7/24 Canlı Destek

Sosyal Paylaşım ve Ukash

Alışveriş insanların vazgeçilmez tutkusu. İster ihtiyaçtan ister can sıkıntısından isterseniz bağımlılıktan diyin hayatımızın olmazsa olmazı alışveriş. Zaman içindeki gelişmeler karşısında da hemen tepkisini gösteriyor. Hayatımızda artık kaçamayacağımız bir gerçek olan internetle birlikte alışverişte boyut değiştirdi. Artık gerçek mağazalar yerine sanal mağazaların sitelerini ziyaret ediyoruz. Bu bizi hem zaman kaybından hem de bir anlamda yorulmaktan kurtardı diyebiliriz.Herkesimden insanlar artık rahatça online alışveriş yapmanın keyfini çıkarıyor

Fakat işin birde başka bir yüzü var ki bu da tüm kullanıcıları tehdit eden bir unsur halini almıştı. Almıştı diyorum çünkü kendini geliştirdiği kendi açıklarını yaratan teknoloji yine kendi kendine bu sorunu giderdi. Hem yazılı basında hem de görsel basında giderek artan sanal dolandırıcılık haberleri internet üzerinden alışveriş yapan kişilerin korkulu rüyası haline gelmişti. Fakat Avrupa kökenli bir firma yeni çıkarttığı Ukash isimli ürünle bitin internet alışverişi yapanların gönlüne su serpti. Ukash kısaca bahsedecek olursak sanal kredi kartı anlamına gelebilir. Kimlik bilgileriniz olmadan aracı firmalardan edindiğiniz bu karta istediğiniz kadar yükleme yapıp sadece üstündeki pin numarasını girerek çok güvenli bir şekilde alışveriş yapmanızı sağlıyor.

Ürünlerini internete veren firmalar piyasadaki ürünlerinden biraz daha aşağı tuttukları fiyat politikalarıyla müşterilerini artık sanal ortama yönlendirmeye çalışıyor. Aslından bakacak olursak bu durum iki taraf açısından da gayet pratik ve uzun bir yöntem. Firmalar yeni bayilere para harcamak yerine sitelerine koydukları ürünlerini daha ucuza mal edebiliyorlar. Tüketicilerde bu ürünleri daha az zaman harcayarak daha ucuza satın alma imkanı bulmuş oluyorlar.

Özellikle piyasaya çıkan Ukash sayesinde artık gönülleri de rahat. Ayrıca bu kartı edinmekte artık çok basit. İngiltere kökenli firma tüketicilerin bu güvenli yolla alışveriş yapmalarını sağlamak için talepler doğrultusunda isteyen ülke şirketlerine bayilik şeklinde hizmet sağlıyorlar. Tüketicilerde bu firmalara giderek kartlarını doğrudan edinebiliyorlar. Kendi kimlik bilgilerini sadece aracı firmayla paylaşıyorlar. İnternetten alacakları ürünlerin ödemesi esnasında ödeme kısmına geldiklerinde Ukash ile ödeme kısmına basıp kendilerine verilen sanal kart üzerindeki pin numarasını girip çok kolay bir şekilde alışverişlerini bitirebiliyorlar.

Bu sanal kredi kartını son zamanlarda özellikle sosyal paylaşım siteleri üzerindeki oyun kısımlarında kullananların sayısı giderek artıyor. Çeşitli oyunların yer aldığı sosyal paylaşım sitelerinde talep gören oyunların başında lol gelmekte. Sanal oyun pini üzerinden oynana bu oyunda kullanıcılar sanal oyun pin paraları bittiğinde bunu siteye güvenip alamamaktan yakınıyorlardı. Çünkü kendilerinden habersiz bir virüs bilgisayarlarına girmişse kişisel bilgilerin girilmesi esnasında bunları edinebilecek kötü amaçlı kişilerin bilgilerini ele geçirmelerinden korkuyorlardı. Ama Ukash sanal kredi kartı sayelerinde artık bu korkular da tarih oldu. Kullanıcılar ne zaman oyun pinleri biterse istedikleri limitte doldurdukları sanal kredi kartları ile Ukash sayesinde çok güvenli bir şekilde oyun pinlerini alabiliyorlar. Ülkemizde de giderek yaygınlaşan sanal kredi kartı Ukash online alışverişlerinizde size büyük kolaylık sağlıyor.

Bu kartın bir başka güzel özelliği de eğer yüklediğiniz miktardan daha az bir harcama yaptıysanız kalan miktar size başka bir pin aracılığıyla tekrar yüklenebiliyor. Yani kalan paranız asla başka hesaplara aktarılmıyor ya da kalan parayı harcayamama korkusu yaşamıyorsunuz. Eğer sizde sıkı bir online alışveriş meraklısı ya da bağımlısıysanız yapmanız gereken tek şey Ukash sanal kredi kartı satan aracı firmaların biriyle temasa geçmek. Dediğimiz gibi siz sadece aracı firmaya kimlik bilgileriniz veriyorsunuz ve sonrada internet üzerinden sınırsız ve güvenli alışverişin keyfini çıkartıyorsunuz.


  • Murat Kaygı 01 April 2013 at 22:37

    facebook uygulamaları arasında ücretli olan uygulamalar var, mesela ukash kart satın aldığımız ücretli uygulamalardan birini istediğimiz gibi satın alabiliyor muyuz? bu konuda bilgi verir misiniz lütfen

  • Ayla Polat 10 April 2013 at 20:30

    ukash kart sayesinde facebook uygulamaları için kolayca ödeme yapılabiliyor. bende ukashın avantajlarından yararlanıyorum ve istediğim gibi ödeme yapabiliyorum. ukash oldukça avantajlı bir sanal kart. bende kredi kartı yerine kullanılması gereken masrafsız kartlardan biri ukash.

  • Ferhat Şener 10 April 2013 at 20:32

    ukash kart ile online ödemelerde şu ana kadar hiçbir sorun yaşamadım. hatta geçenlerde öğrendim ki ukash ile facebook uygulamalarına ödeme yapabiliyormuşum. bunu duymamın ardından ukash kart karşı içim biraz daha ısındı. herkese bir ukash satın almasını tavsiye ediyorum.

Yorum Yazın