7/24 Canlı Destek

İnternetin yeni koruyucusu

Eskiden ailecek çıkılan alışverişler artık evimizin salonunda devam ediyor. Arabaya binip saatlerce gezerek bütün bir günü fiyatları öğrenip geçirme devri sona ermek üzere. Artık internet üzerinden yapılan alışverişler öyle bir boyuta ulaştı ki mağazalarda bulunan ürünlerden daha geniş bir ürün yelpazesine ulaşma sadece bir kaç tuşa dokunuşumuza bakıyor. Ticaretin yeni yüzü online alışveriş giderek artan sitelerle beraber bize sınırsız kaynak ve zamandan büyük bir tasarruf olanağı sağlıyor. Firmalarda bu gelişen teknolojiyle beraber henüz daha ürünleri piyasaya çıkmadan bile hem alışveriş siteleri hem de kendi siteleri üzerinden bunların ilanına başlıyorlar. Tüketicilerde bu kolaylığı sonuna kadar kullanmak istiyorlar. Çünkü internet üzerinden alışveriş mağazalara göre daha ucuz. Şirketler yeni bir mağaza açmak yerine internetten yaptıkları satışlarla maliyeti azaltıp bunu da ürünlerin fiyatlarına yansıtıyor. Bu da tüketicilerin daha ucuz alışveriş yapmalarına olanak sağlıyor. Fakat son dönemlerde hem yazılı basında hem görsel basında sıkça yerini alan internet dolandırıcılığı online alışveriş yapanların biraz canını sıkmaya başlıyor. Kullananlar artık korkarak sitelere girerken henüz internet üzerinden hiç alışveriş yapmamış kişilerse bu online satışlara daha soğuk bakıyorlar. Ama kendi kolaylığını yaratan ve kendi açığını da kendi yaratan internet sektörü bu konuda da sonuna kadar güvenilir bir ödeme sistemi ile karşımıza çıkıyor.

İngiltere çıkışlı bir şirketin piyasaya sürdüğü Ukash kart olarak bilinen sanal kredi kartı diyebileceğimiz kart kullanıcıların bu günlerde en büyük dostu haline geldi. On dört bin internet sitesi üzerinden alışveriş yapmanızı sağlayan Ukash kart artık yayılan bayileriyle birlikte ülkemizde de sıkça kullanılmaya başlandı. Ukash kart sanal kredi kartı diye adlandırılan ödeme esnasında kişisel bilgilerimizi vermediğimiz güvenli alışverişin yeni bir adı. Sadece kartı alırken Ukash karta aracılık yapan firmaya kimlik bilgilerimizi veriyoruz. Bunun ardından bize verilen Ukash kartın içindeki pin numarasıyla alışveriş yapma imkânına sahip oluyoruz. Mesela bir alışveriş sitesinde alışverişiniz bitti ve ödeme sayfasına geldiniz. Bu sayfada ödeme seçenekleri arasında yer alan Ukash butonunu seçip size daha önceden verilmiş olan pin kodunu girerek alışverişinizi sonlandırmış oluyorsunuz.

Gördüğünüz gibi ne isim ne soyadımızı ne de kredi kartı numaramızı verdik. Sadece pin kodumuzla beraber güvenli alışverişimizi yapmış olduk. Bunu isterseniz internet üzerinden skype, facebook oyun oynatan sitelerde isterseniz sosyal paylaşım siteleri içindeki oyun kısımlarında kullanabilirsiniz. İşte Ukash kartın bize getirdiği bu güvenlik modeli sayesinde istediğimiz siteden güvenli bir şekilde alışveriş yapmamız mümkün. Sanal kredi kartımız olarak adlandırabileceğimiz Ukash kartın içine biz ne kadar istersek o kadar bakiye yüklüyorlar. Özellikle eşleri alışveriş sırasında kredi kartını zorlayan bayanlar için bu sanal kart bire bir. Alışverişe ne kadar bir bütçe ayırdıysak o kadar alışveriş imkanı sağlıyoruz. Ayrıca artık alışverişimiz bittikten sonra içinde kalan miktara ne olduğu sorusu kafanıza takılabilir. Ukash kart yaratıcıları bunu da düşünmüş. İçeride kalan bakiye bize yeni bir pin koduyla beraber diğer alışveriş sırasında yine kullanılmaya hazır bir para olarak bizi bekliyor. Yani paranız asla baş bir yere ya da başka bir kişiye gitmiyor. Eğer sizde çıkan internet dolandırıcılığı haberlerinden çekindiyseniz mutlaka ek kısa sürede Ukash kart sahibi olmalısınız. İnternetteki ucuz alışveriş keyfine ortak olmak artık Ukash kart sayesinde çok daha kolay. En yakın Ukash acentesine bir an önce gidip Ukash kartınızı almak için daha ne bekliyorsunuz. Şimdiden hepinize internet üzerinden güzel ve ucuz alışverişler diliyoruz.


 • Seda 08 April 2013 at 01:45

  İnternetten yapacağım alışverişleri artık ukash kartımla gerçekleştiriyorum ve aklımda acaba kişisel bilgilerim birinin eline geçermi endişesi yaşamadan gönül rahatlığı ile alışveriş yapmanın keyfine varıyorum.

 • Taner 10 April 2013 at 20:34

  internet üzerinde kredi kartı ile işlem yapanlar için oldukça etkili bir sanal kart olan ukash, kullanıcıların kişisel bilgilerini paylaşmadan online alışveriş yapılmasını sağlıyor. ayrıca bu kart ile online para transferi de yapmak mümkün oluyor. ukash kartla istediğim her şeyi yapabiliyorum.

 • Fuat Başar 10 April 2013 at 20:36

  internetin en güvenli sanal kartlarından biri olarak ukash kartı söyleyebilirim. yaklaşık olarak 1 yıldan beri ukash kullanıyorum ve şu ana kadar istediğim her ürüne istediğim siteden sahip olum. bence istediği ürün almak isteyipte tanımadığı sitelerden alışveriş yapamayanlar için ukash en doğru adres.

 • Anıl Pamuk 10 April 2013 at 20:37

  online alışverişlerini güvenli bir ortamda gerçekleştirmek isteyenlere ukash kartı tavsiye ederim. siz de bu kart sayesinde özel bilgilerinizi paylaşmadan alışveriş yapabilirsiniz. ukash kart ile alışveriş yaparken sadece 19 haneli pin kodunun kullanılması yeterli oluyor. herkese öneririm.

Yorum Yazın