7/24 Canlı Destek

Sanal Kart Nedir ?

Son günlerin modası online alışveriş çağı kullanıcı için birçok alternatifi de beraberinde getirmiştir. Kısa sürede yapılan işlemler, indirimler, kampanyalar ve sanal dünyanın sanal maceraları birçoğu için oldukça cazibeli bir sistem olmuştur. Online oynanan oyunlar şu an da büyük bir piyasa yapmış ve bu alanda gün geçtikçe ilerlemektedir. Online olarak günümüzde her alanda işimizi kolaylaştırabilecek birçok site ve platform mevcuttur. Dünyanın her yerinde ilginin büyük olduğu online oyun sektörü başlı başına bir alan oluşturmakta ve bu alanda oyun ilerlemesi, ilerleyen etaplar, çeşitli aşamalar, yenilikler için çeşitli oyun gereksinimlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Tüm bu işlemleri kartınızla oldukça güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Online alışveriş sistemi ise çarşı pazar kavramını geriletmiş sunduğu fırsatlar ile 7’ den 70’ e herkesin ilgisini çekmeyi başarmıştır. Tüm markalara tek bir tıkla ulaşabilmek ve sunduğu alternatifleri görebilmek herkesi oldukça etkilemektedir.

Yapılan işlemler, ödenen faturalar, çeşitli sosyal mecralar, sosyal platformlar olmak üzere birçok alanda kolaylık sağlamaktadır. İnternet dünyasında işlemlerimizde ve alışverişlerimizde daha temkinli olmaktayız. Buna çözüm olarak çeşitli ödeme seçenekleri ve bunlara istinaden çeşitli sanal kartlar geliştirilmiştir. Bu kartlar kredi kartları yerine kullanılmakta ama gerçek olmadığı için bir risk veya çalıntı durumu olmamaktadır. Bu sayede kullanıcı belirlediği bakiyesince ve verilen şifreler, pin numarası doğrultusunca alışverişlerini ve de işlemlerini kolay ve güvenli bir şekilde ibraz edebilmektedir. Bu şekilde kullanıcı bir risk almadan kendisine sunulan fırsatlardan yararlanmış olur.

Ukash 19 hanelik pin kodundan oluşan sanal karttır. Bu kart ile ukash ibaresi bulunan çeşitli sitelerden online ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Avantajları oldukça etkili olan bu sistem sayesinde kişisel bilgi paylaşımında bulunmadan işlemlerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz. Bu karta çeşitli satış firmalarından ve de online satış sitelerinden ulaşmak mümkün. Oldukça kısa bir sürede istediğiniz bakiyede olan karta sahip olabiliyorsunuz. Bu sistemde bakiyeyi siz belirliyorsunuz. Sizden ekstra bir harcama ve de ücret talep edilmemektedir. Satın alma işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra size sunulan 19 hanelik ukash kart pin numaranız ile işlemlerinizi ve ödemelerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz. Alışveriş sonrası kart pin numaranız iptal olmakta ve size kartınızda bakiye kalması durumunda tekrardan pin numarası iletilmektedir. Kullanamadığınız takdirde kart pin numaranız geçerliliğini 1 yıl boyunca korur.

shopping-online-thumb155x1551 yılın sonunda kart pin numaranız iptal olmaktadır. Bu süre içerisinde isterseniz bakiyenizi tekrardan nakde çevirebilirsiniz. Bakiye bozdurma işlemlerinizi yetkili firmalarca ya da online satış siteleri bünyesinde gerçekleştirebilirsiniz. Kullanıcı için büyük avantajlar sağlayan sistem sayesinde birçok kişi kredi kartı bilgilerini ve de kimlik bilgilerini paylaşmadan özgürce alışveriş keyfi sürebilmektedir. Tek kullanımlık olması da bu sistemin oldukça güvenilir olduğunun ispatıdır. Ukash kart ile online alışveriş sitelerinden, online oyun sitelerinden, online oyun (facebook oyun, candy crash saga, lol) sitelerinden ve daha birçok online sitelerden alışveriş yapma şansı bulabilirsiniz. Günümüzün değişen alışveriş şartlarına bulunan en etkili ödeme seçeneklerinden birisidir. Tam destek müşteri hizmetleri ile kullanıcılar her konuda bilgilendirilmekte ve sistem hakkında detaylı bilgilendirilmeler yapılmaktadır.

İlerleyen teknoloji ve internet çağı ile beraber hayatımızda farklılıklar yaratmış, alışveriş devrini başka bir boyuta taşımıştır. Kişilerin mağduriyeti önlenmesi, kişisel hakların suiistimal edilmemesi için geliştirilen değişik ödeme seçenekleri ile herkes için farklı ve kolay bir sistem mevcut hale getirilmektedir. Değişen hayat koşulları ve değişen yaşam stillerine farklı bir format atan sistemler sayesinde günün koşuşturmacasından bir nebze uzaklaşmakta ve de tüm işlemleri kısa sürede gerçekleştirebilmekteyiz.


  • Hakan Bektaş 18 January 2013 at 22:01

    19 haneli pin kodu diyor kaç kişi bu kodu aklında tutabilir ki üstelik bir güvenik amacıyla 1 kullanımlık ya da en fazla 1 senelik kod daha 4 haneli pin kodunu kendi telefon numarasını aklında tutamayan insanlar var bilemiyorum benim aklıma başka bir şey gelmiyor

  • İrfan 02 April 2013 at 18:18

    bence kredi kartına göre oldukça faydalı bir sanal kart ukash. 19 haneli pin numarası uzun olabilir, ancak sonuçta hiç kimse kredi kartı numaralarını ya da bilgilerini de aklında tutmuyor. hem birçok kredi kartı numarası arasında kalmaktansa ukash kart ile 19 haneli bir pin numarasını kullanmak daha basit olur diye düşünüyorum

Yorum Yazın