük oranda azaldığı kaydedilmiştir. Dünya üzerinde hızla yayılmakta olan bu sistemin ülkemizde de büyük bir hızla satışlarının arttığını gözlemlemekteyiz. Türk toplumunun genel yapısına yani emin ve güvenilir iş yapma yapısına çok uygun olan bu sistemi internet üzerindeki para gerektiren tüm işlemlerimizde zamanla kullanabiliriz.


  • Tarık 11 April 2013 at 11:22

    ukash kart ile turkcell ödemesi yapılabiliyor mu? ya da ukash turkcelle online ödemelerde anlaşmalı mı? daha önce böyle bir şey duymamıştım. acaba bu konuda bilgilendirme yapabilir misiniz? eğer turkcell için ödeme yapabiliyorsam, ukash kart kullanmak isterim.

Yorum Yazın