7/24 Canlı Destek

Güvenliğin Yeni Adı

İnternet artık bizim parçamız gibi oldu. O olmadan kendimizi nereyse eksik hissediyoruz. Bunun yanında internette bize sunduğu imkanlarıyla artık hayatımızı kolaylaştırıyor. Yarattığı sektörlerle binlerce kişiye iş imkanı sağlıyor. İnterneti gerek alışveriş gerek iş gerekse eğlence içim kullanıyoruz. İnternet üzerinden haberleşiyoruz, oyun oynuyoruz, film izliyoruz beklide en önemlilerinden biri de alışveriş yapıyoruz. Bu alışveriş ister bir çiçek siparişi vermek olsun isterse bir kitap olmak isterse de gideceğimiz tatil yerinin seçimi olsun bizim işlerimizi kolaylaştırdığı kesin. İnsanlarda giderek alışverişlerini internet üzerinden yapmaya alıştılar. Bu giderek artan bir grafik gösteriyor.

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de artık online alışveriş sıkça kullanılmaya başlandı. Bunu reklamlardan da anlayabiliyoruz. Artık televizyon, radyo ve gazetelere diğer şirketlerde olduğu gibi internet şirketleri de reklam vermeye başladı. Bu da sektörün ne kadar büyüdüğünü gözler önüne seriyor. Fakat insanlar yine de internetten alışverişe henüz tam alışmış değiller. Bunun en büyük sebeplerinden biri de sıklıkla basında yer alan internet dolandırıcılıkları. Kredi kartı bilgisi ya da kimlik bilgisi çalınma olayları insanların internet üzerinden yapacakları bu işlemleri olumsuz yönde etkiliyor. Genel olarak kredi kartı bilgilerinin çalınıp kendilerinden habersiz olarak kullanılması basında yer alsa da bu da artık yavaş yavaş yok olmaya yüz tutmuş durumda. Çünkü İngiltere kökenli bir firmanın çıkartmış olduğu Ukash isimli bir kart artık güvenli alışverişin adı olarak anılmaya başlandı. Ukash karta bir anlamda da sanal kredi kartı diyebiliriz. Kimlik bilgilerinizi girmeden rahatça güvenli bir şekilde alışveriş yapmanızı sağlayan bu kart artık ülkemizde de yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanmış durumda.

Ukash kart İngiltere kökenli şirketin çıkarttıktan sonra dünyadaki bütün ülkelerinden çok büyük talep gördü ve kart kullanılmaya başlandıktan sonra sanal dolandırıcılık konusunda ciddi bir azalma yaşadı. Yapılan araştırmalar azalmanın sanal kredi kartıyla olan bağlantısını gözler önüne seriyor. Çünkü Ukash kartla internet üzerinden alışveriş yaparken kesinlikle kredi kartı bilgilerinizi ya da kimlik bilgilerinizi girmiyorsunuz. Kartı bize sunan aracı firmalar sayesinde kart çok kısa ve güvenli bir şekilde bize ulaşıyor. Bizde alışveriş yaptığımız siteye sadece kart üzerindeki pin numarasını girerek güvenli bir şekilde işlemi sonlandırmış oluyoruz. Ukash kart limiti biz ne kadar istersek o kadar oluyor. Yani harcama yapacağımız kadar bakiye yükletip içinde kalan miktarı da sonradan bize verilen yeni bir pin koduyla tekrar kullanma şansına sahip oluyoruz. İngiltere firmasının dünyada Ukash kartla alışveriş yapabilmeniz için 14.000 firmayla anlaşması var. Ülkemizde de birçok internet sitesiyle anlaşması bulunuyor. Ukash kart yani sanal kredi kartı aracı firmalar sayesinde çok kolay bir şekilde bize ulaşabiliyor. Yani kartı almak için çok büyük bir işleme gerek yok. Aracı firma bizim kimlik bilgilerimizi görebilen tek kurum. Bunun dışında kimse bizim bilgilerimizi göremiyor ya da öğrenemiyor.

Ukash kartın bir başka güzel avantajı da tabi ki online alışverişlerde bize zaman kazandırması. Ödeme şekli seçilen sitede Ukash kısmı seçilip bize verilen pim numarası girildikten sonra işlem tamamlanmış oluyor. Günümüzde internet üzerinden alışverişe hala soğuk bakanlar varsa mutlaka bu kartı edinip kartın bize sağladığı faydalardan yararlanmalılar. İnternet üzerinden hem ucuz hem de kısa sürede yapılan alışveriş olanakları ve indirimlerden yararlanmak istiyorsanız sizde bir an önce bu güvenli alışverişin tek kartı olan Ukash karta sahip olun. Unutmayın kimlik bilgisiz ve kredi kartsız yapılan işlem en güvenilir işlemdir.


  • Can Durak 10 April 2013 at 20:01

    3 ya da 4 aydır ukash kart sahibiyim. internet üzerinden yaptığım online ödemelerde bu kartı kullanıyorum. bilgilerimin çalınması ve kötü amaçla kullanılması gibi konulardan çekinmiyorum. çünkü ukash kart sayesinde hiçbir özel bilgimi paylaşmadan online ödeme yapıyorum. herkese tavsiye ederim.

  • Melek Şeker 10 April 2013 at 20:18

    insanlar internette online alışveriş yaparken her zaman güvende olmak ister. ukash kart ise kullanıcıları için bu güvenliği kolayca sağlar. ukash ile kişisel bilgiler kesinlikle paylaşılmaz ve herkes istediği siteden online alışveriş yapabilir. herkese bir ukash kart tavsiye ederim.

  • Gülmisal 13 May 2013 at 01:59

    güvenli bir online alışveriş herkesin tercihidir. ancak kredi kartları ile online alışveriş yapmak çoğu zaman içerisinde stres taşır. bu nedenle kimse kredi kartı ile internetten online alışveriş yapmak istemez. eğer siz de içiniz rahat bir şekilde online alışveriş yapmak istiyorsanız ukash kart satın alın.

Yorum Yazın