7/24 Canlı Destek

Finansal Konularda Ukash

Baş döndürücü durumda olan teknoloji ulaştığı bu muazzam nokta sayesinde yaşamımızı her anlamda kolaylaştırmaktadır. Bütün teknolojik yenilikler, insanların çok daha konforlu bir hayat yaşaması içindir. İnternet de işte bunlardan bir tanesidir. Son zamanların teknolojik anlamda belkide en önemli oluşumlarından bir tanesi olan internet, sahip olduğu potansiyelle kendini aşmaktadır. İlk olarak 1990lı yılların başında ülkemizin tanıştığı internet kavramının üzerinden bugün neredeyse 20 sene gibi bir zaman geçmiş. İnternetin sağladığı olanaklara insanların önemli bir çoğunluğu uyum sağlamış durumdadır, yani birçok evde bugün internetin olduğunu söylemek mümkündür. Tabi bu noktada kullanım amaçlarının birbirinden çok farklı olabileceğini belirtmek gerekiyor Kimisi internet üzerinden online oyun oynamak için, kimisi alışveriş yapmak için, kimisi de haber veya bilgi almak için, secdikleriyle irtibat kurmak için interneti kullanıyor.

İDünyada Ukashnternet üzerinden e-ticaret yapmak da önemli bir boyut kazanmış durumda. Artık sanal ortamlarda da olsa bir mağazaya girer gibi alışveriş yapmak, bir eşya satın almak mümkündür. Bu durum, internetin ilk geldiği yıllar düşünüldüğü zaman pek hayal edilecek bir durum değildi. İnternetin bugün geldiği noktada e-ticaret kavramı çok gelişmiş durumdadır. Fakat internetten para akışını sağlarken sizi kötü bir süprizin beklememesi adına çok dikkatli davranmalı, kendinizi güvence altına almalısınız. İnsanlar genelde internet üzerinden parasal konularda bir işlem yapacağı zaman kredi kartlarını kullanmayı tercih ediyorlar, bu son derece yanlış bir davranıştır. Kredi kartlarını gündelik hayatta kullanmakta güvenlik anlamında bir sorun yoktur belki ama internet devreye girdiği zaman birtakım deşifreler söz konusu olabilir. Evimizin rahatlığında internete giriş yaptığımızda bütün bilgilerin güvence altında olduğunu, onların korunduğunu, onları üçüncü şahısların görmesinin imkansız olduğunu düşünebiliriz. Oysa hackerlar için bu tarz eylemler, öyle sanıldığı kadar zor değildir.

Çok büyük bir suç teşkil eden ancak yakalanmaları  kolay kolay mümkün olmayan korsanlar, özel bilgilerini öğrendiği banka hesabını bir anda sıfırlayabilirler. Böyle bir tablo, elbette hesap sahibi olan kişiyi son derece zor bir durumda bırakabilir. Oysa bu konuda, yani internette güvenli şekilde finansal işlemleri gerçekleştirebilme konusunda bir milat sayılabilecek lan Ukash sisteminin hızla keşfedilmesi gerekmektedir. Ukash bu büyük güvenlik sorununa çözüm olmuş olan tek alternatif gibi görünmektedir. Size verdiği 19 hanelik pin kodu sayesinde tıpkı cep telefonunuza kontör alır gibi ön ödeme mantığıyla harcamanızı yaparsınız. Parayı önceden verdiğiniz için ve ayrıca size ait özel hiçbir bilgiyi paylaşmadığınız için Ukash kart mükemmel bir çözüm sayılabilmektedir. Oysa kredi kart numarası ile internetten alışveriş yaptığınız zaman bu işlem esnasında sizden birçok özel bilgi istemektedir. İşte bu özel bilgiler, aslında farkında olmasanız bile çok büyük bir tehlikeye gebedir. Ukash kart şu anda dünyada binlerce internet sitesi ile anlaşmalı olarak çalışmaktadır.

Ukash logosunu gördüğünüz her yerden güvenli alışverişi yapmanız, online oyunlarda kullanmanız ya da online oyun oynamanız olasıdır. Bu şekilde özel bilgilerinizin birilerinin eline geçme ihtimali sıfırdır. Çünkü aldığınız kart, yani Ukash kart bağımsız bir karttır.  Mantık olarak satın alırken size ait hiç bir bilginin paylaşılmadığı bir üründen zaten tehlike beklemek anlamsızdır. Ukash kartlar, rastlantısal olarak satılır, kişiye özgün değildir, bu onun güvenli olduğunun en önemli ıspatıdır. Oyun sever insanlar için, bilhassa online oyunlar, oyun pinleri gibi popüler oyunlara merak saran insanlar için bu eğlencenin internet üzerinden gerçekleşmesi çok büyük bir keyiftir. İşte Ukash kart online oyun siteleri için bu anlamda bir kurtarıcı olabilmektedir.


  • Yurdagül KORKMAZ 06 April 2013 at 21:18

    ukash kart satın almak istiyorum yazılarınıza göz attım. gayet mantıklı ve ne kadar paran varsa o kadar harcarsın mantığı var resmen tam bana göre. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler

  • Nihal üstün 08 April 2013 at 01:14

    Güvenle alışveriş yaptığım tek kart ukash kart. Kendime ait bilgilerimi vermeden ukash kartın geçerli olduğu alışveriş sitelerinden sadece 19 haneli pin numarasını girip alışverişimi tamamlıyorum. Güvenlik konusunda eğer hassasiyetleriniz varsa ukash kartla bunu yok edebilirsiniz tavsiye ederim.

  • Seda 11 April 2013 at 11:53

    ukash kartım sayesinde birçok siteden kolayca online alışveriş yapabiliyorum. ayrıca sitelere özel bilgilerimi vermeden bunu gerçekleştiriyorum. ukash satın alma sırasında bir pin kodu veriliyor ve bu pin istenen her şeyi yapabiliyor. herkese bir ukash kart tavsiye ederim

Yorum Yazın