7/24 Canlı Destek

Skype için Ukash

Skype internet üzerinden insanların iletişim kurabilmesi için tasarlanmış bir programdır. Bu teknolojinin bize kazandırdığı özellik görüntülü konuşmadır. Çünkü internet üzerinden yazışma çok eskilerden beridir olan ve sıkça kullanılan bir özellikti. Bunun üstüne insanlar internet üzerinden istediği kişilerle sesli olarak da iletişim kurmaya başladılar. Ama bu sesli konuşmanın da telefona karşı bir artısı yoktu. Bu yüzden dünyanın birçok yerinde yüksek hızlı internetin yaygınlaşması sayesinde görüntülü konuşma teknolojisine geçildi. Eğer hala düşük hızda veri transferi yapan bir bağlantıyla internete bağlanıyor olsaydık, görüntülü görüşme hayal olurdu, görüntüler kare kare giderdi, akıcılık olmazdı.

Skype‘ın en büyük artılarından birisi de yurtdışı ile iletişim kurma olanağı sunması. Yurtiçi telefon görüşmesi yapmak çok problem değil ancak yurtdışı ile yapmak tam bir işkence. Telefonun bağlanıp bağlanmama problemi, sesin kesik kesik gelme problemi derken sevdiklerinizle görüşmek tam bir eziyetti ve ayrıca karşınızdaki kişinin görüntüsünü göremiyordunuz. ukash-skypeYurtdışındaki sevdiklerinizi uzun zaman aralıkları ile gördüğünüz için onlarla görüntülü konuşma yapmak da bir o kadar önemli. Tabii ki bu yurtdışı görüşmeleri cep yakıyor. Skype buna da çözüm getirdi. Skype sayesinde yurtdışı ile iletişim kurmak çok ucuz bir hal aldı. Ama skypeın ücretini düşüren başka bir uygulama daha var. O da skype ukash. Çünkü ukash kartınızla yaptığınız görüşmeler normal skype görüşmelerine nazaran çok daha ekonomik.
Skype sadece eş, dost, arkadaş görüşmeleri için kullanılmıyor. Örneğin; yurtdışında bir işe veya mülakat gerektiren bir programa başvurdunuz. Sadece mülakat için yurtdışına çıkamayacağınıza göre skype sizin aradığınız çözüm. Birçok şirket de zaten yurtdışı mülakatlarını skype kullanarak yapmakta.
Skype kullanımı ise çok kolay. Öncelikle bilgisayarınıza skype programını indirmeniz gerekiyor. Bu uygulama microsoftun resmi sitesi tarafından kullanıcılara ücretsiz olarak sunuluyor. İndirme işleminden sonra programı kurmanız gerekiyor. Kurulum bittikten sonra yapmanız gereken tek şey programı çalıştırmak. Tabi programı kullanırken daha ekonomik olarak görüşme yapmak istiyorsanız ödeme bölümünden skype ukashı seçmelisiniz.

Ancak bu seçeneği seçebilmek için ukash sipariş  etmiş olmanız ve bir ukash kartınızın olması lazım. Bir sonraki adımda sistem sizden ukask kodu isteyecek. Bu adımda da yapmanız gereken size özel olarak verilen ukash kodunu kutucuğa yazmak. Sonraki adım ise ukashı dünyanın en güvenli ödeme uygulaması yapan ukash pin özelliği. Onu da girdikten sonra kartınızda yeterli miktar bulunması durumunda her yere, istediğiniz gibi arama yapabilirsiniz. Sizde fırsatlarla dolu skype dünyasından yararlanmak için hemen bir ukash sipariş edin.

Skype ile bilgisayar üzerinden nasıl iletişim kurulacağından bahsettik. Ancak skype kullanmanın tek yolu bilgisayar değildir. Günümüzde birçok kullanıcının hayatını önemli ölçüde kolaylaştıran akıllı telefonlar da skype kullanmanın diğer bir yolu. Burada yapmanız gereken ise akıllı telefonların marketlerinden skype uygulamasını indirmek. Bu uygulama android ve ios işletim sistemleri için sunulmaktadır. Şunu da hatırlatalım; bu işletim sistemlerinin olduğu tüm cihazlarda skype kullanılabilir. Yani bu demek oluyor ki telefonun yanında tabletlerde de skype lüksünü yaşayabilirsiniz. Onlar da da tek yapmanız gereken aynı şekilde markete girip skype uygulamasını indirmek ve kullanmaya başlamak.
Microsoft skype programını görüntülü konuşma için çıkarmış olsa da bu uygulama çok yayıldı ve talep gördü. Bu yüzden bir dönemin en popüler uygulaması olan Microsoft Windows Live Messenger’e son verme ve yola sadece skype ile devam etme kararı aldı. Şimdi yapmanız gereken tek şey bir skype hesabı açmak.


Yorum Yazın