7/24 Canlı Destek

Facebook Ödeme Sistemi

İnsanların hayatlarının sanal aleme döküldüğü günümüzde, sosyallik de sanal aleme döküldü. İnternet üzerindeki en büyük ve popüler olan sosyal paylaşım sitesi ise bilindiği üzere facebook. Artık o kadar yaygınlaştı ki facebook hesabı olmayan kişi sayısı çok azaldı. Hatta facebook kullanmayan insanlar garipsenir oldu.

ukash-facebookFacebook’ un popüler olmasının en önemli sebebi sadece isim üzerinden çok uzun zamandır görmediğiniz bir arkadaşınızla dahi iletişim kurabiliyor olmanız. Facebook üzerinden anlık yazışma seçeneği ile arkadaşlarınızla yazışabilir, görüntülü ve sesli konuşma seçeneği ile görüntülü olarak iletişime geçebilirsiniz. Bu özellik sayesinde uzun zamandır görmediğiniz arkadaşınız veya akrabanızla yüzyüze konuşabilirsiniz. Ayrıca kullanıcılar facebook sayesinde çektikleri fotoğrafları siteye yükleyebilir, arkadaşlarının beğenisine sunabilirler. Bu fotoğraflar düğün fotoğrafları, yaptığınız bir gezinin fotoğrafları, bir özel gününüzün fotoğrafı veya sadece o anda çektiğiniz bir fotoğraf olabilir. Aynı zamanda siz de facebook sayesinde arkadaşlarınız fotoğraflarına bakabilir, bu fotoğraflara karşı olan beğeninizi dile getirebilir, fotoğrafın altına yorum yazarak hakkındaki düşüncelerinizi kelimelere dökebilirsiniz.

Bu sosyal platform üzerinde tabii ki de sadece fotoğraf yok. İstediniz şarkı ve ya videoları kendi sayfanızda paylaşabilir, arkadaşlarınızın da bunlardan haberdar olmasını sağlayabilirsiniz. Aynı şekilde siz de arkadaşlarınızın paylaştığı şarkı ve videoları izleyebilirsiniz. Bir başka facebook özelliği ise yer bildirimi. Yer bildirimi sayesinde kim? Nerede? Kiminle? Ne yapıyor? Haberdar olursunuz. Siz de bulunduğunuz konumu facebook üzerinden paylaşarak arkadaşlarınızı haberdar edebilirsiniz.

Tüm bunların yanında facebook oyunları da çok popüler olan uygulamalardır. Çünkü insanlar günün büyük bir bölümünde facebook başında durdukları için, arkada çok zevkli olan bu oyunları oynamak vakit kaybını bitirerek, keyifli anlar yaşamanıza olanak sağlar. Bu oyunların bazı özelliklerini açmak ise ücretlidir. Bu ödemeyi de internet üzerinden yapmanız gerekir. Bu ödemeleri yaparken en güvenli yol ukash.Ukash sayesinde internet üzerindeki ödemelerinizi kimlik ve kredi kartı bilgileri paylaşımı olmadan yapabilirsiniz.Ukash sayesinde ödemeyi güvenle yaptığınız için gönül rahatlığıyla oyunları oynayabilirsiniz. Ama öncelikle ukash kart sahibi olmalısınız. Ukash satan yerler ise internet üzerinde oldukça fazla sayıda bulunan ukash firmaları.Bu firmalar sayesinde ukash kartınızı temin edebilir, ona para yükleyebilir ve kartınızdan para çekebilirsiniz. Bu ukash firmalarının tamamı güvenilir olmayabilir. Bu yüzden hangi firmayı tercih ettiğimize dikkat etmeliyiz. Çünkü kötü amaçlı olan ukash satan yerler de sanal alemde mevcut.

Facebook sadece arkadaşlarla iletişim kurmak için kullanılmıyor.  Artık kişilerin yanında kurumların da resmi facebook sayfaları mevcut. Çünkü kullanıcı sayısı çok fazla olduğu için müşterilere ulaşmanın en kolay yolu facebook. Resmi iletişim sayfaları sayesinde reklam yapabiliyorlar, indirimde olan ürünler ve fırsat ürünlerini müşterileri ile paylaşabiliyorlar, ayrıca çeşitli ödüllü yarışmalar düzenleyerek hem sayfanın popülerliğini artırıyorlar hem de müşterilerine sürpriz hediyeler dağıtıyorlar. Yukarıda kurumsal firmaların da facebook sayfaları olduğundan bahsettik. Bu firmalar sadece alışveriş odaklı değildir. Örneğin; bir gazetenin facebook sayfasını beğendiğinizde sizin facebook ana ekranınıza gazetenin yayımladığı haberler gelir veya bir spor sayfasını beğendiniz; o zaman da tüm flaş gelişmeleri tek tıklama ile takip edebilirsiniz. Bir kültür- sanat sayfasını beğendiğinizde birçok bilgi yine sizin ana ekranınıza gelir ve facebook başında yeni bilgiler edinebilirsiniz.

Kısacası hayatı yakalamak, güncel olaylardan geri kalmamak, sürekli birileriyle iletişim halinde olmak için facebook çok gerekli bir uygulamadır. Ücretsiz olması da büyük artılarından birisidir. Çünkü tüm reklam gelirlerinin zaten çok fazla kullanıcı olmasına borçludur.


  • Fidan 11 April 2013 at 11:44

    facebook uygulamalarında kullandığım ukash kartım sayesinde her zaman avantajlıyım. ayrıca ukash kullanırken ukash kartımı kullandığımda özel bilgilerimi paylaşmak zorunda kalmıyorum ve bunu çok mutlu ediyor. ukash satın alış sürecinde emeği geçen herkese teşekkürler.

Yorum Yazın