7/24 Canlı Destek

Sanal Kart Ukash

  • 25 January 2013

Günümüz çağında insanların alışverişleri esnasında mağazaları gezerek hem yorgunluk hem de vakit kaybı yaratmak istemedikleri çok bilinen bir gerçektir. Büyük firmalar ve gelişen sanal alem sayesinde bir çok insan alışverişlerini sanal ortamda yani bilgisayar başında yapmaktadırlar. Bu tür alışverişler hem tüketici hem de üretici açısından çok büyük faydalar sağlamaktadır. Malın üreticiden tüketiciye geçiş aşaması hem zahmetsiz hem de masrafsız olmaktadır. Buraya kadar her şey çok güzel de bu işin de riskleri de çok büyük tür. İnternet dolandırıcılığın en üst safhalarda olduğu bu günlerde Sanal alemde hiç tanımadığınız insanlara kredi kartınız ile ilgili bilgileri vermeniz çok sıkıntılı bir süreçtir.       Bu konuda bankalarda tüketicilerine çok büyük kolaylıklar sağlamıştır. Bunun adına Sanal kart denmektedir. Fiziki olarak pos cihazlarından çekim yapamayacağınız durumlarda kullanmak için üretilmiştir bir karttır.

Peki, sanal kart nedir ve kullanmak bize ne gibi faydalar sağlar kafamızda oluşan ilk soru işareti bu yöndedir.  Sanal kartı tek kullanımlık bir kredi kartı olarak düşünebilirsiniz fiziki olarak var olmayan sanal alemde üretilmiş bir karttır. Bazı bankalar müşterilerine sanal kart sahibi olduklarında kartondan bir sanal kart göndererek bilgi vermektedir. Sanal kart sahibi olmak için ilgili bankanın müşterisi ve o bankanın internet bankacılığı işlemlerinden yararlanıyor olmanız gerekmektedir.  Sanal kart  var olan kredi kartınızdan alış veriş esnasında yararlanabilmeniz için satın almayı düşündüğünüz ürün kadar limitli sanal ortamda oluşturulmuş bir karttır. Mail oder sistemiyle sanal kartınızın bilgilerini vererek alışverişinizi tamamlıyorsunuz. Alış veriş yapmaya karar verdiğiniz zaman bankanızın müşteri temsilcileriyle iletişime geçerek sanal kartınıza alacağınız ürün kadar limit yüklemesi yaptırıyorsunuz.
Peki, sanal kart kullanmalı mıyım? Evet kullanmalısınız çünkü sanal alemdeki dolandırıcıların art niyetli insanların elinden ancak bu şekilde kurtulabilirsiniz.    Düşünecek olursanız bu da çok zahmetli bir iştir. Ürünü beğendiniz alamaya karar verdiniz telefona yapıştınız sıranızı beklediniz ve sonunda bu bekleyişin ardından müşteri temsilcinize kartınıza limit yükletmeyi başarabildiniz. Ama bununda artık bir kolayı var sanal kart aleminde en başarılı sistem UKASH karttır


Ukash kart
sanal âlemdeki alışverişlerde güvenliği ve sağladığı kolaylık sayesinde geleceğin lideri olarak tanımlanmaktadır. .Sanal kart dahi olsa bir çok alışveriş yaptığınız sitelerde yaptığınız her alışveriş o sitenin bilgi bankasında saklı tutulmaktadır ve bu ileriki günlerde başınıza kötü bir iş getirmeyeceğinin garantisini veremez. Ama ukash kartta böyle bir sıkıntınız bulunmamaktadır. Kullanımız esnasında hiçbir bilginiz alışveriş yaptığınız sitenin eline geçmemektedir.  Ukash kartınıza istediğiniz kadar yükleme yapabilir ve bunu gönlünüzce istediğiniz her alışverişiniz de, oyun siteleri ve e ticaret sitelerinde kullanabilirsiniz. İşleminiz bittiği zamanda kalan ukash larınızı bozdurup vermiş olduğunuz parayı küçük bir komisyon karşılığında geri alabilirsiniz. Birde sanal kartta olsa kimlik bilginiz karşı tarafa aktarılmış oluyor ama ukash kartta böyle bir derdiniz bulunmuyor. Ukash

Kartlarında 19 haneli ukash kodunuz ile güvenliğiniz sağlanmaktadır. Ukash kart satan güvenilir sitelerden ukash kartınıza rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bir de ukash kart ve kredi kartlarını düşündüğünüzde kredi kartı kullanım bedellerinin yüksekliği düşünüldüğünde kazanmış olduğunuz indirimlerin zaman geçtikçe bankaya kredi kartı komisyonu olarak geri döndüğünü sizde farkına varabiliyorsunuzdur. Birde kullanılan kredi kartlarında yurt dışı alışverişlerinizde Türk lirasını yabancı paralara değiştirmek büyük sıkıntılar doğurmaktadır. Ama ukash kartta böyle bir sıkıntı bulunmamaktadır. ukash kartlarda böyle bir sorun yok yüklemeyi yapar alışverişinizin keyfini sürmeye başlarsınız. Gelecekte her alışverişin sanal alem üzerinden yapılacağı düşünülürse herkesin sahip olması gereken gelecek vaat eden bir kart ukash kart.


Yorum Yazın