7/24 Canlı Destek

İnternetin Getirdiklerinden Sanal Kartlar

debit-card-ukash-sanal-kartİnternetin hayatımıza birçok şey kattığı bir gerçektir. Bunlar kolay iletişimden tutun da bankacılık işlemleri, fatura ödemeleri, para transferleri, dünya çapında haber ağına ulaşım, sosyalleşme, iletişim, alış veriş ve benzeri birçok alanı kapsamaktadır. Tüm bunların yanında internet hayatımıza yeni materyaller de kamıştır. Şimdi bunlardan biri olan sanal kartları inceleyeceğiz.

Sanal kartlar kredi kartından farksız ama kredi kartından daha güvenli bir özelliğe sahiptir. İnternet hayatımızı çok kolaylaştırmış olsa da bunun yanında kişisel bilgilere ulaşımı da kolaylaştırmıştır. Bu yüzden internet kullanırken her zamankinden daha fazla dikkatli olmamız gerekmektedir. İşte bu yüzden, internet kullanıcılarının güvenliği için, yeni projeler geliştirilmiştir. Bunlardan biri de sanal kartlar. İnternet üzerinden alacağınız bir ürünü kredi kartı ile aldığınızda, ne kadar güvenli olsa da bir risk taşımaktadır. Bu riski en aza indirmek için sanal kartlar tasarlanmıştır. Sanal kart, kredi kartınızdan farklı bir hesap numarasına sahi bir karttır. Ama limiti kredi kartınızı bağlıdır. Tek farkı, anlık olarak limitinizi istediğiniz oranda yükseltebilirsiniz.

Buradaki güvenlik, sanal kartınızın alışverişinizi yaptıktan sonra limitinin her zaman 0 olması. Yani kartınızın bilgileri öğrenilse dahi herhangi bir harcama yapılamaz. Ama gerçek kredi kartınızın bilgileri öğrenildiği anda kartınızdan yüksek harcamalar yapılma riski olabilir. Bu riski en aza indirmek için dünyaca çok sayıda kişi sanal kart kullanmaktadır. Ukash kartta bir sanal karttır. İnternet üzerinden yaptığınız başvuru sonucu edinebilirsiniz. Size 16 hanelik bir pin kodu verilir. İçine yüklediğiniz miktar kadar alışveriş yapabilirsiniz. Böylelikle çok fazla riske girmiş olmazsınız. Bu kart tek kullanımlıktır. Kartın bu özelliği onun daha da güvenli bir yöntem olmasını sağlar. Çünkü her seferinde hesap numaranız değişecektir. Bunun yanında bu kartın geçerli olduğu alışveriş merkezi 15000 binin üstündedir. Yani tüm dünyada kolayca kullanabilirsiniz.

Sanal kartların bu özelliği insanların interneti daha özgür ve daha güvenli kullanmalarını sağlamıştır. Ukash kart ise bu güvenliğe farklı bir boyut getirerek, internet kullanıcılarını oldukça sevindirmiştir. Artık internet kullanıcıları, hem daha güvenli hem de daha yaygın olarak dünya çapında alışveriş yapabilmektedirler.


Yorum Yazın