7/24 Canlı Destek

Dünyada Ukash

Ukash Nedir?
Ukash; Elektronik ticaret ödemelerinde kullanılan ve bir İngiliz firması olan Smart Woucher Ltd. Şirketi tarafından işletilen bir markadır. Firma 2001 yılında Bollington’da kuruldu ve daha sonra büyümesine bağlı olarak Londra’da bulunan ana ofisine taşındı. 2011 yılında David Hunter Yönetim Kurulu Başkanı olarak atandı.

Ukash, benzersiz kodlar içeren ve yine bir çok internet sitesi vasıtası ile kolayca temin edilebilen ön ödemeli kart sistemidir. İnternette para ile ödeme yapmak banknot ve madeni paraların kullanımını sağlamak için tasarlanmıştır. Bir banka hesabı veya kredi kartı kullanmayı gerektirmez.

Kodunuz alışveriş yaptığınız sitelerde Euro değeri kadar işlem görür. Yani Elli Euroluk bir Ukash aldıysanız bunu 50 Euro olarak harcarsınız. Online olarak aldığınız ukashınızın Euro bedeline küçük bir işletme komisyonu eklenir.

Ukash ön ödemeli kart kabul eden tüm alışveriş sitelerinde kolay, hızlı ve güvenilir bir şekilde kullanılabilir. Dünya üzerinde binlerce web sitesi artık Ukash ile satış yapmaktadır. Gün geçtikçe de bu sitelere yenileri eklenmektedir.

Şirket hizmetlerine Britanya‘da başlamış olmakla birlikte kısa sürede Avrupa, Güney Afrika, Kanada ve Avustralya’ya kadar genişledi.

Ukash’ın yaptığı işlemler Birleşik Krallık Finansal Hizmetler Otoritesi (FSA) kontrolündedir.

Ukash kodları 19 haneli olup en yüksek kart değeri 750 Euro olabilmektedir.

2010 ve 2011 yıllarında Ukash Uluslararası ticaret kategorisinde en yüksek Birleşik Krallık Resmi ödülü olan KRALİÇE (The Queen’s Avards) ödülünü almıştır.


 • Güneş Akkaya 08 August 2012 at 10:22

  güzel bilgi yalnız ben 750 euroluk kod görmedim daha önce araştırdım sanırım bunlar dışarıda satılan kontor kartı gibi olan ukash kodlar. yani kart üzerinde alırsak o kadar büyük oluyor yoksa biraz daha küçük

 • Nurgül Sarı 28 August 2012 at 15:22

  Çok güzel bir yazı olmuş ellerinze sağlık. siteniz zaten insanın içini açıyor yorumlara izin verilmesi bizi dahada mutlu etti. ukashbayi ukash kart sektöründe umarım dahada büyür.

 • Önder 03 April 2013 at 02:45

  verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. oldukça faydalı bilgiler. bence kredi kartı kullanmak istemeyen herkesin bir ukash kartı olmalı. sonuçta ukash kartın kredi kartında çok da büyük bir farkı yok. ukash ile online alışveriş yapmak ve online para transferi yapmak her zaman için mümkün

 • Poyraz 03 April 2013 at 02:47

  ukash kartın 250 eurodan daha yüksek limitleri yok mu? internetten üzerinden yüksek fiyatta bir ürün satın almak istesek bunu ukash kart ile nasıl yapacağız. sonuçta 250 euroluk ukash kart 550 tl civarında ve bu fiyattan daha yüksek online alışverişler için ukash kart uygun değil mi?

 • Rıfat 03 April 2013 at 02:49

  ukash kart satın almak istiyorum, ancak satıcı sitelere pek güvenemiyorum. sizin siteniz hakkında biraz araştırma yaptım ve olumsuz bir yorum göremedim. ayrıca bazı kullanıcıların da ukash satın almak isterken dolandırıldıklarını duydum. acaba sizin sitenizde satış aşamaları nelerdir öğrenebilir miyim?

Yorum Yazın