7/24 Canlı Destek

Rahat ve Kolay Alışveriş

Gerek haber okumak gerek mesajlarımıza bakmak gerek oyun oynamak ya da film izlemek için kullanılan internetin de artık farklı boyutlarda kullanımı söz konusu. Eskiye oranla girilen amaç günden güne değişiyor. İnsanlar artık en sık olarak interneti sosyal paylaşım sitelerine bakmak ya da online alışveriş yapmak için kullanmaya başladılar. Hayatımızın son birkaç yılı içinde vazgeçilmezi olan sosyal paylaşım siteleri diğer bütün sitelerin önüne geçmiş durumda. Bunun yanında insanların ikinci olarak girme amacı asla değişmeyeceğe benziyor. Bu da internet üzerinden alışveriş yapma amacı. Büyük bir hızla gelişen siteler ve bunlar üzerinden mal almak artık ülkemizde de çok büyük bir taleple karşılandı. Artık televizyon radyo ya da gazetelere verilen ilanların ve reklamların içinde alışveriş sitelerini görmeniz mümkün.

Durum böyle olunca internet üzerinden alışverişe de giderek artan bir rağbet var. Yine de dünya ile kıyaslandığında bu alışveriş kısmında biraz geride kalmış gibi görünüyoruz. Bunun en önemli nedenlerinden biri de insanların bilgilerini ve kredi kartı numaralarını verip internet üzerinden alışveriş yapmaya hala soğuk bakmaları. Ama İngiltere kökenli bir firma bu konuda çığır açacak yeni bir ürüne imza atmış durumda. Şu an da dünyadaki bütün ülkelerde kullanılabilen ve yüz binlerce siteyle anlaşması olan Ukash kart sayesinde insanlar çok güvenli bir şekilde internet üzerinden güvenli alışveriş yapabiliyorlar. Artık ülkemizde internet sitelerinde de kullanılabilen Ukash kart bir anlamda sansal kredi kartı olarakta adlandırılabiliyor. Ukash kart artık aracı kurumlar tarafından da ülkemizdeki kullanıcıların hizmetine sunulmuş durumda. Bu kart sayesinde internet üzerinden alışverişlerimizde hiçbir kimlik bilgisi ya da kredi kartı numarası vermeden çok güvenli bir şekilde alışveriş yapma imkanına sahibiz.

Bu nasıl olur diyorsanız konuyu size kısaca özetliyor. Aracı firmayla iletişime geçen kullanıcı bir defa olmak üzere bu kuruma kimlik bilgilerini ve kredi kartı bilgilerini veriyor. Daha sonda en kısa zaman içinde size kurum Ukash kartınızı teslim ediyor. Gelen kart sadece bir pin sayısından oluşmuş durumda. Sizde internet üzerinden yaptığınız alışverişte ödeme sayfasına geliyorsunuz. Ödeme kısmı seçenekleri arasında yer alan Ukash ile ödeme seçeneğine gelip size tahsis edilmiş olan pin numarasını girerek alışverişinizi tamamlamış oluyorsunuz. Gördüğünüz gibi herhangi bir kimlik bilgisi ya da kredi kartı numarası girmemize hiç gerek yok. Sadece bize verilen pin alışveriş yapmamız için yeterli. Ukash kartın limiti de kullanıcı tarafından belirleniyor. Siz ne kadar bir limit isterseniz aracı firma sizin Ukash kartınıza o kadar para yüklüyor. Bunun amacı da sadece kullanıcıların güvenliğini sağlamak için düşünülmüş.

Ukash kart sadece size internet üzerinden ürün almanızda yardımcı olmuyor. Artık sosyal paylaşım siteleri üzerinde oynana bazı oyunlarda belli aşamaları ya da belli özellikleri kullanabilmeniz için sizden bir miktar para talep edebiliyor. Bu gibi sitelerde eğer almak istediğiniz bir özellik olursa Ukash kart sayesinde bunları güven içinde alma imkânına da sahipsiniz. İnternet üzerinden giderek artan sayıda kişinin kullandığı facebook oyunları sitesinde de Ukash kartınız ile çok kolay bir şekilde facebook oyun oynama imkânına sahipsiniz. Ukash karta yüklediğiniz miktarından hepsini kullanmak gibi bir zorunluluğunuz asla yok. Kalan miktar size bir sonraki yüklemede aynı şekilde sunuluyor. Yani kalan paranız yine sizin hesabınıza eksiksiz bir şekilde aktarılmış oluyor. Sizde en kısa zaman içinde Ukash kartı alıp internet üzerinden güvenli alışveriş keyfini çıkarmaya bir an önce başlamalısınız.


  • Ufuk Çoruh 10 April 2013 at 20:19

    ukash gerçekten tüm kullanıcıları için rahat ve kolay bir online alışveriş ortamı sağlar. bu kart sayesinde istenen her siteden alışveriş yapmak mümkündür. çünkü ukash kart ile kişisel bilgiler paylaşılmamakta ve arzu edilen her siteden sorunsuz bir şekilde ürün alımı yapılabilmektedir.

  • Mehmet Durmaz 10 April 2013 at 20:21

    benim adım mehmet durmaz. ukash kart ile tanıştığım günden beri kredi kartı kullanmıyorum ve online alışverişlerimi kolay bir şekilde yapabiliyorum. ayrıca kendimi her zaman için güvende hissediyorum. bence istediği gibi alışveriş yapmak isteyen herkesin ukash satın alması gerekir.

  • Esra Selim 12 May 2013 at 23:22

    kredi kartı ile online alışveriş yapan ben artık tüm online alışverişlerinde ukash kartı kullanıyorum. bence güvenli bir şekilde online alışveriş yapmak istemeyen herkes ukash satın almalı ve tün online işlemlerinde güvenli bir çatıda yer almalıdır. sadece bir tavsiye. iyi günler.

Yorum Yazın