7/24 Canlı Destek

Neden Ukash Kart ?

finans-anlasmasi-ukashUkash Kart günümüzde güvenli alışveriş yöntemleri arasında en kullanışlı çözümlerden biri olarak göze çarpıyor. Kullanıcılar sanal ortamda alışveriş yaparken duyulan güvensizlikten dolayı kişiler kredi kartı bilgilerini ve kimlik bilgilerini artık direk olarak kullanmak istemiyor. Bu da alternatif ve daha güvenli ödeme yöntemlerine talebi arttırıyor. Bu yöntemlerin tek başına güvenli olması kullanıcıyı tatmin etmezken 2005 yılında İngiltere’de kurulan Ukash sistemi sadece güvenlik konusunda değil işlevselliği ile de ön plana çıkmayı başarıyor.

Ukash Kart satın alabileceğiniz 420 binden fazla resmi olarak bildirilmiş web sitesi bulunuyor. Bu sitelerin çoğundan kendi para biriminiz ile Dünya’daki en yaygın 3 para biriminden yani Dolar, Avro veya Pound’dan birini seçerek Ukash kartınızı kredi kartı bilgileriniz olmadan satın alabiliyorsunuz. Ayrıca istediğiniz takdirde Ukash kartınızı bozdurma işlemini de kartı satın aldığınız yerden veya diğer sitelerin çoğundan rahatlıkla yapabilirsiniz. Her ne kadar kart desek de doğrudan somut kart olarak satın alabilmeniz şu an da mümkün değil. Ancak bunu kötü olarak algılamayın çünkü resmi Ukash satışı yapan sitelerden rahatlıkla, güvenlice ve hızlı bir şekilde 19 haneli Ukash PIN kodunuzu alabilirsiniz. Bunun için satış yapan web sitelerine ufak bir komisyon vermeniz gerekir.

Satın aldığınız bu 19 haneli kod ile Dünya çapında 20 bini aşkın sanal alışveriş sitelerinden güvenilir, hızlı ve kolay bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz. Ukash sisteminin bir güzel ve güvenliğini arttıran yanı da kontrolün tamamen sizin ellerinizde olmasıdır. Asla satın aldığınız Ukash miktarından fazla para harcayamaz ve PIN kodunu bir kere harcadıktan sonra kodunuzun çalınma durumu ortadan kalkar. Bunun yanında PIN kodunuzu harcamadan önce çok iyi saklamalı, her ne olursa olsun bir başkasıyla paylaşmamalısınız. Ukash PIN kodunu alacağınız satış yapan web sitelerinin güvenilir olmasına da ayrıca dikkat etmelisiniz. Bunu anlamanın yolu siteden daha önce alım yapan insanların yorumlarını okumak ve onlardan bilgi almaktır. Bunun yanında site sahiplerinden referans istemenizde uygun olacaktır. Bunlara dikkat ettikten sonra bütün alışverişlerinizi güvenle tamamlayabilirsiniz.


Yorum Yazın