7/24 Canlı Destek

Alışverişteki Güven

İnternet artık hayatımızın en büyük parçalarından biri olma konusunda emin adımlarla ilerliyor. Birçok işimizi artık internet üzerinden yapar hale geldi. İlk olarak haberleşme için kullandığımız internet daha sonra bir kaynak haline geldi. Ardından oyun ve eğlence sektörü boyutu da ciddi bir hal aldı. İnternet üstünden oyun oynayabilir ve film izleyebilir hale geldik. Bunun ardından da artık bir parçamız olan internet üzerinden alışverişle tanıştık. Giderek artan alışveriş siteleriyle beraber ihtiyaçlarımızın bir kısmını bunun üzerinden sağlamaya başladık.

Örneğin bir açılışa çiçek yollamak istiyorsak artık oturduğumuz yerden hiç kalkmadan birkaç dokunuşla istediğimiz yere istediğimiz saatte çiçek gönderebiliyoruz. Ya da yeni çıkan bir kitabın siparişi hemen vererek evimize ya da ofisimize kadar gelmesini sağlayabiliyoruz. Giderek artan internet üzerinden alışveriş artık daha da güvenli bir hale geliyor. Bazı insanlar bu alışveriş modeline soğuk bakmaya devam ediyorlar. Bunun en önemli nedenlerinden biri de basında sıkça yer alan sanal dolandırıcılık ya da kredi kartı bilgilerinin çalınması haberleri. Fakat kendi kolaylıklarını yaratırken kendi açıklarını da ortaya çıkaran internet ve teknoloji aynı hızla bu açıkları da kapatmayı hemen halledebiliyor.

İngiltere kökenli bir firmanın çıkartmış olduğu Ukash isimli sanal kredi kartı olarak adlandırabileceğimiz kart bizlere internet alışverişi sırasın herhangi bir kimlik bilgisi ya da kredi kartı numarası girmeden kolayca alışveriş yapma imkânı sağlıyor. Çıktığı andan itibaren bütün kullanıcıları tarafından büyük ilgi gören kartı şu anda dünyada milyonlarca kişi büyük bir gönül rahatlığıyla kullanıyor. Ukash kart bizim istediğimiz kadar limiti olan bir sanal kredi kartı. Biz bakiyeyi ne kadar istersek içine p kadar para yükleniyor. Bu da çok ama çok küçük bir ihtimalde olsa bilgilerimizin çalınması halinde içindeki paradan az kullanılmasını amaçlamış. Şu ana kadar Ukash kart hakkında böyle bir çalınma ya da hesaba girme olayı yaşanmadı. Zaten yaşanması da nerdeyse milyarda bir ihtimal. Çünkü siz Ukash kartla yaptığınız alışveriş esnasında kesinlikle kendi bilgilerinizi alışveriş sitesine girmiyorsunuz. Sadece size verilen Ukash kart pin kodunu sisteme girerek alışverişinizi tamamlıyorsunuz.

Ukash kartı almak için size yardımcı olacak aracı firmalar artık ülkemizde de mevcut. Tek yapmanız gereken aracı kurumla iletişime geçip en kısa sürede Ukash kartı almak. Kendi kimlik bilgilerini sadece bir kere aracı firmaya veriyorsunuz. Size istediğiniz limit soruluyor ve bunun ardından içine yatırılan parayla birlikte alışverişinize başlamış oluyorsunuz. Ukash kartla nasıl ödeme yapacağım diye düşünmenize hiç gerek yok. Çünkü firma şu an dünya üzerindeki alışveriş sitelerinin çoğunda geçerli bir sisteme sahip. Ülkemizde de yüzlerce siteyle anlaşması bulunuyor. Dünya üzerinde ise yüz binlerce internet sitesiyle çoktan anlaşmasını yapmış durumda. Online alışveriş sitesinden ürünleri seçtikten sonra ödeme sayfasına geliyorsunuz.

Ödeme sayfasındaki ödeme seçenekleri arasında Ukash kart ile ödeme kısmını seçip size tanımlanmış olan pin numarasını girmeniz alışverişi bitirmek için yeterli oluyor. Gördüğünüz gibi ne bir kimlik bilgisi ne de bir kredi kartı numarası girmenize gerek var. Sadece size tanımlanmış olan pin numarası ile çok güvenli bir şekilde alışveriş yapmak mümkün.

Tabi ki bu kart sadece internet üzerinden ürün almanıza yardımcı olmuyor. İster bu kartı oyun/alışveriş sitelerinde kullanabilirsiniz isterseniz de sosyal paylaşım siteleri içindeki çeşitli oyunların size sunmuş olduğu bazı özellikleri satın almak için kullanabilirsiniz. Sizde en kısa zamanda aracı firmayla iletişime geçip. Dünyanın bu en güvenli sanal kredi kartıyla güvenli alışverişe hemen başlayın.


 • Emine 10 April 2013 at 13:41

  alışverişte güveli ortamı ukash kart ile buldum. bence kredi kartı ile online ödeme yapmaya çekinen herkesin bir ukashı olmalı ve ödemeler sırasında ukashı kullanmalı. bence en etkili ödeme sistemlerinden biri ukash ve kullanıcıları için herhangi bir sıkıntı yaratmıyor.

 • Erkin 10 April 2013 at 13:45

  ukash ile yaptığım online alışverişlerimde sadece ukash pin kodunu kullanıyorum ve bu nedenle sıkıntı yaşamıyorum. siz de ukash kart ile online ödemeler yapabilir ve hiçbir sorun yaşamadan dilediğiniz siteden istediğiniz gibi ürün satın alabilirsiniz.

 • Fatma Ümit 10 April 2013 at 20:24

  alışverişteki güvenin yeni adı bence ukash, kim ne derse desin ben ukash kart ile yaptığım online işlemler sırasında çok avantajlı olduğumu düşünüyorum. çünkü ukash kart ile kişisel bilgilerimi paylaşmadan online ödeme yapıyorum. kredi kartı kullanmak istemeyenlere öneririm.

 • Samet Şeker 10 April 2013 at 20:25

  online alışveriş yaparken kendimi en güvende hissettiğim kartlardan biri ukash kart. onun sayesinde hızlı ve güvenli bir alışveriş yapabiliyorum ve istediğim siteden ürün satın alabiliyorum. bunun için yapmam gereken sadece ukash pin kodunu kullanmam yeterli oluyor.

 • Neslihan Şahin 10 April 2013 at 20:27

  bence ukash kart güvenli bir ödeme sistemi. özellikle kredi kartı kullanmak istemeyenler için ukash oldukça önemli bir konumda yer alıyor. 7 aydır ukash kullanıyorum ve şu ana kadar online işlemlerinde herhangi bir sorun yaşamadım. herkese ukash kartı tavsiye ederim.

Yorum Yazın