7/24 Canlı Destek

Ödemede Güvenli Yol Ukash

Günümüz teknoloji ve internet çağında artık alışverişlerin çoğu internet üzerinden yapılmaya başlandı. Bu durum kişilere büyük kolaylık sağlasa da güvenlik konusunda sıkıntılar olabiliyor. Art niyetli kişiler sanal alışveriş esnasında kimlik ve kredi kartı bilgilerini çalabiliyor. Bu tür sorunların önüne geçilmesi konusunda para yerine geçen Ukash Kart kişilere çok büyük kolaylık sağlıyor.
Sistemin çalışma mantığı sanal alışverişteki en büyük kolaylıklardan olan sanal kart çalışma mantığı ile benzerdir. Ne kadar ismi kart olsa da ortada doğrudan satın alabileceğiniz somut bir kart yoktur.

ukash-finansUkash Kart satın aldığınızda size 19 haneli bir PIN kodu verilir. Bunu satın alabileceğiniz resmi olarak bildirilmiş 420 binden fazla satış için kurulmuş web sitesi vardır. Bu web siteleri çoğu aynı zamanda eğer satın aldığınız kartı herhangi bir sebepten bozdurmak isterseniz kartların bozdurma işlemini de gerçekleştiriyor. 19 haneli bu kodu alışveriş yapacağınız sanal alış veriş sitesi üzerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu sistemi kullanabileceğiniz yurt içi site çok olmasa da dünya genelinde 20 binden fazla alış veriş sitesi vardır.  Bu sitelerden Ukash ile kimlik ve kredi kartı bilgilerinizi paylaşmadan, havaleye veya eft ye gerek olmadan alış verişinizi sorunsuz, güvenli ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Bunların yanında Ukash sisteminin bir avantajı da bütün kontrolün sizde olmasıdır. Örneğin 10 Euro luk bir kart satın aldığınızda, size verilen PIN kodunu alış veriş sitelerinde sadece bir kere kullanabilir ve 10 Euro yu geçecek bir harcama yapılamaz. Kısaca Ukash sisteminin güvenli olmasının bir sebebi de ön ödemeli bir sistem olmasıdır.

Ukash Kartın kendi içindeki diğer güvenlik sistemlerine değinmek gerekirse, Ukash size verilen PIN kodlarında 128 Mbit 256 Mbit SSL şifreleme sistemi kullanır. Yani sizin yapmanız gereken sadece 2 şey vardır; Öncelikle kart satın alacağınız web sitesinin güvenilir olmasına dikkat etmelisiniz. Web sitesinden daha önce alış veriş yapanların yorumlarına bakmalı, siteden referans istemelisiniz. Bundan sonra Ukash hesabınızı ve PIN kodunuzu dikkatlice koruduğunuz takdirde başka herhangi bir güvenlik sorunu yaşamanız mümkün değildir.


Yorum Yazın