7/24 Canlı Destek

İnternetin Ukash Kartı

ukash destekİnternet mağazacılığı ve online alışverişlerin hızla artmaya başlamasıyla beraber internet dolandırıcılığı da hızlı bir şekilde artmaya başlamıştır. Özelliklede internet üzerinden yapılan alışverişlerde kredi kartı bilgileri kullanıldığı zaman bazı müşterilerin kart bilgileri çalınabilmekte ve kullanılabilmektedir. Bankalar, müşterilerinin bu gibi durumlarla karşı karşıya kalmaması için gerekli önlemleri almış olsalar da yinede yetersiz kalmışlardır. Daha sonralardan kredi kartlarının bu gibi güvenlik açıklıklarını örtmek için çıkarılan paypal gibi alternatif ödeme yöntemleri de bu konuda yetersiz kalmıştır.

Son yıllarda tüm bu ödeme yöntemlerine alternatif olarak piyasaya çıkan ve neredeyse hiçbir güvenlik açığı bulunmayan alternatif ödeme yöntemlerinden bir tanesi de Ukash Kart ödeme sistemidir. Ukash ödeme sisteminin diğer ödeme yöntemlerinden farklı olan en önemli özelliği hiçbir şekilde kişisel bilgilerinize ihtiyaç duyulmamasıdır. Kartın çalışma prensibi oldukça basittir. İlk önce güvenilir olan bir aracı şirketten kullanacağınız kadar Ukash Kart satın alıyorsunuz. Daha sonra ise internetten istediğiniz ürünü seçip ödeme yöntemi olarak Ukash’i seçiyorsunuz. Ödeme ekranı geldiği zaman sizden bir pin numarası istenecektir. Buraya size verilmiş olan 19 haneli pin numarasını giriyorsunuz ve ödeme işleminizi tamamlıyorsunuz. Ödeme işleminiz tamamlandıktan sonra arta kalan parayı isterseniz başka bir alışverişte kullanabilir isterseniz de üstüne para ekleyerek alışverişi yapmaya devam edebilirsiniz. Ukash Kart ile alışveriş yaparken hiçbir şekilde kişisel bilgileriniz ya da kart bilgileriniz istenmediği için internet dolandırıcılığına karşıda korunmuş olacaksınız.

Ukash Kart ile istediğiniz her şeyi satın almanız mümkündür. Facebook kredisi ve online oyun parası satın alabilir internet üzerinden istediğiniz alışverişi yapabilirsiniz. Alışveriş yapacağınız sitenin ödeme yöntemlerine Ukash ödeme yöntemini eklemiş olması yeterli olacaktır. Ukash simgesini gördüğünüz her siteden rahat bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz.

Ukash Satın Alırken dikkat etmeniz gereken hususlar vardır. Özellikle Ukash satın alacağınız sitenin güvenilir olması gerekmektedir. Eğer güvenilir olmayan aracı firmalar ile çalışacak olursanız sonradan mağdur durumda kalabilirsiniz. Aldığınız Ukash Karttaki Ukash’ler arttığı zaman bunu başka bir alışverişte de kullanabilirsiniz ya da üstüne para ekleyip alışveriş yapmaya devam edebilirsiniz. Bu da size oldukça fayda sağlamaktadır.


Yorum Yazın