7/24 Canlı Destek

Sanal Kart Kullanmak Faydalı Mıdır?

Sanal kartlar internet ortamında alışveriş yapmanızı sağlayacak olan kartlardır. Bu kartları kullanmak faydalı mı yoksa zararlı mıdır? Bu soru birçok kişinin aklından geçmiştir. Bunun cevabı oldukça basittir. Sanal kart kullanımı kredi kartının internet ortamında ya da banka ortamında kullanılmasından çok daha güvenilirdir. Çünkü kesinlikle kendi kimliğinize ilişkin herhangi bir bilgi vermeniz istenmemektedir. Dolayısıyla sanal kart aracılığı ile yaptığınız işlemlerde sadece bir PIN kodu girmeniz yeterli olacaktır. Bu da alışverişinizi kolaylaştıracaktır. Sanal kartlar arasında en çok bilinenlerinden biri Ukash kartlardır.

Ukash kart pek çok kişi tarafından kullanılmaktadır. Hem yurt içinde hem de yurt dışında kullanım imkânına erişebileceğiniz bu kartlar sayesinde çok hızlı bir şekilde alışverişinizi gerçekleştireceksiniz. Mağaza mağaza dolaşmak ve yorulmak yerine internet ortamında dolaşarak göreceğiniz ürünleri sanal kartlar sayesinde rahatlıkla alabilirsiniz. Bunun yanında sanal kartları oynadığınız internet oyunlarında satın almak istediğiniz ekipman için de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ukash kartlar çocuklar tarafından da kullanılabilmektedir. Bu kartlar için yaş sınırı belirlenmemiştir. Bu nedenle özellikle internetten ürün satın almak veya oyun için bu kartı kullanmak isteyen kişiler sanal kartlar sayesinde avantajlı duruma geçmektedir.

ukash-euro-satisiUkash kartın içine yüklenen bakiye sizin tarafınızdan belirlenmektedir. Ayrıca bu bakiyenin geçerlilik süresi de 1 yıldır. Bir yıl içerisinde kartınızdaki parayı nakde çevirebilmeniz ve nakit olarak kullanmanız da mümkün olabilmektedir. Ancak yüklemenizin üzerinden bir yıl geçen ancak henüz kullanmamış olduğunuz Ukash kart limitiniz geçerliliğini kaybedecektir.

Pek çok ülkede kullanılan ve giderek yaygınlaşan sanal kartlar artık çalınma gibi bir risk söz konusu olmadığı için çok daha popüler hale gelmiştir. Bu nedenle birçok kişi sık sık, alışverişlerinde, oyunlarında, Ukash amblemi gördükleri birçok yerde bu kartı kullanmanın rahatlığını ve faydalarını yaşamaktadır. Böyle bir dijital karta ulaşmak için yapmanız gereken şey online müşteri temsilcilikleri ile görüşmek ya da bu kartın satıldığı satış noktaları ile irtibat kurmak olacaktır. Dolandırıcılığın en aza indirgenmesi için sanal kart kullanımının artırılması oldukça yerinde olacaktır.


Yorum Yazın