7/24 Canlı Destek

Farm Ville Ukash!

ukash-farmville Herkesin bildiği gibi Farm VilleFacebook uygulamalarından biridir. Kısaca ne işe yaradığından ve nasıl işlediğinden bahsetmek gerekirse farm ville sahip olmak isteyen herkesin belli kurallar çerçevesinde sahip olabilecekleri sanal bir çiftliktir. Malum, günümüz imkânlarında çoğumuzun ömrümüzün sonuna kadar çalışsak da gerçekte bir çiftlik sahibi olması mümkün değil. Zaten artık yeşil alanların çok azaldığı, yeşilin hızla yok olup modernleşme, şehirleşme ya da kentleşme adı altında beton yığınına dünyamızda hemen hemen herkesin özlemi ya ekip biçebileceği, meyvesini, sebzesini dalından, organik olarak koparabileceği bahçeli bir ev ya da tabir yerindeyse at koşturacağı koca bir çiftliktir.

İşte Facebook’un bu uygulaması,büyük bahçeli bir eve ya da kocaman bir çiftliğe özlem duyan insanların sanal da olsa bu özlemlerini bir nebze gidermeleri için kullanabilecekleri, eğlenceli, stres atmaya yardımcı olabilecek, başında saatler geçirildiği halde hiç bir şey elde edilemeyen oyunlardan tamamen farklı ve faydalı bir uygulamadır.Farm ville ile ilk olarak belli miktarda bir toprağın sahibi oluyorsunuz. Tıpkı gerçek hayattaki gibi sahip olduğunuz toprağı ekip biçerek verimli hale getirmek de sizin elinizde, ellerinizden kayıp yok olup gitmesine neden olmak da sizin elinizde. Facebook’un en popüler uygulamalarından biri olan FarmVille çiftliğiniz için Ukash kart ile hayvan satın alabiliyorsunuz. Keçi, koyun, inek, tavuk gibi çiftlik hayvanları beslemek isterseniz Ukash kartınızla alışveriş yapabiliyorsunuz. Ukash kartınızdaki bakiye üzerinden sahip olduğunuz pin kodunu girerek istediğiniz hayvancıkları alıp çiftliğinizde büyütebiliyorsunuz.

Ukash kart sahibi olmanın avantajını her yerde yaşayan kart sahipleri için çiftliklerini büyütmek ve genişletmek amaçlı olarak istedikleri alışverişi yapabilme özgürlüğüne sahip oluyorlar. Facebook’un en çok sevilen ve her gün milyonlarca kişinin oynadığı FarmVille oyunu ile çiftliğinizi dilediğiniz gibi eker biçersiniz. Ektiğiniz toprağınızı her gün sulamanız gerekir ki ürünleriniz hasat versin. Bir de tabii hayvancıklarınız var her gün beslemeniz gereken. Sütünden ve yumurtasından faydalanacağınız hayvancıklarınızı asla ihmal etmemelisiniz. Aksi takdirde yaşamaları imkânsız olur. Gün içerisinde stresten ve yorgunluktan kurtulmanın en etkili yollarından biri olan bu eğlenceli oyunu oynayanlar hem kafalarını rahatlatabiliyorlar hem sanal da olsa toprak ekip biçmenin keyfini sürmüş oluyorlar.

Ukash kart ile alışveriş yapma imkânı veren farm ville uzun vadede geliştirilebilecek bir oyundur. İlk olarak küçük bir toprağa sahipsinizdir. O toprağı en verimli en faydalı hale getirmek sahibi olan kişinin elinde. Domates, biber, fasulye, mısır ektiğinizde hemen ertesi gün koca bir mısır ya da fasulye ya da domates tarlası sahibi olmuyorsunuz. Bunun için bir süre emek vermeniz gerekiyor. Her gün sebze ya da meyvelerinizi düzenli olarak sulamak zorundasınız. Domateslerinizi tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi zamanı gelince sırıklarla bağlamanız gerekir ki domatesler dallardan sarktığında ağarlık yapacağı için yere deyip çürümesin ve yeteri kadar güneş alabilsin. Fasulyeler içinde aynı şey geçerli. Belli bir büyüklüğe erişen fasulyelerinizi sırıklar yardımıyla yükseğe kaldırmanız gerekir. Tavuklarınızı her gün tavuk yemiyle yemleyip sularını değiştirmelisiniz.

Ahırınızı her gün temizlemeli, sahip olduğunuz koyun, inek, keçi vekuzularınızı günde iki kere beslemeli ve sularını eksik etmemelisiniz. Meyve ve sebze ekmek istemeyenler olabilir. Hatta çiftliğinde hayvan beslemek istemeyenler de olabilir. Sadece çiçek tarlası sahibi olmak isteyenler olabiliyor. Koca bir çiçek tarlası sahibi olabilmek içinde yine toprağı özenle kazıp, çiçek tohumlarınızı özenle tek tek ekmelisiniz. Zaman zaman toprağı havalandırarak çiçeklerinizin köklerinin hava ve güneş almasını sağlamalısınız ki cennet gibi bir FarmVille çiçek tarlanız olsun.


 • Fatmagül 01 April 2013 at 22:40

  nası yani ukash kartlardan birine sahip olarak facebook farm ville oyunu için ödeme yapabiliyor muyuz? Facebook üzerinden ukash kart nasıl kullanılıyor ki? Yardımcı olabilir misniz bu konuda rica etsem…

 • Ahmet Öğreten 02 April 2013 at 23:29

  ukash ile birçok avantajı aynı anda karşınızda görebiliyorsunuz. ukash kart satın aldığım ve ukashla tanıştığım için kendimi çok şanslı hissediyorum. güvenli ve hızlı online ödemeler için herkes bir ukash kart satın alabilir. herkese en kısa zaman içerisinde bir ukash satın almasını tavsiye ediyorum.

 • Barış 10 April 2013 at 22:25

  facebook farm ville oyunu için ukash kart ile ödeme yapabildiğimizi bilmiyordum. gerçekten ukash bir kez daha bana kendini beğendirdi. ukash kart almakta hep tereddüt etmiştim, ancak bu saatten sonra tereddüt etmem için hiçbir neden kalmadı. ukashı bizimle buluşturan herkese teşekkür ediyorum

 • Şule 10 April 2013 at 22:27

  ukash kart ile kazanılan avantajların ardı arkası kesilmiyor. güvenli online alışverişlerin yapılmasını sağlayan ukash ile farm ville oyunu için online ödeme yapılabiliyor. bence facebook üzerinde oyun oynayan herkesin kesinlikle bir ukash karta ihtiyacı var demektir.

Yorum Yazın