7/24 Canlı Destek

Alışverişin En Güvenli Kartı

Gerek maillerimize bakmak gerek oyun oynamak ya da film izlemek için kullanmış olduğumuz interneti artık farklı alanlar içinde kullanmaya başladık. Eski günlere oranla girilen amaç günden güne daha da değişmeye başladı. İnsanlar artık en sık olarak interneti sosyal paylaşım sitesi olan Facebook’a bakmak ya da internet üzerinden alışveriş yapmak için kullanmaya başladılar. Hayatımızın son birkaç yılı içinde vazgeçilmezi olan sosyal paylaşım siteleri diğer bütün sitelerin önüne geçmiş durumda bulunmakta. Bunun yanında insanların ikinci internet üzerinden alışveriş yapma amacı ile internete girmeye başladılar. Büyük bir hızla gelişen siteler ve bunlar üzerinden ürün ya da hizmet almak artık ülkemizde de çok büyük bir oranda kullanılmaya başlandı. Artık televizyon radyo ya da gazetelere verilen ilanların ve reklamların içinde internet üzerinden ürün satan alışveriş sitelerini görmeniz mümkün hale geldi. İnternet üzerinden alışverişe de giderek artan bir ilgi olmaya başladı. Yine de dünyadaki internet alışverişi ile kıyaslandığında bu alışveriş kısmında biraz geride kalmış gibi görünüyoruz. Bunun en önemli nedenlerinden biri de insanların kimlik bilgilerini ve kredi kartı numaralarını ya da şiflerini verip, internet üzerinden alışveriş yapmaya hala soğuk bakmaları. Ama İngiltere kökenli bir firma bu konuda çığır açacak yeni bir ürüne imza atmış durumda. Şu an da dünyadaki bütün ülkelerde kullanılabilen ve 15.000 den fazla site ile anlaşması olan Ukash kart sayesinde insanlar çok daha güvenli bir şekilde internet üzerinden alışveriş yapabiliyorlar. Artık ülkemizde de internet sitelerinin büyük bir çoğunluğunda kullanılabilen Ukash kart bir anlamda sanal kredi kartı olarakta adlandırılabiliyor. Ukash kart artık aracı kurumlar tarafından ülkemizdeki kullanıcıların hizmetine sunulmuş durumda. Bu kart sayesinde internet üzerinden alışverişlerimizde hiçbir kimlik bilgisi ya da kredi kartı numarası vermeden çok güvenli bir şekilde alışveriş yapma olanağına sahibiz.

Aracı firmayla iletişime geçen kullanıcılar bir defa olmak üzere bu kuruma kimlik bilgilerini ve kredi kartı bilgilerini veriyor. Daha sonda en kısa zaman içinde size Ukash kartınız teslim ediliyor. Gelen kart sadece bir pin numarasından oluşuyor. Sizde internet üzerinden yaptığınız alışverişte ürünleri sepetinize ekledikten sonra ödeme sayfasına geliyorsunuz. Ödeme kısmı seçenekleri arasında yer alan Ukash kart ile ödeme seçeneğine gelip size verilen pin numarasını girerek alışverişinizi tamamlamış oluyorsunuz. Gördüğünüz gibi herhangi bir kimlik bilgisi ya da kredi kartı numarası girmemize hiç gerek yok. Sadece size verilen pin numarası ile alışveriş yapmış oluyorsunuz. Ukash kartın limiti de kullanıcı tarafından belirleniyor. Siz ne kadar bir limit isterseniz aracı firma sizin Ukash kartınıza o kadar para yüklüyor. Bunun amacı da sadece kullanıcıların güvenliğini sağlamak için düşünülmüş.

Ukash kart sadece size internet üzerinden ürün almanızda yardımcı olmuyor. Artık sosyal paylaşım siteleri üzerinde oynana bazı oyunlarda belli aşamaları ya da belli özellikleri kullanabilmeniz için sizden bir miktar para talep edebiliyor. Bu gibi sitelerde eğer almak istediğiniz bir özellik olursa Ukash kart sayesinde bunları güven içinde alma olanağına da sahipsiniz. İnternet üzerinden giderek artan sayıda kişinin kullandığı facebook oyunları sitesinde de Ukash kartınız ile çok kolay bir şekilde facebook oyun oynama olanağına sahipsiniz. Ukash karta yüklediğiniz miktarından hepsini kullanmak gibi bir zorunluluğunuz asla yok. Kalan miktar size bir sonraki yüklemede aynı şekilde sunuluyor. Yani kalan paranız yine sizin hesabınıza eksiksiz bir şekilde aktarılmış oluyor.


  • Nahide kışla 06 April 2013 at 20:44

    ukash kartı okuduğum kadarı ile kredi kartı gibi değil ne kadar yüklerseniz o kadar harcıyorsunuz. kart aşım ücreti vs yok. nasıl astın alabilirim yardımcı olursanız sevinirim.

  • Songül 07 April 2013 at 19:36

    Ukash kart sayesinde kredi kartlarımdan kurtuldum :) bulunduğum duruma göre aldığım ukash kartlar sayesinde kontrollü olarak alışveriş yapıyor sevdiklerime güzel hediyeler alabiliyorum.

Yorum Yazın