7/24 Canlı Destek

Kredi kartınız UKASH ile güvende.

İnternetin yaygınlaşması ve sanal ticaret sitelerinin gelişmesi ile pek çok insan alışverişlerini dijital ortama taşımaya ve internetin sunduğu kolay alışveriş olanaklarından yararlanmaya başladı. Tüm gün mağaza mağaza dolaşıp yorulsanız bile evinizin rahatlığında internet üzerinden 1 saatte görebileceğiniz ürün çeşidine ulaşamayacağınız bir gerçek. Bu nedenle bayanlar başta olmak üzere alışveriş yapmayı seven herkes özellikle kozmetik ve elektronik ihtiyaçlarını internet üzerinden sipariş ediyor. Ancak ne kadar güvenilir bir siteden alışveriş yapılırsa yapılsın herkesin içinde bir kuşku bir endişe vardır: Ya kredi kartı bilgilerim kötü niyetli bir kişinin eline geçerse? Bu oldukça haklı bir endişedir zira kredi kartı bilgileriniz kötü niyetli site yönetimi tarafından veyahut bilgisayarınıza sızan yazılımlar ile başka kişiler tarafından ele geçirilebilir. Böyle bir durum halinde sizin adınıza harcamalar yaparak sizi zor bir durumda bırakabilirler. Ne yazık ki bilgisayarınıza anti virüs kurmak gibi önlemler gerekli olsa da yeterli değildir. Kredi kartı bilgilerinizi korumak için almanız gereken önlem çok basit: Kredi kartı bilgilerinizi hiçbir sitede yazmamak. Ukash tam olarak bunun için geliştirilen ve tüm dünya ülkelerinde yaygın olarak kullanılan bir çözüm. Kredi kartı Ukash sistemi ile kontör yükleme benzeri bir yöntem ile korunmaya alınmaktadır. Çok yakında sanal dünyada sıklıkla girdiğimiz sitelerde ukash logosunu görebileceğiz.
Ukash kartlar hali hazırda var olan kredi kartınızın yerini almayacak, sadece online alışverişlerde kart bilgilerini internet ortamında yazma zorunluluğunuzu ortadan kaldıracaktır. Kredi kartı Ukash kartlar ile ne şekilde ilişkili açıklayalım. Ukash kartlar 10 Euro, 25 Euro, 50 Euro gibi çeşitli bakiyelere sahip bir nevi sanal çektir. Bir Ukash kart satın aldığınızda online alışverişlerinizde bu bakiye tutarında alışveriş yapabilirsiniz. Ödeme esnasında kredi kartı bilgilerinizi yazmaz, yalnızca Ukash kart kodunuzu yazarsınız. Böylece kredi kartı bilgilerinizi hiçbir yerde yazmadığınızdan sorunu kökten çözmüş olursunuz. Bundan daha iyi bir koruma önlemi olamaz. Ukash kartlar kontör kartları gibidir, limit aşımı gibi bir hakkınız yoktur.
Kredi kartı Ukash kart satın almak için yöntemlerden bir tanesidir. Bunun yanı sıra havale veya EFT ile de Ukash kart satın alabilirsiniz. Her ne kadar bakiyeler Euro para birimi cinsinden olsa da bunun TL karşılıkları belirlenmiştir ve siz dilerseniz lira cinsinden ödemenizi gerçekleştirerek Ukash kart satın alabilmektesiniz. Ukash kartlar tüm dünyada geçerlidir ve para birimi olarak her yerde Euro kullanır. Tüm dünyada binlerce online alışveriş sitesi Ukash desteği sunmaktadır. Çok yakında Türk alışveriş siteleri de yasallaşma süreci bitiminde Ukash sistemine geçecek ve Ukash logosunu taşıyacaklardır. Ukash kredi kartı benzeri bir yapı değildir. Kredi kartı Ukash sisteminden tamamen bağımsızdır. Ukash kartlar GSM operatörlerinin ürettiği kontör kartları gibidir ve size bir nevi kontörlü alışveriş imkanı sunar. Ukash tek kullanımlık bir alışveriş çeki olarak düşünülebilir. Harcama yaptığınız anda Ukash kart bozulur ve para üstü hesabınıza iade edilir.
Ukash kartlar bir yıl boyunca kullanılmaz ise güvenlik önlemi olarak iptal edilir. Bir yıl boyunca kartınız ile ister harcama yapabilir, ister kartınızı bozdurarak hesabınıza para iadesi alabilirsiniz. Bu anlamda Ukash kartlar bir yatırım aracı olarak da düşünülebilir. Dilediğiniz anda Ukash kartınızı bozdurma olanağına sahip olmanız oldukça avantajlı bir durum. Özellikle yurt dışına sık gelip giden biri iseniz sürekli olarak döviz bozdurmakla uğraşmak yerine yanınıza bir miktar Ukash kart almanız büyük oranda kolaylık sağlayacaktır. Kredi kartı Ukash alımı esnasında kullanılabilir. Bu esnada maksimum güvenlik sağlamak amacı ile dünya çapında internet güvenlik sertifikaları uygulanmaktadır. Ancak şüpheci bir kişiliğiniz varsa ve yine de içiniz rahat etmiyorsa havale ile %100 güvenli bir şekilde en küçük bir risk dahi almadan Ukash kartı satın alma imkanınız var.
En küçük Ukash kartı 10 Euro bakiyeye sahip olup en büyük bakiye 250 Euro olarak belirlenmiştir. Türk lirası cinsinden 28 TL ile 620 TL arasında fiyatlar değişiyor. Ancak döviz kurlarının değişebilme ihtimali olduğundan liraya çevirme esnasındaki hesapların değişmesi ile lira cinsinden ücretlerde bir değişiklik ihtimali olabilir. Bir Ukash kartı satın almak en kötü koşullar düşünüldüğünde maksimum 20 dakikanızı alacaktır. Normal şartlar altında ise 5 dakika içinde Ukash kart sahibi olabilirsiniz.
Kredi kartı Ukash kart sistemi ile maksimum güvenlikte korunur. Bilgilerinizin sızdırılma olasılığı sıfırdır çünkü kredi bilgilerinizi hiçbir sitede tanımlamadan sadece 19 haneli Ukash kodunuzu girerek ödemelerini gerçekleştirebilme fırsatına sahip olmaktasınız. Dünyada yaygın bir kullanıcı kitlesi bulunan ve her geçen gün gerek destekleyen online alışveriş sitesi ağını gerekse memnun kullanıcı kitlesini büyüten Ukash sistemi şu an için 14 binden fazla satış noktasında kullanılabilmektedir. 19 haneli bir kart numarasının ne kadar işinize yarayacağını tahmin bile edemezsiniz. Bir kere kullanmaya başladığınızda ne kadar önemli ve gerekli bir sistem olduğunu idrak edecek ve çevrenizdeki herkese memnuniyetle tavsiye edebileceksiniz. Kredi kartı Ukash kart ile korunur sizin de mottonuz olacak.
Ukash kartlar ülkemizdeki insanlar tarafından genellikle facebook oyun sitelerinde kullanılmak üzere satın alınıyor. Kullanıcı sayısının Ukash kart yasallaşma sürecinin bitimi ve tamamen yasallaşması neticesinde alışveriş sitelerinde de kullanılmaya başlaması ile giderek artması beklenmektedir. Aslında günümüzdeki tüketim çılgınlığını düşünecek olursak Ukash kartlar alışveriş hastalığı olan insanlar veya alışveriş tutkunları için bütçelerini de korumak üzere bir önlem olabilir. Kişiler alışverişlerinde limiti aşamayacaklarından kendilerini bir Ukash kart dahilinde alışveriş yapmakla sınırlayabilirler. Tabii ki iş yine sizin iradenizde bitmektedir.
Kredi kartı Ukash kartların alımında ülkemizde en sık kullanılan yöntemdir. Bunda güvenli bir şekilde Ukash kart sistemini kullanıp memnun kalan kişilerin tavsiye yolu ile kendi çevrelerini teşvik etmeleri önemli bir unsurdur. Online uygulamalara şüphe ile yaklaşıldığı günümüzde kişi referansı en etkili yayılma yolu olmaktadır. Sistem tüm dünyada uzun zamandır kullanıldığından sürekli denenmiş olmanın da getirdiği birikimle en ideal hale getirilmiştir. Dolayısı ile bu yaygınlaşma sürecinin en geç halkalarından biri olan ülkemizde herhangi bir sıkıntı yaşanmadığından Ukash kart çok daha hızlı bir şekilde yaygınlaşmaktadır.
Ukash kart kullanımı ile alışveriş sitelerinden kredi kartıyla alışveriş eder gibi alışveriş ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Yine aynı şekilde indirimlerden faydalanabilir, kampanyaları değerlendirebilir ve alışveriş sitelerinin sunduğu her türlü fırsattan istifade edebilirsiniz. Ukash kart kullanımında tek farklılık ödeme kısmında olmaktadır. Ödeme seçeneklerinden Ukash kart tercihinizi yaptıktan sonra sizden uzun uzun kredi kartı bilgileriniz yerine 19 haneli Ukash kart kodunuz istenecektir. Doğru bir şekilde Ukash kart kodunuzu yazdığınızda ödemeniz tamamlanacak ve siparişiniz onaylanacaktır.
Kredi kartı Ukash kart’a nazaran online alışverişlerde çok daha zahmetlidir. Çünkü tüm riskleri bir yana, her siteye tek tek kart tanımlaması yapmak zaman alan, sıkıcı bir işlemdir. Ukash kart ile ödeme yaparken yalnızca 19 haneli kodunuzu girmeniz yeterli olacaktır. Bu yüzden sanal ortamda hızlı alışverişler için Ukash kart idealdir diyebiliriz.


  • Huriye Aktürk 05 April 2013 at 20:49

    internette kredi kartı kullanmayı sevmiyorum. ancak kredi kartı yerine kullanabileceğim bir alternatif yöntem de bilmiyordum. ta ki ukash kart ile tanışana kadar. ukash kart satın aldığım günden bu yana internet üzerinde ki işlemlerde sadece ukash kartımı kullanıyorum. kredi kartına ihtiyaç duymuyorum. :)

  • Mehmet 05 April 2013 at 20:50

    bir kredi kartı en fazla ne kadar güvende olabilir. sadece kullanılmadığı anlarda değil mi? işte bende öyle yapıyorum ve kredi kartımı kullanmıyorum :) ancak aynı zamanda internet üzerinden de birçok online alışveriş yapıyorum :) nasıl mı? tabiki ukash kartım sayesinde. :):)

  • Büşra Aktaş 13 May 2013 at 22:52

    herkese bir ukash kart tavsiye ediyorum. çünkü ukash kart, kredi kartlarının kullanılmasını engelleyen en önemli araçlardan biri. ukash kart satın almanızın ardından siz de kredi kartlarınızı kesinlikle kullanmayacak ve kısa sürede ukash ayrıcalıkları ile tanışmaya başlayacaksınız.

Yorum Yazın