7/24 Canlı Destek

Sanal Alışveriş Nasıl Yapılır?

Ukash ve Para SistemiSanal alışveriş genellikle kredi kartları aracılığı ile yapılmaktadır. Çeşitli internet veya e-ticaret sitelerine girdiğinizde karşınıza çıkacak olan ürünlerden istediğinizi beğenebilir ve satış sözleşmesini okuyarak, çeşitli yönlendirmeleri izleyerek alışveriş yapma keyfini yaşayabilirsiniz. Bunun yanında ücretli oyunları oynarken de bazı sanal işlemlere ihtiyacınız olacaktır. Ancak sadece kredi kartınızla alışveriş yapmak istediğinizde değil, sanal kartlarla da alışveriş yapmanız mümkün olabilmektedir. Sanal kartlar bankalar tarafından verilebilmektedir. Ancak her yaştan kişinin sahip olabileceği başka bir kart daha gelişmiştir. Bu da Ukash adı verilen karttır.

Ukash kart dijital bir kart sistemidir. İlk olarak İngiltere’de üretilmiştir. 2004 yılında Smart Voucher Limited Şirketi tarafından bir şirket kurulmuş ve böylelikle bu sanal kartlar kullanıma sunulmuştur. Bu dijital kartlar aracılığı ile kendinize ait herhangi bir kişisel bilgi vermeden internetten alışveriş yapmanız mümkün hale gelmektedir.

Ukash kartınızla birlikte size bir adet PIN numarası verilecektir. Bu numara 19 haneli olacaktır. Bu karta ulaşmak için birçok Ukash kart satış firmasını ya da online satış firmalarının çağrı merkezlerini aramanız mümkündür. Bu firmalar aracılığı ile aldığınız kart 1 yıl içerisinde kullanıma açıktır. Kullanamadığınız takdirde bakiyeniz güncelliğini yitirmektedir. Kısacası PIN numaranız da 1 yıl süreyle aktif olacaktır. Ancak bu süreyi iyi değerlendirmeli bu sürede bakiyenizi nakde çevirmek istiyorsanız bunu gecikmeden yapmalısınız. Yetkili firmalar ve online satış temsilcilikleri bu konuda size yardımcı olacaktır.

Bu kartların tek kullanımlık olduğu söylenebilir. Bu durum kartın güvenilirliği konusunda da bir fikir vermektedir. Hem online alışveriş yapma şansı hem de online oyun oynama şansı tanıyan bu kartlara her yaştan insan sahip olabilmektedir. Bu da Ukash kartın yaygınlaşmasını sağlamıştır. Özellikle çocukların oyun oynamak isterken Ukash kartı tercih etmesi bu kartın giderek yaygınlaştığını ve bunun yanında kullanım alanlarının da giderek çoğaldığını göstermektedir.

Sanal ortamlarda gezinmek, alışveriş etmekten hoşlanıyorsanız ve güvenli bir karta ihtiyacınız varsa dünya genelinde kabul görmüş olan bu dijital kartın size önemli ölçüde yardımı dokunacaktır. Sanal hayatınızı pratikleştirmiş olacaksınız.


Yorum Yazın