7/24 Canlı Destek

Kredi Kartsız Alışveriş

Kredi kartı kullanımı günümüzde belkide en yüksek noktalara ulaşmıştır. Aslında birçok anlamda ekonomik anlamda bir pratiklik yaratıyormuş ve insanlara fayda sağlıyormuş gibi görünse de kredi kartları bazı durumlarda oldukça büyük bir tehlikeye dönüşebiliyor. Kredi kartları faiz ve banka komisyonları ile dönen bir kart tipidir, banka size bir kredi kartı sunar ve bu süreçte eğer siz her ödemenizi zamanında yapıyorsanız aslında ne yazık ki siz banka için iyi değil, kötü bir müşterisiniz. Bankalar her zaman ödemelerini aksatan, kartına faiz bindiren, düzensiz ödemeler yaparak borcunu katlandıran tipte müşterileri benimsemektedir. Çünkü bu tip durumlarda çok daha fazla kar elde edecektir. Bu hem ekonomik anlamda hem de ruhsal anlamda insanları çok büyük bir bunalıma sürüklüyor elbette.

Ukash hakkındaKredi kartlarının bir diğer sorunu ise internetteki güvenlik sorunudur. Bu sorun, belkide ilk olarak bahsettiğimiz sorundan çok daha mühimdir. Çünkü birinde bankaya ödediğiniz faizden bahsederken, burada tamamen bütün hesabınızı kaptırmaktan söz ediyoruz. Bütün kredi kartı kullanıcıları, potansiyel olarak bu tehlikeye maruz kalabilir. Çünkü genelde kredi kartı olan insanlar bunu internet üzerinde online şekilde değerlendirmeyi ço ksever. Bunun da neticesinde gidip online oyun oynar, kredi kartı numarası ve şifresi ile, hatta özel kişisel bilgileri ile alışveriş yapar ya da facebook oyun sayfaları ile ilgili sitelerde vakit geçirir. Bütün bunlar müthiş bir tehlikeye davetiye çıkartmaktadır. Fakat insanların büyük bir çoğunluğu ne yazık ki bu tehlikeden habersizdir ve internet üzerinden kredi kartı kullanmaya ısrarla devam eder.  Bu konuda artan şikayetler ve mağduriyetler, güvenlik konusunda insanları bir takım çözümlere itmek zorunda bırakmıştır. Bu çözümlerden bugün en geçerli olanı hiç kuşkusuz Ukash yöntemidir. Hatta bu alanda rakipsiz bir sistem olduğunu belirtmek de mümkündür.

Ukash kart ingiltere merkezli olmasına rağmen dünyanın bugün birçok ülkesinde yaygın olarak kullanılan bir mekanizmadır. Onun bu denli popüler olması, intenet korsanlarına karşı kalkan oluşturmasıdır. Ukashın kullanım mantığı oldukça basittir, üzerinde size özel 19 hanelik bir pin kodu bulunur, yapacağınız alışverişte, candy crash saga oyununda ya da e-ticaret palltformlarında bu haneyle giriş yaparsınız. Paranız çok daha minimal düzeyde kontrol altına alınır, risk neredeyse sıfırdır. Ukash kart kullanıp da güvenlik konusunda bir sorun yaşamış kullanıcı yok gibi bir şeydir. Oldukça şeffaf ve anlaşılır bir sisteme sahip olan Ukash kart, kullanıldıkça da kazandırmaktadır. Öte yandan Ukash karttaki sanal paraları tam tersi şekilde bozdurabilir, nakite çevirebilirsiniz. Bu anlamda oldukça esnek bir kart olduğu söylenebilir.

Ukash kartların en yaygın olarak kullanıldığı adresler genelde e-ticaret ya da başka bir ifade ile alışveriş siteleridir. Burada seçtiğiniz ürünü satın almak istediğinizde sistem sizden kredi kartı bilglerini isteyecektir, oysa siz Ukash karta sahip olduğunuz için böyle bir bilgilendirmeye gerek kalmayacaktır. Siz doğrudan Ukash şifrenizi sisteme dahil edin, bu alışverişin tamamlanması için yeterlidir. İstediğiniz alışverişi, anlaşmalı yerler olmak kaydı ile yapmanız bu kart sayesinde mümkündür.  Ukash kartta işlemler bankacılıktan çok daha hızlı ve güvenli ilerler. Tabi burada sözkonusu güvenlik sorunu doğrudan bankalarla ilgili değil, onların hesaplarına sızma becerisi olan korsanlarla ilgilidir. Oysa Ukash kartta işlem yaparken şahsi bilgileriniz olmadığından, öte yandan şifreler tek kullanımlık olduğundan onu ele geçiren üçüncü şahıslar için hiçbir anlam ifade etmeyecektir. Ukash kart ile sadece ülkemizden değil, dünyanın her tarafından alışveriş yapmanız mümkündür, çünkü Ukash kart, evrensel değere sahip bir karttır. 70’ten fazla ülkde aktif biçimde kullanılan Ukash sistemi, bankalara ödenen gereksiz komisyonlardan sizi kurtaran bir güvenlik mucizesidir.


 • Yasmin 09 April 2013 at 15:24

  kredi kartsız online alışverişler için siz de ukash kartı tercih edebilirsiniz. ukash ile yaptığınız tüm işlemler güvencededir. çünkü ukash ile yapılan online ödemeler için sadece ukash pin kodu kullanılmakta ve kişisel bilgiler paylaşılmamaktadır. herkese bir ukash kart tavsiye ederim.

 • Mert 09 April 2013 at 16:35

  kredi kartı kullanmak istemeyenler için ukash kart oldukça etkili bir ödeme sistemi. bu ödeme sistemi sayesinde kişisel bilgiler korunuyor ve kullanıcılar özel bilgilerini sitelerle paylaşmak zorunda kalmamakta ve bu sayede istedikleri gibi alışveriş yapabilmektedir. ukash karta oldukça kolay bir şekilde sahip olunuyor. siz de bir ukash kart alın.

 • Şafak Çetin 11 April 2013 at 23:06

  kredi kartı kullanmadan alışveriş yapmak istiyorum diyenler için ukash kart. ben 6 ay önce ukash kartımı aldım ve o zamandan bu zamana kadar online işlemlerimde hiç kredi kartı kullanmadım. işin ilginç tarafı kredi kartlarımın eksikliğini de hissetmedim. tabi bu ukash sayesinde oldu :)

 • Mennan 11 April 2013 at 23:09

  benim kredi kartım yok ve bu yüzden internet üzerinden alışveriş yapmanın eksikliğini yaşıyordum. şimdi ise ukash kartım mvar ve online alışverişlerde onu kullanıyorum, üstelik kredi kartım olsa bu kadar avantajlı olmazdım sanırım. teşekkürler ukash seninle online alışverişlerde her zaman güvendeyim.

Yorum Yazın