7/24 Canlı Destek

Sanal Güvenlik Tercihi

Her birey için güvenlik konusu çok önemlidir. Bu her zamanda ve her koşulda insanın çevrelediği bütün alanlarda daima böyle olmuştur. Geçmişten günümüze kadar insanlar belli konularda tehlikelerle karşı karşıya kalmış, bu tehlikelere karşı çözümler üretmeye çalışmışlardır. Her ne kadar sanal bir platform bile olsa internet üzerindeki güvenlik sorunu belkide bizi en çok tehdit eden sorunların başında gelmektedir. Çünkü bugün birçok ihtiyacımızı internet üzerinden yapıyor, ödemelerimizi, para ile ilgili işlemlerimizi bu kanal vasıtası ile gerçekleştiriyoruz.

Bu anlamda internet ile ilgili yapacağımız ilk yatırım, ona sahip olmanın ötesinde, onunla ilgili önlemleri es geçmemektir. Sağlıklı bir internet kullanımı için içinizin öncelikle güvenlik konusunda çok rahat olması gerekmektedir. Sonuç itibari ile bir bankada yapacağınız işlemler, hangi mantıkla işliyorsa, bir mağazada yapacağınız alışveriş nasıl bir işleyişe sahipse, internet platformu bunun bir alternatifidir. Ev ya da işyeri ortamından 24 saat boyunca kredi kartınızla ya da hesap numaranızla online siparişler verebiliyor, para havaleleri gerçekleştirebiliyorsunuz.

Paranın olduğu her alan büyük bir risk ve güvenlik sorununu beraberinde getirir. Sonuç olarak eğer internetten parasal bir işlem yapıyorsak gelişigüzel yapmamalı, bu konudaki güvenlik önlemlerini araştırmalıyız. Bu tip internet sorunları birkaç işlemde gerçekleşiyor, kredi kartı üzerinden alışveriş yaparken ya da oyun sitelerinde bu risk maksimum seviyeye çıkıyor. Özel bilgilerin deşifre olması herkes için an meselesidir. Bu talihsiz durumların kimin başına geleceği hiçbir zaman belli değildir, bu anlamda önlemlerin alınması şarttır. Bu önlemlerden kastedilen şey nedir, açıklamak gerekirse ukash sözcüğü yeterli olacaktır.

Ukash kart her internet kullanıcısının tanışması gereken bir karttır. Mantık olarak bakıldığı zaman aslında günlük hayatımızda kullandığımız telefon kontörlerinden pek bir farkı yoktur. Her ikisinde de ücret peşin bir şekilde verilir ve bir sanal para satın alınır. Ukash kart alınırken resmi bir işlem yapılmaz, 10,25,50,100 ya da 250 gibi değerlere ayrılmıştır, bu limitlerden istediğinizi seçip satın alabilirsiniz, onu satın aldığınız andan itibaren her alışverişte sadece bir kere geçerli olan bir şifre görürsünüz. 19 hanelik bu şifre, doğru bir şekilde girildikten sonra artık geçerliliğini yitirmektedir, dolayısı ile başka birisinin eline geçmesi pek bir şey ifade etmeyecektir.

Bu çok özel güvenlik önlemi ile ilgili online satışlar internette mevcuttur, Kredi kartından ayrılan en önemli tarafı kesinlikle güvenlik konusuna getirdiği bu büyük yeniliktir. Hesaplarında bankadan havale edilen para varsa oyun oynayabilmektedirler, buradaki paralar da ön ödemeli paralardır, yani önden ödenmiş sanal paralardır, ancak sonuçta banka hesaplarından aktarılan paralar olduğu için risk yine mevcuttur. Oysa Ukash karttan bu tarz platformlara aktacağınız limitlerde son derece güvenli olacaksınız. Sahip olduğunuz paranızı önce Ukash kart ile sanal paraya, oradan da dilediğiniz gibi bu hesaplara aktarabilirsiniz. Alışveriş siteleri sağ ya da sol köşelerde Ukash logosu barındırır. Bu logoyu gördüğünüz her alışveriş platformunda rahatlıkla ödemelerinizi Ukash kart ile yapabilirsiniz.


  • Hayriye YARDAN 06 April 2013 at 21:24

    Güvenlik zaafiyeti yüzünden kredi kartı kullanmıyorum. ukash kartla tanışmam da bu şekilde oldu. hiçbir kişisel bilgimi vermeden istediğim siteden rahatlıkla alışveriş yapabiliyorum. Kesinlikle kredi kartı kullanmak istemeyenler öneririm.

  • Fevzi 11 April 2013 at 15:04

    sanal ukash kart satın alın ve kredi kartınız ile online alışcveriş yapıyormuş gibi ürün satın alın. bu kart sayesinde istenen sonuçlara ulaşabilir ve güven içerisinde online işlemlerinizi yapabilirsiniz. kredi olmadan alışveriş yapmak istiyorum diyenler için ukash yeter.

  • Derin 11 April 2013 at 15:05

    güvenli bir online alışveriş istiyorsanız ve gönül rahatlığı ile internetten ürün almayı tercih ediyorsanız, ukash kartlardan birini alabilirsiniz. ukash farklı limitlere sahip bir sanal kart ve herkesin bütçesine uygun bu kartlardan birini satın alması mümkün. ben kendim kullanıyorum. herkese öneririm.

Yorum Yazın